معرفی بیبی دوج کوین Baby Doge Coin + نحوه‌ی کارکرد (بخریم یا نه؟)

بیبی دوج کوین

بیبی دوج کوین (Baby Doge Coin) در تاریخ ۱۱ خرداد (۱ ژوئن ۲۰۲۱) معرفی شده و تا به امروز، به سرعت طرفداران و خریداران زیادی را دور هم جمع کرده است. در حدود یک ماه گذشته، ارزش این کوین در حدود ۱۰۰۰ درصد رشد داشته است. بازار بیبی دوج کوین در حدود دو ماه گذشته، ۲۰۰ میلیون دلار برآورد شده است و بیش از ۱۶۰ هزار کاربر هم به انجام تراکنش در آن پرداخته‌اند.

با توجه به آمار و ارقام و هایپی که پیرامون آن شکل گرفته است، تنها با گذشت یک ماه از معرفی آن، بیبی دوج کوین هم اکنون به عنوان یک خرید هوشمند دیده می‌شود. اما با نگاهی دقیق تر، متوجه خواهید شد که دلایل زیادی برای نرفتن سراغ این کوین خواهید داشت. با نوین پرداخت همراه باشید.

Baby Doge Coin چیست؟

بیبی دوج کوین

Baby Doge Coin را می‌توانیم یک ارز رمزنگاری شده بدانیم که براساس ارز رمزنگاری شده دیگری بنا شده است. پایه و اساس آن روی یک meme بوده و اولین بار توسط طرفداران دوج کوین ایجاد شده است. دوج کوین از همان زمان معرفی‌اش، سر و صدای زیادی به پا کرده و به عنوان ارز رمزی شناخته می‌شود که از سال ۲۰۱۳، به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این ارز براساس یک الگوی رفتاری معروف ایجاد شده و ارز رمزنگاری شده جدید Baby Doge Coin هم فناوری نوینی از دوج کوین محسوب می‌شود. این ارز رمز، ۱۰ برابر زمان پردازش معاملات سریع‌تری دارد.

جالب است بدانید که تنها نام این ارز رمز با همدیگر مشابه است و هیچ وجه اشتراک دیگری بین دوج کوین و بیبی دوج کوین وجود ندارد. این کار تنها برای جلب نظر کاربران بیشتر بوده است و حتما باید این نکته را به یاد داشته باشید.

بخشی از ماموریت Baby Doge Coin، کمک به نجات سگ‌های نیازمند است. سوم تیر ماه امسال (۲۴ ژوئن)، اعلام شد که ۷۵ هزار دلار به یک سازمان غیر دولتی به نام PawsWithCause در این زمینه از طرف بیبی دوج کوین کمک شده است.

بیشتر بخوانید: بیت کوین و لایت کوین؛ بررسی این رمز ارز از لحاظ تفاوت و شباهت

بیبی دوج کوین چگونه کار می‌کند؟

بیبی دوج کوین

Baby Doge Coin یکی از هزاران رمز ارز جدیدی است که نحوه کارکرد آن با حفظ انگیزه برای ماینرها از طریق دریافت هزینه تراکنش ارتباط دارد. وقتی که در این سیستم تراکنش انجام می‌دهید، یک هزینه ۱۰ درصدی وجود دارد که به شکل زیر است:

 • توزیع ۵ درصد آن، به تناسب مربوط به همه افرادی است که در این سیستم حضور دارند.
 • توزیع ۵ درصد آن به استخر نقدینگی اختصاص دارد با پلتفرم Baby Doge Coin و Binance Coin (BNB) در PancakeSwap شناخته می‌شود.

به طور خلاصه، اگر اقدام به فروش بیبی دوج کوین کنید، ۱۰ درصد ضرر خواهید کرد. اما اگر آن را نگه دارید، بخشی از هزینه‌ای که دیگران هنگام فروش پرداخت می‌کنند را دریافت خواهید کرد. این روند روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند و می‌توانیم به چند ارز رمز دیگر هم اشاره کنیم که کار یکسانی انجام می‌دهند.

 • Safemoon
 • Elongate
 • Bonfire

این روند را می‌توانیم حیله‌ای بدانیم که قبلا نیز در ارز رمزهای دیگر تکرار شده است و پس از رسیدن به موفقیت اولیه، افت آن شروع خواهد شد. همین سه ارز رمزی هم که به شما معرفی کردیم، به چنین سرنوشتی دچار شدند و می‌توانند الگویی برای Baby Doge Coin باشند.

بیشتر بخوانید: شبکه بلاک چین چیست؟

توکنومیک

نکته مهم دیگر این است که Baby Doge Coin هم مانند دیگر ارز رمزهای بازار، عرضه بسیار بالایی در کنار قیمت پایین دارد. بیبی دوج کوین کار خود را با ۴۲۹ کوادریلیون کوین آغاز کرده و توسعه دهندگان، از همان ابتدا با سرعت زیادی در حال ماینینگ آن هستند. تا کنون بیش از ۱۲۵ کوادریلیون کوین استخراج شده است. پیگیری قیمت این ارز کمی مشکل است، چرا که ارزش آن تنها کسری از یک پنی بوده و فراز و نشیب‌های بسیار زیادی هم از زمان معرفی تاکنون داشته است.

براساس آمارهایی که CoinGecko ارائه داده است، اولین قیمت این کوین، 0.0000000001717 دلار در تاریخ ۹ ژوئن به ثبت رسیده بود. در ۲۴ ژوئن، قیمت آن به بالاتریم میزان خود یعنی 0.000000002014 دلار رسید. روز بعد، این میزان به 0.000000000000799 دلار کاهش یافته و توسعه دهندگان، ضرر ۶۰ درصدی را تجربه کردند.

برنامه‌های آینده بیبی دوج کوین

بیبی دوج کوین

وایت‌ پیپر و نقشه راه بیبی دوج کوین نشان می‌دهد که ترکیبی از اهداف برای آن مشخص شده است. برای شروع در ادامه به چند مورد بسیار مهم اشاره می‌کنیم.

 • این ارز رمز در آینده باید جزو ارز رمزهای مهم صرافی‌های بزرگ باشد.
 • Baby Doge Swap به عنوان یک سیستم مبادله‌ای رمزنگاری غیرمتمرکز راه اندازی شود.
 • پرداخت‌های ارز رمز از طریق کارت اعتباری و در سایت Baby Doge Coin قابل انجام باشد.
 • کیف پولی برای دارندگان بیبی دوج کوین ایجاد شده و پاداش‌های آن‌ها قابل پیگیری باشد.
 • یک بازار برای کوین‌های غیر قابل استفاده یا همان NFT راه اندازی شود.

توسعه دهندگان یک سری نقشه راه احمقانه و خنده‌دار هم برای آن معرفی کرده‌اند که به چند مورد از آن‌ها در ادامه اشاره می‌کنیم.

 • اضافه کردن الگوهای meme بیشتر
 • وقتی قیمت بیبی دوج کوین به سقف ۲۵۰ میلیون دلار در بازار رسید، یک تسلا به دارندگان آن هدیه دهید.
 • با رسیدن ارزش بیبی دوج کوین به ۱۰۰ بیلیون دلار، لوگوی آن را در یک کوه حک کنید.
 • با رسیدن ارزش بیبی دوج کوین به ۵۰۰ بیلیون دلار، مذهب بیبی دوج شکل داده شود.
 • همین نقشه راه کاملا نشان می‌دهد که نباید آن را زیاد جدی گرفته و به سرمایه گذاری روی آن بپردازید.

خرید کوین بیبی دوج عاقلانه است؟

بیبی دوج کوین

ما به هیچ عنوان خرید کوین بیبی دوج را توصیه نمی‌کنیم. هیچی دلیلی وجود ندارد که بیبی دوج در آینده تبدیل به یک ارز رمز ارزشمندی شود و چند ایراد بزرگ در آن وجود دارد. اولین ایراد، سیستم نامگذاری آن است. تنها دلیل نامگذاری این ارز رمز به Baby Doge Coin، جلب توجه طرفداران دوج کوین است. اگر این ارز رمز واقعا قرار بود به موفقیتی دست یابد، نیازی نبود که از نام و اعتبار پلتفرمی دیگری سو استفاده کند. این ارز رمز فاقد هر گونه ویژگی خاص و برجسته است و توسعه دهندگان، حتی به خودشان زحمت نداده‌اند که یک نام اختصاصی برای آن پیدا کنند.

نقشه راه این ارز رمز نیز به هیچ عنوان جدی گرفته نشده است. کندن یک کوه و شکل دادن یک مذهب به نام آن، ماهیت احمقانه این ارز رمز را بیش از پیش نمایان می‌کند. اکثر سرمایه گذاران به دنبال ارز رمزهایی هستند که طرح تجاری مشخصی داشته و فارغ از این چنین ایده‌های خنده‌داری باشند. بیبی دوج کوین فاقد تمام این قابلیت‌ها است و به هیچ عنوان نمی‌توان اعتباری باری آن قائل شد. به جای آن، می‌توانید با خرید بیت کوین از طریق نوین پرداخت، شرایط بهتری را در بازار تجربه کنید.

این ارز رمز قابل پیش بینی نبوده و تنها می‌تواند روی موج محبوبیت ارز رمز دیگری سوار شده و به قیمت‌های بالاتر دست پیدا کند. حتی ممکن است هیاهوی تبلیغاتی آن سریعا از بین رفته و آن‌طور که توسعه دهندگان پیش بینی می‌کردند، کاربران علاقه‌ای به آن نشان ندهند. اگر می‌خواهید که روی ارز رمز سرمایه گذاری کنید، بهتر است به دنبال پروژه‌هایی باشید که پتانسیل طولانی مدتی از نظر ماندگاری در بازار دارند.

بیشتر بخوانید: ارزهای رمز پایه

فروش ارز رمز در صرافی‌های معتبر

شما می‌توانید از صدها سیستم عامل در سراسر جهان استفاده کنید که دسترسی بیشتری برای ارز رمزهای پایه به شما می‌دهند. شما می‌توانید موارد مناسب را پیدا کرده و تصمیم بگیرید که چه ویژگی‌های این ارز رمزها برای شما اهمیت بیشتری دارند. می‌توانید از گفته‌های کارشناسان استفاده کرده و یک سرمایه گذاری پر سود را تجربه کنید. با آگاهی از قیمت دوج کوین و ارزهای مشابه، می‌توانیم تحلیل مقایسه‌ای بهتری روی این موضوع داشته باشید.

تفاوت بیبی دوج کوین و دوج کوین

همان‌طور که گفتیم، این دو ارز رمز، هیچ شباهتی از نظر فنی به همدیگر ندارند و صرفا توسعه دهندگان بیبی دوج کوین، از اسم این ارز رمز محبوب برای بالا کشیدن خودشان استفاده کرده‌اند. بیبی دوج کوین در یک بلاک چین دیگر به فعالیت خود ادامه می‌دهد، در حالی که دوج کوین شبکه بلاک چین اختصاصی خودش را دارد. بیبی دوج کوین در زنجیره هوشمند Binance ایجاد شده است و شباهت آن‌ها بیشتر مربوط به همین موضوع می‌شود.

بیشتر بخوانید: دوج کوین چیست؟

بینی دوج کوین یکی از ارز رمزهای میم است که در صرافی‌های بزرگ هم لیست شده است. دوج کوین از لاکی‌کوین استفاده می‌کند و تلاش داشته است که نزدیکی خود را همراه با بلاک چین بیت کوین حفظ کند.

کیف پول بیبی دوج

شما برای خرید و نگهداری بیبی دوج، می‌توانید از کیف پول دیجیتالی استفاده کنید. برای این منظور، کیف پول شما باید امکان اتصال به پنکیک سواپ را داشته باشد. می‌توانید از افزونه‌های مرورگر هم استفاده کرده و با صرافی مدنظر خود تعامل داشته باشید. بهتر است که به اعتبار صرافی توجه کرده و امکان خرد ایمن بیبی دوج را برای کیف پول خود داشته باشید. شما می‌توانید متامسک را برای اولین بار باز کرده و آن را روی حالت پیش فرض ابتدایی Ethereum Mainnet تنظیم کنید. این شبکه را می‌توانید به کیف پول خود اضافه کرده و سپس کارهای بعدی را انجام دهید. برای مراقبت از ارز دیجیتال روش‌های دیگری هم وجود دارد.

همان‌طور که گفتیم، این ارز رمز اعتبار زیادی ندارد و حتی با توجه به فاکتورهای موجود در فاندامنتال، نمی‌توانیم آن را سرمایه گذاری پر سودی برای کاربران عنوان کنیم. هدف آن اصلا قوی نبوده و کارشناسان آن را پروژه‌ قدرتمندی حساب نکرده‌اند. معلوم نیست که حمایت‌های ایلان ماسک از آن ادامه‌دار خواهد بود یا خیر. ایلان ماسک در ابتدا یک توئیت در مورد بیبی دوج کوین منتشر کرده و سبب رشد زیاد آن شده بود. اما هیچ چیز مشخص نیست و تغییرات قیمت آن در آینده، پیش بینی نشده است. حدود ۳ هفته پیش و با انتشار توئیت ایلان ماسک، بیبی دوج کوین یک پامپ قیمت را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال کدام هاست؟

خرید بیبی دوج کوین

بیبی دوج کوین

اگر قصد خرید بیبی دوج کوین را دارید، می‌توانید ابتدا یک حساب باینسنس ایجاد کرده و این ارز رمز را وارد زنجیره هوشمند حساب خود کنید. برای شروع، شما می‌توانید از پنکیک سواپ، اقدام به خرید بایننس دکس کنید. پیش از این کار، حتما باید در کیف پول ارز رمز خود، توکن‌های BNB داشته باشید. این کار هم مراحلی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

پس از اینکه توکن‌های BNB را دریافت کردید، آن‌ها را به کیف پول خود انتقال داده و سپس به پنکیک سواپ متصل شوید. اگر قص دارید که با افزونه گوگل کروم اقدام به این کار کنید، ما کیف پول MetaMask را به شما پیشنهاد می‌کنیم که معاملات ساده‌ای را هم برای شما تامین می‌کند.
وقتی که برای اولین بار آن را باز کنید، مشاهده خواهید کرد که به صورت پیش فرض روی اتریوم تنظیم شده است. شبکه پنکیک سواپ را می‌توانید روی کیف پول متاماسک ایجاد کرده و اطلاعات زیر را به آن بدهید:

 • Network Name: Binance Smart Chain
 • New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/
 • ChainID: 56
 • Symbol: BNB
 • Block Explorer URL: https://bscscan.com

در ادامه هم کافی است که خرید خود را نهایی کنید. برای این منظور، باید به مسیر PancakeSwap.finance رفته و کیف پول خود را به سایت وصل کنید. بعد، می‌توانید به قسمت مبادله رفته و بیبی دوج کوین را با روش تعویض توکن‌های بایننس خریداری کنید.

سخن آخر

بدین ترتیب، ما در این مطلب سعی کردیم که شما را با بیبی دوج کوین آشنا کرده و تاریخچه کوتاه آن را با شما به اشتراک گذاریم. شما هم اکنون می‌دانید که بیبی دوج کوین ارز رمز مناسبی برای سرمایه گذاری تلقی نمی‌شود و نمی‌توان در این مرحله، اعتبار خاصی به آن داد. طرفداران دوج کوین این ارز رمز را پیاده سازی کرده و به گفته خودشان، قصد داشته‌اند که مشکلات آن را برطرف سازند. اما مشکلات بنیادی در آن وجود دارد و حتی با وجود صعود بسیار زیاد قیمت در ابتدای ماه جاری میلادی، نمی‌توانیم به آن امیدوار باشیم. مشخص نیست که ایلن ماسک به حمایت خود از این ارز رمز ادامه خواهد داد یا خیر.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع ارزهای دیجیتال

بیبی دوج کوین اهدافی را دنبال می‌کند که از نظر کارشناسان قابل تائید نبوده و یکی از ارزهای میم بازار تلقی می‌شود. شما در هر صورت می‌توانید اقدام به خرید آن کرده و شانس خود را امتحان کنید. این یک قمار از طرف شما است و بهتر خواهد بود که تنها پولی را در آن سرمایه گذاری کنید که به آن نیاز ندارید. بیبی دوج کوین با تاریخچه چند هفته‌ای خود، سر و صدای زیادی پیرامون طرفداران دوج کوین به پا کرده است و باید منتظر ماند و دید که سرنوشت آن چه خواهد شد. تعداد بسیار بالای کوین‌ها و کارمزد ده درصدی برای انجام تراکنش، از جمله ویژگی‌هایی هستند که برای آن شمرده شده است. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *