آشنایی با سرویس میلرلایت

آشنایی با سرویس میلرلایت

MailerLite یک نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی مقرون به صرفه است که شرکت ارائه کننده آن، در سال ۲۰۰۵ تاسیس شده است و بیش از ۸۰۰ هزار شرکت رسمی هر ماه از این سرویس استفاده می‌کنند. همین روند از محبوبیت بالای این سرویس حکایت دارد. حال سوال اینجاست که آیا MailerLite می‌تواند به‌عنوان بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ نیز یاد شود. ما در این مطلب قصد داریم که این سرویس را بررسی کرده و ابزارهای مختلف آن را تست کنیم. با این کار، می‌توانید با تمامی ویژگی‌ها، مزایا و معایب آن آشنا شده و در نهایت تصمیم‌گیری صحیحی در مورد استفاده کردن یا نکردن از آن داشته باشید.

در این مطلب خواهیم دانست که MailerLite یک نرم‌افزار خبرنامه ایمیل ساده، موثر و رایگان است که تمامی امکاناتش را در اختیار شما می‌گذارد. این برنامه از طرح رایگان خود برای آشنایی بیشتر کاربران با آن استفاده می‌کند و در صورت علاقه‌مندی، می‌توانید در سرویس‌های پولی آن هم برای دسترسی به ابزارهای بیشتر استفاده کنید. فراموش نکنید که حتی طرح‌های پولی این سرویس از هم رقبایی مانند Mailchimp مقرون به صرفه‌تر است و می‌توانید بدون مشکل از آن‌ها استفاده کنید. اتوماسیون این برنامه به اندازه ActiveCampaign پیچیده نیست، اما کاملا موثر در اختیار شما قرار می‌گیرد و هیچ مشکلی از کار با آن خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: سرویس Hulu چیست و چگونه می‌توانیم اکانت آن را خریداری کنیم؟

آشنایی با سرویس میلرلایت

ابزارهای مفید سرویس MailerLite

ما در این مطلب ابزارهای مختلف سرویس MailerLite را به‌صورت کاملا عالی به شما معرفی می‌کنیم و خواهیم دانست که چقدر استفاده از آن ساده و اجرای آن نیز از همه برنامه‌ها بهتر است. تمام ویژگی‌هایی که شما از MailerLite انتظار دارید، فراهم شده است و کم و کسر چندانی در آن نمی‌بینیم. همین امر هم سبب می‌شود که استفاده از سرویس‌های پولی آن ارزشمند بوده و بتوانید نتایج آن را سریعا در ماه‌های آینده و با افزایش فروش خود در کسب و کار خود دریافت کنید. شما می‌توانید از سرویس MailerLite برای ارسال ایمیل، تبلیغات و ایجاد خبرنامه برای مشترکین خود استفاده کنید. البته قابلیت‌های دیگری هم وجود دارد.

به‌طور مثال، شما می‌توانید از این برنامه برای میزبانی صفحات وب هم استفاده کرده و برای خودکارسازی ارسال ایمیل‌ها و موارد دیگر از آن بهره ببرید. جزئیات بالایی در این سرویس وجود دارد و همانند ابزارهای حرفه‌ای در اختیار شما خواهد بود. ممکن است این سوال را از خودتان داشته باشید که مهم‌ترین ویژگی این برنامه چیست و برای چه کاری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. گفتنی است که MailerLite یک سرویس ایمیل مارکتینگ ساده است و کارهای زیادی را در اختیار شما می‌گذارد. MailerLite برخی از عملکردهای جالب را در سرویس خود ارائه می‌کند و ارسال ایمیل، ساده‌ترین کاری است که با آن می‌توانید انجام دهید.

شما می‌توانید تبلیغات خود را در قالب ایمیل ارسال کرده یا از RSS بهره ببرید. RSS برای ارسال خودکار خلاصه مطالب کاربرد دارد و می‌توانید از محتوای وبلاگ خود استفاده کنید. تست تقسیم A/B، بهینه‌سازی کمپین ایمیل، مدیریت محتوای ایمیل و موارد این چنینی نیز در اختیار شما خواهد بود. شما می‌توانید مخاطبین خود را در این برنامه افزایش داده و از فرم‌ها و پاپ آپ‌های هدفمند استفاده کنید. MailerLite در سایت خود این موارد را در داشبورد در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید لیستی از ایمیل‌ها را برای افزایش مشترکین خود داشته باشید. امکان تقسیم بندی مشترکین برای مدیریت ارسال ایمیل نیز وجود دارد.

دسته‌بندی مشترکین و ارسال ایمیل برنامه‌ریزی شده

شما می‌توانید براساس ویژگی‌هایی که هرکدام از آن‌ها دارند، مانند سن، جنسیت و کشور، دسته‌بندی آن‌ها را مشخص کرده و تعیین کنید که فعالیت‌های آن‌ها شامل چه مواردی خواهد شد. این گروه‌بندی می‌تواند لیست‌های خاصی را ایجاد کند و در آینده نیز کار شما برای کم و زیاد کردن از این لیست ساده‌تر می‌شود. می‌توانید وب سایت و لندینگ پیج خود را ایجاد کرده و همراه با سرویس MailerLite، در کنار ساختن ایمیل، فروم‌هایی را انتخاب کرده و برای آن‌ها لندینگ پیج ایجاد کنید. حتی می‌توانید سایت‌هایی را انتخاب کنید که میزبانی وب شما را برعهده داشته باشند و خدمت رسانی کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش جلوگیری از فیشینگ پی پال

آشنایی با سرویس میلرلایت

اتوماسیون بازاریابی را می‌توانید با یک ایمیل خوشامد گویی همراه کرده و از گزینه‌های ساده‌تر برای این منظور استفاده کنید. یک فرایند ساده ده مرحله‌ای و چند مرحله‌ای هم وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را برای مشتریان خودتان ایجاد کنید. این وب سایت قدرت بسیار بالایی برای پولی که می‌پردازید، ارائه می‌کند. مقایسه قیمت آن با قیمت سایر سرویس‌ها نیز دقیقا همین موضوع را دریافت خواهید کرد. بنابراین، می‌توانید هزینه کمتری را به‌صورت ماهیانه و سالیانه پرداخت کرده و از همان سرویس‌هایی که انتظار دارید، استفاده کنید. این وب سایت پشتیبانی جامع داشته و در ۲۴ ساعت و هفت روز هفته می‌تواند تمام سوال‌های‌تان را پاسخ دهد.

این سرویس از چت زنده هم برخوردار است و برای عیب‌یابی هر گونه مشکل یا موردی که در سیستم وجود داشته باشد، می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. این سرویس برای تمام طرح‌های پولی وجود دارد. با استفاده از سرویس MailerLite می‌توانید کمپین‌های ایمیل معمولی را ارسال کنید، اما عملکردهای پیشرفته‌تری نیز در دسترس شما قرار دارد. با بررسی بیشتر متوجه شده‌ایم که چهار نوع کمپین ایمیل در اختیار شما قرار دارد و می‌توانید هرکدام از آن‌ها را بهینه‌سازی کنید. در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم که البته تفاوت‌هایشان از اسم‌شان هم مشخص است و می‌توانید یک دید کلی نسبت به آن‌ها داشته باشید.

کمپین‌های ایمیل

در این طرح می‌توانید ارسال ایمیل‌های استاندارد را انجام داده و با نامگذاری آن کمپین، گروهی از مشترکین خاص را در هدف خود داشته باشید و ایمیلی برای آن‌ها ارسال کنید. این طرح ساده این سرویس است و یقینا بهتر است که از آن شروع کرده و در صورت رضایتمندی کلی، به سراغ گزینه‌های بعدی بروید.

کمپین A/B

شما در این طرح می‌توانید ایمیل‌های خود را بهینه‌سازی کنید. برای بهینه‌سازی کمپین، می‌توانید یک امیل خاص را در برابر ایمیل دیگری قرار داده و آن‌ها را تست کنید. این بررسی می‌تواند از نظر محتوایی، موضوعی یا نام آن‌ها باشد.

کمپین ارسال مجدد خودکار

این طرح هم مشابه گزینه ابتدایی است، اما تنها برای کسانی ارسال خواهد شد که به اولین ایمیل شما واکنشی نشان نداده‌اند و می‌توانید با این طرح، افزایشی در سطح کلیک روی سایت خودتان را نیز انجام دهید.

کمپین RSS

اگر صاحب یک وبلاگ هستید، می‌توانید محتوای جدیدی را در وب سایت خودتان قرار دهید. کمپین‌های جدید به این شیوه به‌صورت خودکار ایجاد می‌شوند و بسیار برای وبلاگ نویسان و خبرنامه‌های ایمیل نیز می‌توانند کم هزینه جلو روند. شما می‌توانید از ویرایشگر ایمیل، الگوهای مختلف و حتی استریم‌های خاص هم برای این منظور استفاده کرده و سریعا کمپین مورد علاقه خودتان را ایجاد کنید. بیش از ۶۰ قالب رایگان برای این منظور وجود دارد که در قالب طرح Pro در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. تنوع زیادی در این زمینه وجود دارد و قالب‌ها و طرح‌های مدرنی را خواهیم داشت که برای استفاده روی موبایل نیز عالی هستند.

بیشتر بخوانید: آموزش تست سالم بودن کد ووچر پرفکت مانی

آشنایی با سرویس میلرلایت

ساختن سریع یک ایمیل به این شیوه توسط سرویس MailerLite در اختیار شما قرار می‌گیرد و به زیبایی می‌توانید آن را طرح‌بندی کنید. این سرویس امکان طراحی قالب به‌صورت اختصاصی را نیز فراهم کرده است. اگر دوست دارید که کسب و کار شما منحصربه‌فرد باشد و بتوانید از قالب خودتان استفاده کنید، با استفاده از بخش ویرایشگر ایمیل می‌توانید این کار را شروع کنید. طراحی با شیوه درگ و دراپ انجام می‌شود و حتی می‌توانید از کدهای HTML هم برای این منظور استفاده کنید. پس از ساخت این بخش، می‌توانید ایمیل‌های قبلی را به‌عنوان یک الگوی ایمیل برای کمپین‌های بعدی خود استفاده کنید.

ویرایشگر ایمیلی سرویس MailerLite دارای بیش از ۲۰ ماژول از پیش ساخته بوده و هرکدام را می‌توانید مثل بوم روی نقاشی مورد استفاده قرار دهید. در این سرویس بلوک‌های محتوای پویایی قرار دارد که می‌توانید برای قالب ایمیل خود از آن‌ها استفاده کنید. آیتم‌های سرگرم کننده بسیار زیادی وجود دارد که برای پویا سازی محتوا کاربردی هستند. می‌توانید شخصی‌سازی فوری را برای بلوک خاصی از ایمیل‌ها انجام داده و آ‌ن‌ها را سریع ارسال کنید. در نظر داشته باشید که برای ایجاد یک بلوک جدید، باید از بلوک قبلی یک نسخه کپی تهیه کنید و در غیر این‌صورت، نمی‌توانید تغییرات یک بلوک را مورد استفاده قرار دهید.

تنوع بالایی از بلوک‌ها برای این منظور در اختیار شما قرار دارد و می‌توانید از گیف‌های متحرک، بلوک‌های ویژه‌ محصول، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، تایمرهای مخصوص شمارش معکوس، قالب‌های RSS و بلوک‌های نظرسنجی استفاده کنید. سر صفحه و پاورقی شما نیز به راحتی در همه ایمیل‌ها استانداردسازی شده است و بنابراین، نیازی نخواهید داشت که هر بار آن‌ها را به‌روزرسانی کنید. همه آن‌ها به‌صورت جداگانه در اختیار شما قرار می‌گیرند و امکان تغییرشان هم وجود دارد. در ادامه قصد داریم که به استفاده از این سرویس در یوتیوب هم اشاره کرده و ببینیم که چگونه یک ویدیو از شما می‌توانید حاوی این بازاریابی ایمیلی باشد.

امبد کردن ویدیو یوتیوب در ایمیل

استفاده از ویدیو در یک ایمیل بسیار ایده جالبی است. سرویس MailerLite امان امبد کردن یک ویدیو از یوتیوب را برای شما فراهم کرده است. شما تنها کافی است که URL مربوطه را وارد کرده و ویرایشگر ویدیو را به یک گیف متحرک تبدیل کنید. این کار بسیار جالب است و جالب است که چنین قابلیتی در بسیاری از سرویس‌های معروف‌تر مانند Marketo وجود ندارد. این کار سبب می‌شود که کاربران دید بهتری نسبت به ایمیل شما داشته باشند و با شانس بیشتری روی سایت شما کلیک کنید. این پلتفرم همه ابزارهای ممکن که قابل پیاده‌سازی است را در قالب‌ طرح‌های مختلف ارائه می‌کند.

ارسال پیش نمایش

آشنایی با سرویس میلرلایت

هنگامی که نوشتن و طراحی ایمیل شما تمام شد، می‌توانید با ارسال پیش نمایش آن به همکاران و دوستان خود، نظر آن‌ها را جویا شوید. شما در واقع قبل از ارسال ایمیل اصلی، چنین کاری را انجام می‌دهید تا همه چیز به دقت بررسی کرده و آماده ارسال ایمیل اصلی باشید. می‌توانید لینکی را به اشتراک گذاشته یا ایمیل مربوطه خود را به پی دی اف کرده و سپس آن‌ها برای دانلود در اختیار دوستان و همکاران خود قرار دهید. بررسی‌های ایمیل در حالت دسکتاپ و موبایل ضروری است، چرا که این پلتفرم‌ها معمولا بیشترین میزان از امکان باز شدن ایمیل را در حساب کاربران به همراه دارد. اگرچه، شخصی‌سازی در این پیش نمایش‌ها گنجانده نشده است و شما صرفا پیش نمایش ساده‌ای را می‌توانید ارسال کنید.

برنامه‌ریزی برای ارسال

حال شما می‌توانید مشترکین هدف خود را انتخاب کرده و با استفاده از سیستم پیشرفته MailerLite ایمیل‌های خود را طوری تعیین کنید که دقیقا به بخش‌های مورد نظر ارسال شوند. شما می‌توانید ارسال را در یک زمان ثابت یا براساس منطقه زمانی مشترک برنامه‌ریزی کنید. اگر گسترده ارسال ایمیل شما در این حد بزرگ است، این قابلیت کمک می‌کند که نیازی به برنامه ریزی دستی نداشته باشید و ارسال ایمیل‌ها را دقیقا بنا به منطقه زمانی فرد انجام دهید. سرویس MailerLite برای این منظور راهکار بسیار ساده‌ای دارد و شما می‌توانید ساعت ۸ شب را برای ارسال در تمام مناطق زمانی جهان تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش انتقال وب مانی به پی پال

ویژگی‌های سرویس MailerLite

اگر قصد بازاریابی ایمیلی را دارید، یقینا از امکانات MailerLite ناامید نخواهید شد. این پلتفرم ویژگی‌های بسیار جالبی دارد و همراه با ۶۰ قالب ایمیلی مدرن در اختیار شما خواهد بود. چندین ویژگی پیشرفته مانند امبد کردن ویدیو یوتیوب در آن وجود دارد که احتمالا در سرویس‌های دیگر نخواهید داشت. به‌طور کلی، ویژگی‌های این سرویس با توجه به قیمتش بسیار عالی است و شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ویرایشگر ایمیل آن دارای ابزارهای بسیار خوبی دارد و با استفاده از قالب‌ها هم می‌توانید شروعی خوب برای ایجاد کمپین‌های ایمیل زیبا داشته باشید. استفاده از برنامه بسیار آسان است و در عین حال، می‌توانید کارهای پیشرفته‌ای را نیز با آن انجام دهید.

شرکت‌های بزرگ بسیار زیادی وجود دارند که تنها نیمی از این قابلیت‌ها را در اختیار شما می‌گذارد. بنابراین، استقرار این برنامه برای ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی شما، نه‌تنها امروز، بلکه در آینده نیز ارزش بالای خودش را نشان خواهد داد و می‌توانیم شاهد قدرت گرفتن هرچه بیشتر آن باشیم. با این سرویس می‌توانید فرم‌های اختصاصی ساخته و از پاپ آپ نیز بهره ببرید. این قابلیت توسط MailerLite Forms در اختیار شما قرار گرفته و امکان طراحی ابزارهای تبدیل را فراهم کرده است. فرم‌های اشتراک خبرنامه برای بازدید کنندگان سایت و پاپ آپ‌هایی که فروش را تبلیغ می‌کنند مناسب خواهند بود.

آشنایی با سرویس میلرلایت

دو نوع فرم در این سرویس وجود دارد که فرم‌های پاپ آپ و فرم‌های تعبیه شده برای وب سایت‌های مختلف هستند. شما می‌توانید از قالب‌های متفاوت در این زمینه استفاده کنید. روش ساخت فرم‌ها در MailerLite هم کاملا یکسان است و پیچیدگی خاصی ندارد. هنگام ساخت یک پاپ آپ وب سایت، می‌توانید از الگوها استفاده کنید و به صورت تدریجی شروع کنید. حتی می‌توانید مستقیما به ویرایشگر سرویس رفته و دقیقا همان‌طور که می‌خواهید آن را طراحی کنید. می‌توانید با ایجاد یک فرم ساده شروع کرده و همین‌طور ادامه دهید. می‌توانید فونت، متن، رنگ و تصاویر را سفارشی سازی کرده و فیلدهای مربوطه را پر کنید. بنابراین، چیزهایی بیش از یک آدرس ایمیل دریافت خواهید کرد که برای‌تان کارساز است.

بیشتر بخوانید: آموزش خرید و فروش دیجی بایت

طراحی فرم‌ها ساده‌تر از خبرنامه‌های ایمیلی هستند و شما تنها یک قالب پیش فرض افقی همراه با تصویر نیاز خواهید داشت که آن را ایجاد کنید. بنابراین، سعی کردیم که اطلاعات کاملی از این سرویس در اختیار شما قرار داده و آن را نسبت به سرویس‌های دیگر نیز مورد بررسی قرار دهیم. می‌توانید نظرات خود را در مورد این سرویس با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما MailerLite چه تفاوتی با سرویس‌های دیگر دارد؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *