بیت کوین چیست؟

راهنمای مطالعه:

  • بیت کوین چیست؟
  • شبکه بیت کوین
  • گره در شبکه بیت کوین به چه معناست؟
  • کنترل شبکه بیت کوین
  • سازنده بیت کوین
  • روش های دست یافتن به بیت کوین
  • شبکه بندی بیت کوین

با ما همراه باشید تا به سوال بیت کوین چیست پاسخ دهیم.

بیت کوین چیست

 

بیت کوین چیست

 

ولی هنوز در هیچ کشوری به عنوان پول آن کشور به رسمیت شناخته نشده است همچنین بیت کوین اولین پول دیجیتال غیر متمرکز است.

شبکه بیت کوین

این شبکه بدون داشتن بانک مرکزی و مسئول است و یک شبکه همکار به همکار (به شبکه ای گفته می شود که یک سیستم می تواند از اطلاعات سیستم دیگر استفاده کند یا اطلاعات بفرستد)است، در این شبکه تراکنش ها بین مشتریان بدون دخالت شخص یا سیستم خاصی انجام می شود مستقیما بین مشتریان است.

گره در شبکه بیت کوین به چه معناست؟

 

 

گره در شبکه بیت کوین به چه معناست؟

گره (یک سیستم الکترونیکی فعال است که به یک شبکه وصل و اطلاعات را برای آن می فرستد یا از آن اطلاعات دریافت می کند) که با استفاده ازفناوری که اطلاعات را به صورت امن انتقال یا ذخیره می کند تراکنش های انجام شده را بازبینی می کند و در یک مجموعه از داده های دیجیتال ذخیره می کند این عمل جهت ثبت و ذخیره داده ها انجام می شود و به آن زنجیره بلوکی گفته می شود.

 

کنترل شبکه بیت کوین

شبکه بیت کوین به دست کاربران و مشتریانش کنترل می شود و کسی مالک آن نیست، به دلیل اینکه بیت کوین به عنوان پول در هیچ یک از کشورها به رسمیت شناخته نشده پس فاقد اعتبار حقوقی است.

سازنده بیت کوین

 

بیت کوین چیست, بیت کوین چیست؟

 

سازنده بیت کوین شخصی ناشناخته است که گفته می شود نامش ساتوشی ناکاموتو است، اشخاص بسیاری تا به اکنون به عنوان ساتوشی ناکاموتو مطرح شده اند. یکی از افراد مشکوک اولین کسی بود که در بیت کوین تراکنش انجام داد نام این شخص هال فینی است که البته این اخبار را تکذیب و گفته است که او از طریق ایمیل با ساتوشی ناکاموتو در ارتباط بوده اند و این تراکنش برای آزمودن بیت کوین بوده است.

 

روش های دست یافتن به بیت کوین

  • بیت کوین از طریق فعالیت استخراج ارز دیجیتال یا ماینینگ به دست می آید در این فرایند تراکنش ارز دیجیتال تایید می شود و به بلاک چین اضافه می شود به این نحو بیت کوین و همه ارزهای دیجیتال دیگر تولید می شود. همچنین لازمه این کار داشتن سیستم ها و سخت افزارهای بسیار قدرتمند است.
  • از روش های دیگر بدست آوردن بیت کویین خریداری آن از صرافی ها است همچنین برخی از بخت آزمایی ها به کاربران بیت کوین  می دهند می توانید در برابر کالا و خدمات بیت کوین دریافت کنید.

شبکه بندی بیت کوین

بیت کوین چیست, بیت کوین چیست؟

 

کابران در شبکه بیت کوین هر کدام یک گره به حساب می آیند. در این شبکه همه گره ها به هم وصل هستند و با هم در ارتباط هستند برای مثال گره  کاربری که می خواهد مبلغی را انتقال بدهد درخواستی آماده و با کلید شخصی خود آن را امضا می کند.

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *