اتریوم چیست؟

اتریوم, اتریوم چیست؟

 

راهنمای مطالعه:

 • تاریخچه اتریوم
 • نحوه جذب سرمایه اتریوم
 • تفاوت بیت کوین و اتریوم
 • مزیت های اسمارت کانترکت

اتریوم, اتریوم چیست؟

 

تاریخچه اتریوم

اتریوم, اتریوم چیست؟

 

فردی به اسم ویتالیک بوترین در واقع جوان هفده ساله ای  بود که با بیت کوین آشنا شد و همزمان به کالج میرفت و در ریاضیات و برنامه نویسی خیلی قوی بود و استعداد بالایی داشت و بعد از مدتی کالج را رها کرد  و تمرکز گذاشت در بحث رمزنگاری و ارزهای رمزنگاری شده، ویتالیک بوترین در یکی از انجمن‌ های بیت کوین پیشنهادی را مطرح کرد  و گفت که بهتر است که بر روی بستر بیت کوین اپلیکیشن های غیر متمرکز را  اجرا کنیم زمانی که این پیشنهاد را مطرح کرد از پیشنهاد او به هر دلیلی استقبالی صورت نگرفت تا اینکه خود روی آن کار می کند و اواخر سال ۲۰۱۳ اتریوم را ارائه می دهد.

وایت پیپر چیست؟

اتریوم, اتریوم چیست؟

وایت پیپر ها در واقع سندی هستند که در خصوص  کوین اطلاعات جامعی را  به فردی که می‌خواهد با آن کد آشنا شود می‌دهند.

 • مثلاً اینکه چه امکاناتی دارد و قابلیت های کوین چیست
 • برای چه چیزی به وجود آمده است
 • می خواهد چه نیازی را برطرف کند
 •  نقشه راه آن کوین چیست و چه زمانی در واقع بهبود پیدا می کند

 

نحوه جذب سرمایه اتریوم

اتریوم, اتریوم چیست؟

اتریوم نیز به همین صورت هست و باید وایت پیپر خودش را معرفی کند در سال ۲۰۱۴ طی ماه جولای و آگوست هست که وایت پیپر اتریوم به صورت عمومی منتشر می شود تا جذب سرمایه برای پروژه اتریوم کند، زمانی که اتریوم به صورت عمومی منتشر می شود مبلغی بالغ بر ۱۸ و نیم میلیون دلار سرمایه جذب می شود.

اتریوم تنها یک ارز رمزگذاری شده نیست و باید بگوییم در واقع یک پلتفرم از ارز رمزگزاری شده  است که  به آن اتر گفته می شود.

تفاوت و مزیت های اتریوم نسبت به بیت کوین

اتریوم, اتریوم چیست؟

مزیت اول:

مزیتی که اتریوم نسبت به کوین دارد در بحث اسمارت کنترل یا قرار دادهای هوشمند می باشد

اسمارت کنترل یا قرار دادهای هوشمند چیست؟

مزیتی که اتریوم نسبت به بیت کوین دارد در بحث اسمارت کنترل یا قراردادهای هوشمند است. قراردادهای هوشمند به برنامه نویسان این امکان را می دهند که برنامه ای را بنویسند که روی بستر بلاکچین اجرا بشود برای برنامه نویسان از یک زبان برنامه نویسی به نام سا لی ری تی استفاده می کنند که محیطش نزدیک به زبان برنامه نویسی جاوا و c++ است.

 

اتریوم, اتریوم چیست؟

برنامه نویس ها برای انتشار برنامه به جای اینکه بر روی یک سرور متمرکز از برنامه ها محافظت کنند در یک شبکه ی غیر متمرکز و بلاک چین استفاده می شود و این برنامه در چنین محیطی نوشته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد پس از انتشار برنامه ماینر ها این برنامه ها را به اجرا در می آورند. کاربرد این برنامه ها بسیار زیاد است به عنوان مثال هک سرور و غیر فعال شدن سرور ها با وجود این برنامه ها کاملا صفر می شود .

معایب سرور متمرکز

 • ممکن است مورد حمله قرار گیرد
 • ممکن است به هر دلیلی غیر فعال شود
 • ممکن است از دسترس خارج شود

برنامه نویس، برنامه خود را در یک شبکه غیرمتمرکز منتشر می کند حتی اگه در برنامه بحث ‌های مالی و در واقع نقل و انتقالات و تراکنش ‌های مالی وجود داشته باشدبه راحتی در بستر بلاک چین امکان پذیر است.

مزیت دوم:

 اما یکی دیگر از مزیت های اسمارت کانترکت ها این است که هر برنامه نویسی می تواند کوین خودش را به وجود بیاورد .

با توجه به اینکه در الگوریتم استفاده شده اتریوم اوپن سورس می باشد برنامه نویس می تواند از این الگوریتم استفاده کند و کوین خودش ا پیاده کند و  برنامه نویس دیگر ممکن  است از آن الگوریتم استفاده کنند و کوین خودشان را ارائه کنند و برای آن جذب سرمایه انجام بدهند و در واقع بتوانند روی پروژه خودشان کار بکنند.

مزیت سوم:

مزیت دیگه که اتریوم نسبت به بیت کوین دارد بحث متغیر بودن سایز بلاک ها و زمان بلاک ها هست.

اگه با هم توافق کنید که بیت کوین به هم دیگر منتقل کنید باید حداقل زمان ۱۰ دقیقه  از زمانی که تراکنش را ثبت می کنید در نظر بگیرید تا اینکه این تراکنش انجام شود و شما آن کالا را دریافت کنید اما در اتریوم به این صورت نیست و یعنی زمانی که بلاک شما تایید شود و تراکنش شما تایید شود حدود ۱۴ یا ۱۵ ثانیه این تراکنش زمان میبرد که واقعا زمان عالی ای است.

مطالب مرتبط:

یک مقایسه بین اسکریل و پی پال

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *