هالوینگ چیست؟

هالوینگ, هالوینگ چیست؟

راهنمای مطالعه هالونیگ

  • هاوینگ یا هالوینگ چیست؟
  • چرا هالوینگ اتقاق می افتد؟
  • هالوینگ و استخراج طلا.
  • بیت کوین و آینده آن.
  • نقش هالوینگ در بیت کوی.
  • چه کشورهایی که در زمینه استخراج بیت کوین فعالیت دارند؟
  • چرا کشور ها اصرار به استخراج بیت کوین دارند؟

هاوینگ یا هالوینگ چیست؟

 

تعریف کلی هالوینگ یا هاوینگ یعنی نصف شدن پاداش استخراج یک ارز دیجیتال در تاریخی که از قبل معین شده است. این رویداد هر ۴ سال یکبار اتفاق می‌افتد. میزان درآمد بیت کوین افراد از طریق استخراج این ارز نصف می شود.

چرا هالوینگ اتقاق می افتد؟

میزان بیت کوین های ارائه شده در دنیا تنها ۲۱ میلیون می باشد. برای اینکه ارزش این کوین طی سال های آینده نیز حفظ شود، پاداشی که برای ساخت هر بلاک به ماینر ها داده می‌شود هر 4 سال یک بار، نصف می‌شود.

هالوینگ و استخراج طلا.

این فرآیند درست همانند استخراج طلا می باشد.  همانطور که در جهان مقدار محدود طلا در اختیار انسان قرار دارد، بیت کوین نیز به صورت محدود ارائه شده است. افرادی که اقدام به استخراج بیت کوین می کنند، در واقع در حال استخراج طلای دیجیتال هستند که روزی به پایان می رسد.

هالوینگ, هالوینگ چیست؟

بیت کوین و آینده آن

اکنون ۱۸ میلیون بیت کوین استخراج شده است. تقریباً معادل ۸۵ درصد از کل بیت کوین های ارائه شده است. خیلی از افراد بر این باورند که ادامه کار و ماندن در این عرصه صرفه ندارد و نمی توان وارد این کار شد. اما این پایان کار بیت کوین نیست. چرا که از همان ابتدا برنامه ای برای این کوین ارائه شده است. برای هر بار استخراج کردن بیت کوین ها شرایط سخت تری ایجاد می شود. این شرایط که برای استخراج بیت کوین تعریف شده است، دقیقا همانند استخراج طلا می باشد.  باید زمان و هزینه زیادی صرف شود تا این کوین ها استخراج شوند.

نقش هالوینگ (هاوینگ) در بیت کوین

یکی از این پروتکل ها هالوینگ می باشد و هر چهار سال استخراج کنندگان ۵۰ درصد کمتر بیت کوین دریافت می‌کنند.  همین فرآیند می‌تواند استخراج این ارز دیجیتال را مشکل تر کند.  این فرایند تا آنجا ادامه می یابد که ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شود.

هالوینگ, هالوینگ چیست؟

با شرایطی که وجود دارد آیا استخراج کنندگان تمایل به ادامه کار دارند یا خیر؟

همانطور که در بالا اشاره شد استخراج بیت کوین همانند استخراج طلا می باشد. برای اینکه بتوانید طلای بیشتر استخراج کنید مستلزم داشتن امکانات خاصی هستید.

به عنوان مثال: نیاز به تجهیزات سخت افزاری غول ‌پیکر و نیروی انسانی بسیار زیادی است که بتوانید طلا استخراج کنید. استخراج بیت کوین نیز همانند استخراج طلا است.  شما برای اینکه بیت کوین بیشتری استخراج کنید، باید از سخت افزار بسیار قوی و برق زیاد کمک بگیرید.

همین فرآیند باعث می شود برخی از افرادی که برای استخراج بیت کوین ضعیف تر کار می‌کنند از ادامه کار منصرف شوند. اما تنها کسانی ادامه این کار را انجام می‌دهند که با سخت افزار قوی تر و امکانات قوی تر فرآیند استخراج را با قبول پروتکل هالوینگ انجام دهند. برخی شرکت های چینی برای استخراج بیت کوین اصرار زیادی دارند. به همین دلیل از تجهیزات پیچیده و پیشرفته برای این زمینه کمک می گیرند.

چه کشورهایی که در زمینه استخراج بیت کوین فعالیت دارند؟

هالوینگ, هالوینگ چیست؟

شرکت چینی بیت مین از جمله شرکت های غول پیکری می باشد که در چین اقدام به استخراج می‌کند. البته باید متذکر شد که شرکت های دیگری در کشورهایی همانند: ایران، آمریکا، روسیه و سایر کشورهای قدرتمند کار استخراج بیت کوین را انجام می دهند و پروتکل هالوینگ را پذیرفته اند.

چرا کشور ها اصرار به استخراج بیت کوین دارند؟

هالوینگ, هالوینگ چیست؟

به دلیل اینکه بیت کوین می تواند یکی از بهترین منابع درآمد و البته ارز آور به کشور باشد، شرکت های زیادی در این حیطه فعالیت می کنند. اصلی ترین دلیل این کار تحریم هایی است که ایران می تواند به واسطه ی این ارز دیجیتال مشکلات اقتصادی خود را حل کند. با وجود اینکه پروتکل هالوینگ پاداش های برداشت بیت کوین را  هر سال کمتر می کند، هزینه استخراج آن نیز بیشتر می شود و هنوز هم این ارز دیجیتال محبوب است.

همه تمایل دارند بیت کوین باقی مانده را استخراج کنند. مهمترین سوالی که اکنون پیش می آید این است که آیا قیمت بیت کوین به خاطر پروتکل هالوینگ تاثیر می گیرد یا خیر؟ جواب این سوال بله است. هرچه پاداش ‌های استخراج بیت کوین کمتر شود ارزش بیت کوین به دست آمده بیشتر می شود. در نتیجه همین امر باعث می‌شود که عرضه و تقاضا در یک تعادل مناسب قرار بگیرد.

سخن پایانی

پروتکل هالوینگ (هاوینگ) دقیقا مشابه ارزش طلا است. با وجود اینکه از ۲۱ میلیون بیت کوین ارائه شده ۱۸ میلیون آن استخراج شده است اما هنوز کار استخراج انجام می شود و پروتکل هالوینگ ارزش بیت کوین را دقیقا مشابه طلا کرده است. توجه به برق مصرفی و انرژی صرف شده برای استخراج نیز بسیار مهم است. چرا که در صورت عدم توجه به این فاکتور مهم تمام بیت کوین های استخراج شده از دست شما می رود. در انتها باید متذکر شویم که در صورت استخراج موفقیت آمیز بیت کوین می توانید با کمک نوین پرداخت اقدام به نقد کردن بیت کوین خود کنید و در کمتر از ۴۸ ساعت پول نقد با واحد دلار به نرخ روز تحویل بگیرید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *