آزمون wes چیست؟

آزمون wes, آزمون wes چیست؟

راهنمای مطالعه

 • آزمون wes چیست؟
 •  مزیت های آزمون wes چیست؟
 • سوابق تحصیلی

آزمون wes چیست؟

آزمون wes, آزمون wes چیست؟

بی شک همه افرادی که تمایل مهاجرت به آمریکا یا کانادا را داشته باشند، باید اقدامات اولیه را انجام دهند. یکی از این اقدامات برای مهاجرت به کانادا یا آمریکا آزمون wes است. در ادامه مقاله به این موضوع می پردازیم که آزمون wes چیست؟

به طور کلی آزمون wes فرآیند معادل سازی را انجام می دهد. برای انجام این آزمون ابتدا باید در سامانه مورد نظر ثبت نام کنید. همه افرادی که تمایل داشته باشند به این کشور مهاجرت کنند، باید این روند را انجام دهند. کسانی که مدرک خارج از کشور کانادا را دریافت کرده‌ باشد و قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشد، باید مدرک خود را به آزمون wes معرفی کند. پس از ارزیابی در صورت تایید اجازه ورود به کانادا را خواهد داشت.

مزیت های آزمون wes برای مهاجرت به کانادا یا آمریکا

آزمون wes, آزمون wes چیست؟

 • در صورتی که قصد فعالیت دیگری در کشور کانادا داشته باشید با کمک آزمون wes می توانید فعالیت خود را ادامه دهید.
 • آزمون wes می تواند فرآیند تایید مهاجرت شما را سرعت بخشد. افرادی که دارای مدارک پزشکی و داروسازی باشند، بیشتر به این مدرک نیاز دارند و فرایند تایید آن ها مطمئنا دارای امتیازاتی خواهد بود.

 برای تاییدیه آزمون wes باید مراحل زیر را  انجام دهید:

آزمون wes, آزمون wes چیست؟

 1. در ابتدا باید شخصاً به سایت wes مراجعه کنید و فرآیند ثبت نام، ارسال مدارک و تاییدیه را انجام دهید. چرا که در صورت پیگیری دیگران برای ثبت نام می‌تواند روند تایید مدارک شما را با تاخیر مواجه کند یا حتی تایید مدارک شما انجام نشود.
 2. پس از ثبت نام در سایت wes دنبال معادل مدرک خود بگردید و مطمئن شوید که مدرک شما برای تایید مناسب می باشد. دنبال افرادی بگردید که معادل مدرک شما را داشته اند و تایید شده اند. در صورتی که مدرک شما برای تایید مناسب نباشد باید مدرک دیگری را مد نظر قرار دهید.
 3. سوابق تحصیلی برای تایید ارزیابی آزمون wes ضروری می باشد. به همین منظور در صورت ثبت نام در این وب سایت حتماً همراه با مدارک ارسالی، سوابق تحصیلی خود را ارسال کنید.
 4. باید هزینه های ارسال مدارک را پرداخت کنید. بر اساس تعداد مدارکی که ارسال می کنید هزینه های شما متغیر می باشد. پس از اینکه ثبت‌ نام و ارسال مدارک را به همراه پرداخت هزینه انجام دادید، برای شما یک کد پیگیری ارسال می شود. با کمک این کد پیگیری می توانید فرآیند تایید خود را پیگیری کنید.
 5.  فرآیند تایید مدارک ۷ روز کاری طول می کشد. پس از هفت روز، سوابق شما که برای wes ارسال شده است به دانشگاه مقصد ارسال می شود و مورد بررسی قرار می گیرد.
 6. در صورت تایید مدارک یک ایمیل به شما ارسال می شود که نشان دهنده تایید شما می باشد. در صورت عدم تایید برای پیگیری مجدد شما باید ۳۰ دلار پرداخت کنید تا فرآیند تایید دوباره پیگیری شود.

 پس از اینکه فرآیند ثبت نام انجام شد به نکات زیر توجه کنید.

 1. در صورت تمایل برای ثبت نام در آزمون wes برای کانادا و آمریکا باید برای هرکدام اکانت جداگانه بسازید.  فرآیند تایید مدارک به صورت جداگانه پیگیری می شود. هزینه هایی که پرداخت می کنید نیز به صورت جداگانه است.
 2. کد پیگیری که پس از پرداخت هزینه برای شما ارسال می شود بسیار مهم می باشد.  شما نباید این کد پیگیری را گم کنید.  پس در نگهداری کد پیگیری دقت داشته باشید.
 3. توجه داشته باشید که دستورالعمل ثبت نام بسیار مهم می باشد.  قبل از اینکه شما فرایند ثبت نام، ارسال مدارک و پرداخت هزینه را انجام دهید، باید از دستورالعمل هایی که در این زمینه وجود دارد آگاهی کامل داشته باشید.
 4. نکته مهمی که در رابطه با ارسال مدارک باید مد نظر قرار دهید این است که  اصل مدارک را ارسال نکنید. به این دلیل که سازمان wes اصل مدارک را برگشت نمی‌دهد و شما دیگر نمی توانید دوباره فرآیند ثبت نام را انجام دهید.

مطالب مرتبط:

برای خواندن مطالب بیشتر  می توانید به بلاگ نوین پرداخت مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *