وب مانی چیست؟

وب مانی چیست

 

راهنمای مطالعه:

 • کاربرد وب مانی
 • تاریخچه وب مانی
 • وب مانی و paypal
 • وب مانی مناسب چه کشور و افرادی است
 • ارزهایی که با وب مانی می توانند کار کنند
 • کارمزد وب مانی
 • روش ثبت نام در وب مانی

با ما همراه باشید تا به سوال وب مانی چیست پاسخ دهیم.

کاربرد وب مانی چیست

یکی از بهترین سیستم های مالی جهانی می باشد که برای انتقال پول استفاده می‌شود و می‌تواند برای گردش های حساب در کسب و کارهای اینترنتی استفاده زیادی داشته باشد که باید بگویم تراکنش های این حساب های پولی در روسیه ثبت می‌شود و سرور اصلی آن نیز روسیه است.

تاریخچه وب مانی

وب مانی چیست, وب مانی چیست

این سیستم مالی در سال ۱۹۹۸ فعالیت خود را شروع کرد و اکنون کاربران این سیستم مالی ۳۹ میلیون نفر هستند که همیشه فعالیت و از این سیستم مالی حمایت می کنند، تمامی کاربرانی که از سیستم مالی وبمانی استفاده می کنند می توانند در سراسر جهان خدمات خود را ارائه دهند و فرآیند گردش حساب خود را با این سیستم مالی مدیریت کنند.

به طور کلی سیستم مالی وبمانی تقریباً شبیه وبسایت paypal می باشد.

مرکز وب مانی در کشور روسیه قرار دارد و می‌تواند بهترین گزینه برای ایرانی ها باشد  چرا که pay pal به دلیل اینکه کشور ایران را تحریم کرده است و از بهترین سیستم های مالی که برای ایران می تواند مورد استفاده قرار بگیرد وب سایت وب مانی می باشد و هیچ مشکلی در گردش حساب ایرانی‌ها ایجاد نمی کند.

وب مانی و paypal

وب مانی چیست, وب مانی چیست

نکته ای که در رابطه با سیستم مالی وب مانی باید بدانید این است که در مقابل وبسایت paypal این سیستم مالی کاربرد زیادی ندارد ولی می تواند یک راه موثر برای گردش حساب و ارائه خدمات ایرانی ها به سایر کشورهای جهان باشد به دلیل اینکه ایران در تحریم قرار دارد و تنها راهی که می‌تواند فرآیند ارائه خدمات خود را انجام دهد سیستم مالی وب مانی است. به طور کلی وب سایت وب مانی در مقابل paypal  زیاد قدرتمند نیست.

وب مانی مناسب چه کشور و افرادی است؟

با توجه به اینکه وب سایت های زیادی از سیستم مالی وب مانی پشتیبانی می کنند. وب مانی به عنوان یک سیستم مالی معتبر در بین فروشگاه های اینترنتی جهانی فعالیت می کند و از آنجایی که سرور آن در روسیه می باشد وب سایت های فروشگاهی از هر کشوری با این سیستم مالی در ارتباط هستند و ایران نیز می‌تواند به کمک این روش اقدام به ارائه خدمات و ارز آوری به کشور داشته باشد.

یکی از مهمترین کاربردهای که سیستم مالی وب مانی دارد برای فریلنسرها می باشد که به عنوان دورکار در خانه نشسته و با ارائه خدماتی که در در محل سکونت خود به سایر نقاط جهان دارند اقدام به کسب درآمد می کنند و به عنوان یک درآمد دلاری می تواند ارائه خدمات فریلنسری داشته باشند.

ارزهایی که با وب مانی می توانند کار کنند:

وب مانی با اکثر ارزهای معتبر جهانی می تواند کار کند از جمله:

 • دلار
 • یورو
 • روبل روسیه

 نکته مهمی که در رابطه با وب مانی باید در نظر بگیرید:

اگر نیاز به  ارائه خدمات به صورت دلاری  داشتید حتما از آدرس کیف پول دلار خود استفاده کنید همچنین زمانی که یک کیف پول یورو ایجاد می کنید فقط برای کسانی می توان از این پول استفاده کرد که ساکنین کشوری باشند که واحد پول آنها یورو باشد در غیر این صورت کیف پول یورو شما بلا استفاده می شود.

کارمزد وب مانی

پس توجه داشته باشید که هر کسب و کاری که دارید یا هر خدماتی را که ارائه می دهید باید فرآیند گردش مالی خود را درست مدیریت کنید تا برای پرداخت کارمزد هزینه زیادی پرداخت نکنید البته باید بگوییم که این کارمزد برای واحدهای پولی و مجزا متفاوت می باشد به عنوان مثال برای یورو سقف ۵۰ را در نظر گرفته اند. البته باید بگوییم که در برخی موارد کارمزد هایی که وب مانی دریافت می کند صفر می باشد که این شرایط را در مقالات بعدی اشاره خواهیم کرد.

ثبت نام در سایت وب مانی

وب مانی چیست, وب مانی چیست

در ادامه می خواهم به روش ثبت نام در وب سایت وب مانی را به شما آموزش دهم البته توجه داشته باشید که این وب سایت نیازمند استفاده از وی پی ان و فیلتر شکن ندارد به دلیل اینکه وب سایت روسی می باشد که ارائه خدمات وب مانی را می دهد و ایران را تحریم نکرده است بنابراین شما نگران از دست دادن حساب خود نخواهید بود.

اما وب سایت paypal ایران را تحریم کرده است و در صورتی که شما از وی پی ان استفاده کنید و متوجه شود ایرانی بودن شما شود حساب شما را مسدود خواهد کرد.

روش ثبت نام در وب مانی

وب مانی چیست, وب مانی چیست

 

در ابتدا می بایست وارد وبسایت وب مانی شوید و بر روی دکمه زرد رنگ بالای سایت کلیک کنید

 • از فیلتر شکن استفاده نکنید
 • شماره خود را درج کنید و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید
 • تبریک می گوییم حالا شما یک حساب وب مانی دارید.

در مقاله بعدی درباره نحوه استفاده از این حساب بیشتر صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید وب سایت نوین پرداخت.امیدواریم توانسته باشیم به سوال وب مانی چیست پاسخ داده باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *