تبدیل بیت کوین به ریال

تبدیل بیت کوین به ریال

تبدیل بیت کوین به ریال همیشه یکی از دغدغه های فعالان و سرمایه گذاران حوزه بیت کوین است؛ نسبت ارزش هر واحد از آن نیز به دلار آن را در چشم سرمایه گذاران یک مورد مطلوب بدل مرده است ولی خب این انصاف نیست که یک شخص هم به تحلیل ارز های دیجیتال بپردازد و هم در صدد پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین باشد و در آخر هم برای تبدیل بیت کوین خود به ریال ، دغدغه ای داشته باشد. بیت کوین به نامی شناخته شده در صنعت ارز رمزهای پایه تبدیل شده است و خیلی از افراد، حتی کل این زمینه فعالیتی را با بیت کوین می‌شناسند. به روش‌های مختلفی می‌توانید بیت کوین به دست آورده و آن را در کیف پول خود ذخیره سازی کنید.

ماینینگ در کشور ما و سایر کشورهای جهان توسعه پیدا کرده است و افراد زیادی بدین شیوه اقدام به ذخیره سازی بیت کوین می‌کنند. قیمت بیت کوین علیرغم کاهش شدید قیمت در ماه‌های اخیر، در کل با رشد بسیار خوبی از زمان معرفی داشته است و یک سرمایه گذاری پر سود محسوب می‌شود. ماینینگ تنها یکی از روش‌های به دست آوردن آن است و در کنار آن، می‌توانید آن را در معاملات تجاری یا خرید از صرافی‌ها نیز به دست آورید.

بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست؟

حال بعد از اینکه صاحب بیت کوین شدید، می‌توانید با استفاده از یک صرافی ارز دیجیتال، آن را به به ریال تبدیل کنید. بهتر است که از صرافی‌های معتبر در این زمینه استفاده کرده و با تحقیق کامل جلو بروید. ما در ادامه قصد داریم که به صورت کامل به این مبحث پرداخته و در مورد تبدیل بیت کوین به ریال صحبت کنیم.

تبدیل بیت کوین به پول نقد

چندین راه برای تبدیل بیت کوین به پول نقد وجود دارد که از جمله‌ی آنها می توان به فروش بیت کوین به صرافی‌ های ارز دیجیتالی مانند Coinbase یا Kraken و دستگاه های خود پرداز بیت کوین اشاره کرد. در ادامه ی مطلب به چندین روش جهت تبادل بیت کوین به دیگر ارزهای دیجیتالی اشاره شده است.

تبدیل بیت کوین به ریال

کوین بیس

تبادل ارز در کوین بیس راحت­ترین و سریع­ترین روش مبادلات است، به طوریکه کاربران تازه کار نیز قادر به انجام آن می باشند. برای مبادله بیت کوین به ارزهای فیات کافی است هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد کردید، آن را به یک کارت اعتباری یا حساب بانکی متصل کنید.

تبدیل بیت کوین به ریال Gemini

Gemini اولین صرافی ارزهای دیجیتالی مجوزدار در دنیا است. این صرافی نیز به شما اجازه می دهد تا بیت کوین خود را به ارز فیات تبدیل نمایید، برای استفاده از این صرافی به یاد داشته باشید که باید در بانک­های آمریکا حساب داشته باشید.   تبدیل بیت کوین به ریال

bitFlyer

bitFlyer صرافی بین المللی ارز دیجیتالی است، که سرویس خدمات آن در آسیا، اروپا و آمریکا قرار دارد. حجم مبادلات روزانه­ی این صرافی بسیار زیاد است، به طوریکه به بزرگترین مرکز تجاری بیت کوین تبدیل شده است. برای تبادل بیت کوین به ارزهای فیات در این صرافی باید حساب بانکی و شناسه  معتبری داشته باشید.تبدیل بیت کوین به ریال

کارت های پیش پرداخت بیت کوین

بسیاری معتقدند که استفاده از این کارت ها یکی از بهترین روش های تبادل بیت کوین به ارزهای فیات است؛ چرا که دارای مزایای بیشماری از جمله پرداخت در سیستم های POS، پرداخت در ATMهای  جهانی، تبادل فوری بیت کوین به ارزهای فیات، کارمزد کم، تحویل رایگان، هزینه های شفاف و غیره است. لازم به ذکر است که کارت های پیش پرداخت بیت کوین تنها در برخی کشورها پذیرفته می شوند و اگر تامین کننده ارز فیات کشور شما را نپذیرد باید هزینه­ ها به USD/EUR پرداخت شود.

انتقال پول از تبادل بیت کوین به حساب بانکی

سایت‌ های زیادی برای تبدیل و مبادله ارزهای دیجیتالی به فیات وجود دارند که برخی از آنها پول نقد حاصل از مبادله را در حساب بانکی شما می‌ریزند. اما روش معمول برای این کار این است که از صرافی های ارز دیجیتالی بدین منظور استفاده کنید تا با خیال راحت پول نقد خود را دریافت نمایید.

تبدیل بیت کوین به ریال در صرافی

اولین روش معتبری برای تبدیل کردن بیت کوین به ریال وجود دارد، استفاده از صرافی‌ها و بروکر‌هایی است که به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید برای نقد کردن بیت کوین خود، از این روش استفاده کرده و مستقیما از کیف پول خود استفاده کنید. دو روش هم در این زمینه وجود دارد که هرکدام شرایط خاصی دارند. در روش اول، شما می‌توانید از صرافی صرفا به عنوان یک واسط بین خریدار و فروشنده استفاده کنید. در این بین، کارمزدی به صرافی داده می‌شود و می‌توانید بیت کوین خود را به خریدار واجد شرایط بفروشید. این روش ایمنی بالایی دارد و شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که بیت کوین شما با موفقیت به واحد ریال تبدیل خواهد شد. در واقع، صرافی موردنظر، یکی از مشتریان را پیدا کرده و آن را به سادگی به شما معرفی می‌کند تا معامله صورت گرفته و دو طرف، کارمزد شان را به صرافی اهدا کنند. احتمالا شما با مراجعه به صرافی، از این روش برای تبدیل بیت کوین به ریال می‌توانید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

تبدیل بیت کوین به ریال در حالت دوم، همان‌طور که خودتان نیز می‌توانید حدس بزنید. صرافی به عنوان خریدار عمل می‌کند و شما نیازی به پرداخت کارمزد یا صبر برای پیدا شدن مشتری نخواهید داشت. دیگر مستقیما صرافی به عنوان یک فروشنده با پتانسیل بالا عمل کرده و حتی می‌توانید تعداد بیشتری از کوین‌های بیت کوین خود را به وی بفروشید. تفاوتی که این روش با روش اول دارد، نحوه دریافت پول نقد است. در این روش، صرافی یا بروکر، بین کوین شما را به دلار مجازی تبدیل کرده و آن را به صفحه کیف پول شما اضافه خواهد کرد. اگر تمایلی به این کار نداشتید و حتما پول نقد (ریال) می‌خواهید، می‌توانید تنها از روش اول برای این منظور استفاده کنید. ذکر این نکته هم ضروری است که در روش اول، خودتان هم می‌توانید یک فرد را برای فروش بیت کوین به وی انتخاب کنید و لزومی به پایبند بودن به شخص مورد نظر صرافی وجود ندارد. اگر آشنا یا فامیلی برای این کار دارید، احتمالا با اعتماد و اطمینان بیشتری می‌توانید بیت کوین خود را به ریال تبدیل کنید. این روش به صورت واسطه‌ای جریان دارد و حتما باید به حقیقی بودن فرد مورد نظر و اعتباری که در زمینه توانایی تامین مالی بیت کوین شما دارد، اطمینان داشته باشید. در نظر داشته باشید که بیت کوین به هیچ عنوان قابل ردگیری نیست و صرفا در همان زمان معامله می‌توانید نکات ایمنی را رعایت کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل، شما دیگر توانای برای پیدا کردن شخص مورد نظر و بیت کوین‌های از دست رفته خود نخواهید داشت. همین حساسیت‌ها در مورد اعتبار صرافی نیز وجود دارد. پیدا کردن یک صرافی قابل اعتماد، اولین قدم شما برای فروش بیت کوین و تبدیل آن به ریال است و در صورت عدم توجه به این نکته، ممکن است ضرر و زیان بالایی را پرداخت کنید. صرافی‌های معتبر، در دنیای اینترنت امروزی شناخته شده هستند و بهتر می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. در کل، می‌توان گفت که امنیت و اعتبار صرافی و شخص مورد نظر، دو نکته بسیار مهم در هنگام تبدیل بیت کوین به ریال است و در هر مرحله باید به این نکات توجه کنید.

تبدیل بیت کوین به ارز از طریق Coinbase

Coinbase یکی از بزرگ‌ترین سیستم عامل‌های تجارت بیت کوین در جهان است. این سیستم‌عامل به شما این امکان را می‌دهد که بیت کوین‌های خود را از کیف پول ارز دیجیتالی خود به حساب بانکی‌تان منتقل کنید.

تبدیل بیت کوین به ریال

3-تبدیل بیت کوین به ارز از طریقBITSTAMP

Bitstamp یکی دیگر از خدمات قابل اعتماد برداشت بیت کوین است که به شما امکان می‌دهد بیت کوین خود را به حساب بانکی انتقال دهید. اگر در اروپا هستید یا در آنجا حساب بانکی دارید می‌توانید از SEPA استفاده کنید. Bitstamp مدت‌های مدیدی است که در تجارت و تبادل بیت کوین بوده است. آن‌ها همچنین از خرید کارت‌های اعتباری پشتیبانی می‌کنند.

تبدیل بیت کوین به ریال

4- تبدیل بیت کوین به ارز از طریق KRAKEN

اگر حساب بانکی شما یورویی است بهترین انتخاب برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی همین KRAKEN است. البته KRAKEN قادر به انتقال بیت کوین به حساب افراد در ایالات متحده، ژاپن، انگلیس و کانادا نیز هست.

5- تبدیل بیت کوین به ارز از طریق COINCORNER

اگر حساب بانکی شما در انگلیس یا هر کشور اروپایی دیگر است، ما برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی COINCORNER را به شما توصیه می‌کنیم. روش‌های پشتیبانی شده برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی در COINCORNER عبارتند از: انتقال بانکی GBP و برداشت‌های خودپرداز کارت‌های اعتباری. همچنین کشورهای زیادی وجود دارد که آن‌ها جدا از کشورهای اروپایی از حساب بیت کوین آن‌ها پشتیبانی می‌کنند.  

تبدیل بیت کوین به ریال

 

 

6- تبدیل بیت کوین به ارز از طریق BITPANDA

اگر در اروپا یا ایالات متحده حساب بانکی دارید و حجم نقل و انتقالات بیت کوینی شما زیاد نیست، ما به شما BITPANDA را توصیه می‌کنیم. روش‌های خروج پشتیبانی در BITPANDA عبارتند از: SEPA ، انتقال بانکی آنلاین و SOFORT.   تبدیل بیت کوین به ریال

 

 

7- تبدیل بیت کوین به ارز از طریق cex.io

این پلتفرم نقل و انتقال بیت کوین نیز مخصوص به کسانی است که یا در ایالات متحده و اروپا زندگی می‌کنند، یا در این دو منطقه حساب بانکی دارند. CEX.io راهی ارزان و آسان برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی ارائه می‌کند. روش‌های خروج پشتیبانی از SEPA برای ساکنان اتحادیه اروپا و ACH برای ساکنان ایالات متحده است. در پایان بد نیست این نکته را بدانید که در جهان بیش از 4990 دستگاه ATM رمزنگاری در 76 کشور مختلف وجود دارد. یعنی می‌توانید به‌راحتی با دادن بیت کوین از این دستگاه‌ها پول نقد دریافت کنید. تبدیل بیت کوین به ریال

مراحل تبدیل بیت کوین به ریال

برای تبدیل بیت کوین به ریال، یک سری مرحله وجود دارد که با پیگیری آن‌ها، می‌توانید با موفقیت، ارزش ریالی بیت کوین خود را دریافت کنید. در ادامه به صورت مفصل به هرکدام از این شرایط خواهیم پرداخت.

شرایط معامله

در نظر داشته باشید که اولین نکته، بررسی کامل شرایطی است که بر معامله شما سایه افکنده است. باید از گوگل به عنوان بهترین منبع استفاده کرده و حقیقی بودن شخصی که قصد فروش بیت کوین به وی را دارید، مشخص کنید. از قیمت بیت کوین به صورت لحظه‌ای اطلاع داشته باشید تا سرتان کلاه نرود. به اعتبار صرافی موردنظر توجه کنید و سعی کنید که قبل از فروش، نظر کارشناسان را در مورد ارزش فروش بیت کوین خود، جویا شوید. گاهی اوقات، شما در بهترین زمان برای فروش بیت کوین قرار دارید و گاهی هم با فروش، چند ماه دیگر متوجه ضرر و زیان واقعی خود خواهید داشت. بنابراین، عجله نکرده و قبل از هر کاری، عواقب کار خود را بسنجید.

ارائه پیشنهاد صحیح

سوال و جواب در این زمینه ارزش بسیار بالایی دارد و کمک می‌کند که بیشتر با شرایط معامله آشنا شوید. از پیشنهاد خود برای فروش صحبت کرده و توضیحات آن‌ها را بشنوید. خرید ارزهای دیگر را بررسی کرده و شرایط تبدیل بیت کوین به ریال را نیز از آن‌ها سوال کنید. شاید در همین سوال و جواب‌ها، نظر شما عوض شده یا به زاویه‌های پنهان موضوع توانستید شک کنید. بنابراین، هرگز نباید ارزش گفتگو و ارائه پیشنهاد به صرافی‌ها را دست کم بگیرید. این روال را حتی در قبال دوست و آشنای خود هم باید تکرار کنید تا در آینده، از فروش خود متضرر نشوید. تبدیل بیت کوین به ریال

عضویت در  صرافی

همان‌طور که گفتیم، صرافی‌ها به عنوان اصلی‌ترین مکان برای فروش بیت کوین و تبدیل آن به ریال تلقی می‌شوند. بهتر است که قبل از انجام هر گونه معامله‌ای در صرافی موردنظر، عضو آن شده و مراحل احراز هویت را انجام دهید. این کار ایمنی تراکنش‌های شما را بالا برده و می‌توانید مراحل تبدیل بیت کوین به ریال را انجام دهید. برای انجام احراز هویت، حتما باید مدارک خود را ارسال کنید. مهم‌ترین مدارکی که برای این منظور موردنیاز خواهد بود، ایمیل معتبر، تصاویر درخواستی صرافی، اسکن کارت شناسایی، شماره شبا حساب بانکی و همچنین تصویر کارت ملی است. با داشتن این اطلاعات می‌توانید به سادگی مراحل احراز هویت را انجام داده و فعالیت در صرافی را شروع کنید.

آدرس کیف پول

صرافی‌ها بعد از ثبت نام و احراز هویت، یک آدرس اختصاصی به شما خواهند داد که به عنوان کیف پول عمل می‌کند. با این کیف پول می‌توانید مقدار ارزی که قصد خرید یا فروش آن را دارید تعیین کرده آن را ارسال کنید. البته یک بار دیگر هم باید خارج از فضای آدرس، درخواست خود را به صرافی ارائه کند. حتما باید میزان ارز تعیین شده در آدرس با میزان گفته شده به صرافی مطابقت کامل داشته باشد. در غیر اینصورت، تراکنش یا معامله انجام نخواهد شد و باید دوباره این مراحل را انجام دهید. معمولا، مرحله انجام تراکنش حدود ۱۰ الی ۳۰ دقیقه زمان‌بر است و باید صبر کنید تا تبدیل بیت کوین به ریال انجام شود. هنگامی که تراکنش‌ها با موفقیت انجام شد، می‌توانید مبلغ توافق شده را به صورت ریالی در حساب بانکی خود داشته باشید. این کار بعد از واریز شدن ارز به حساب صرافی انجام می‌شود و کارمزد طرفین هم در همین مرحله کسر خواهد شد.  

تبدیل بیت کوین به ریال در ایران چگونه است؟

بعد از اینکه روال کلی تبدیل بیت کوین را در سرتاسر جهان توضیح دادیم، بهتر است که کمی در مورد این روال در کشور نیز صحبت کنیم. می‌دانیم که تحریم‌های بانکی و مالی زیادی علیه ایران وضع شده است و همین کار را برای شما سخت‌تر می‌کند. شما مانند شهروندان کشورهای اروپایی و آمریکایی، نمی‌توانید به همین سادگی‌ها، معامله‌های مربوط به ارز رمزهای پایه و ارزهای دیجیتالی را انجام دهید. همین تحریم‌ها سبب شده است که کاربران امکان دسترسی به صرافی‌های معتبر دنیا را نداشته باشند. تبدیل بیت کوین به ریال شاید در ابتدا بگویید که با تغییر آی پی، می‌توان این مشکل را برطرف کرد. اما در واقع این طور نیست. چرا که شما بالاخره باید یک حساب بانکی برای تبدیل بیت کوین به ریال به این صرافی‌ها اعلام کنید و هویت اصلی و کشور شما مشخص خواهد شد. در این صورت، در حالی که شما با تغییر آی پی، کاربری غیر ایرانی معرفی شده‌اید، به دلیل عدم سازگاری حساب با شما، این عملیات به هیچ عنوان انجام نخواهد شد. نکته مهم دیگری هم وجود دارد که امکان وصل شدن به راه‌های معاملاتی بین المللی را برای کاربران ایرانی می‌بندد. می‌دانیم که ساختار پول در کشور ما کاملا متفاوت است و شما چندان نمی‌توانید در حساب بانکی خود از ارزی به جز ریال استفاده کنید. همه چیز محدود است و شما به واسطه کارت داخل کشور خود، نمی‌توانید خریدهای بین المللی انجام دهید. همین موضوع بیت کوین هم ربط پیدا می‌کند و عملا باید از یک کیف پول دیجیتالی بین المللی استفاده کنید. به هر حال، چالش‌های زیادی پیش روی شما وجود دارد و عملا بدون تبدیل بیت کوین به ریال، شاید هر گونه معامله‌ای برای شما سودی نداشته باشد.

راه حل چیست؟

بعد از اینکه با چالش‌های این موضوع آشنا شدیم، حال به سراغ راه حل می‌رویم. دو راه برای تبدیل بیت کوین به ریال دارید. اولین و بهترین راه برای شما، استفاده از سایت‌های واسط است. این سایت‌ها با دریافت کارمزد، دلار موجود در حساب شما را وارد معامله کرده و می‌توانند بیت کوین‌های شما را به فروش برسانند. در این صورت، معادل ریالی آن با کسر کارمزد در حساب بانکی خودتان ذخیره خواهد شد. نوین پرداخت یکی از همین سایت‌های واسط است که با خدمات گسترده خود، امکان انجام معامله‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را برای شما فراهم کرده است. راه حل دوم، کار کردن با صرافی‌های ایرانی است. صرافی‌های ایرانی امکان کار کردن با ریال را در معاملات فراهم کرده‌اند و می‌توانید واسطه را از بین ببرید. بدین ترتیب بازهم باید کارمزد پرداخت کرده و بتوانید عملیات تبدیل بیت کوین به ریال را با موفقیت انجام دهید.

بیشتر بخوانید: مزایای استفاده و پرداخت با بیت کوین

چرا باید بیت کوین را به ریال تبدیل کنیم؟

تبدیل بیت کوین به ریال دلیل این امر کاملا مشخص است. وقتی که از یک معامله و سرمایه گذاری سودی را کسب می‌کنید، تنها با تبدیل کردن آن به پول نقد، می‌توانید به طور وضوح این سود را در زندگی خود تجربه کنید. بیت کوین ارزش بالایی در طول این سال‌ها کسب کرده است و بنابراین، ارزش تبدیل کردن آن به کالا و ارزهای دیگر را هم دارد. شما با درک چنین موضوعی می‌توانید لزوم تبدیل بیت کوین به ریال را به صورت کامل متوجه شوید. شما با پولی که در حساب خود خواهید داشت، بهتر می‌توانید اقدام به خرید کالا یا خدمات کنید و این امکان با بیت کوین در داخل کشور، چندان برای شما وجود ندارد. تبدیل بیت کوین به ریال تبدیل به فعالیت مهمی در داخل کشور شده است و بنابراین باید مراقب کلاه برداران هم باشید. شما باید به شخصی که قصد فروش بیت کوین به وی را دارید، اعتماد کامل داشته باشید. در ارسال بیت کوین به عدد آن توجه کرده و آن را به آدرس اشتباهی ارسال نکنید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره دستگاه خودپرداز بیت کوین

سخن آخر

در نهایت، اگر سود بالایی از سرمایه گذاری و معامله در دنیای بیت کوین کسب کرده‌اید، می‌توانید آن را به ریال تبدیل کرده و از آن به صورت کامل بهره مند شوید. تبدیل کردن بیت کوین به ریال، مرحله نهایی سوددهی شما در قبال فعالیت‌ها خواهد بود و می‌توانید لذت واقعی آن را بچشید. برای این کار از پلتفرم‌های معتبری مانند نوین پرداخت استفاده کرده و سعی کنید که با تحقیق کامل وارد شوید. گاهی اوقات شما با نگه داشتن بیت کوین می‌توانید سود بیشتری داشته باشید و گاهی هم به دلیل افزایش افت قیمت بیت کوین، ممکن است که فروش آن بیشتر به نفع شما باشد. گاهی هم به پول آن نیاز دارید و در هر شرایطی باید آن را بفروشید. از صرافی‌های معتبر کمک گرفته و سعی کنید آن را به افراد مورد اعتمادی بفروشید که قبلا هم با آن‌ها معامله داشته‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *