آموزش تمام راه‌های جلوگیری از هک پرفکت مانی

ما در این مقاله قصد داریم که شما را با حفظ امنیت پرفکت مانی آشنا کرده و نکات لازم را انتقال دهیم. در حال حاضر، پرفکت مانی از نظر امنیتی بسیار قدرتمند بوده و گزینه‌های زیادی را برای حفظ امنیت حساب شما ارائه می‌دهد. اما بازهم هکرهای زیادی وجود دارند که از روش‌های دیگری مانند سیستم پرداخت PM استفاده کرده و به دلیل قابل استرداد نبودن آن‌ها، شما دیگر نمی‌توانید از امکاناتی مانند حل اختلاف و معکوس سازی فرایند استفاده کنید. این بدان معنی است که اگر برخی‌ها، پول شما را دزدیده یا هک کنند، دیگر هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید. بنابراین، شما باید از تمام گزینه‌های امنیتی احتمالی استفاده کنید تا بتوانید جلوی هر گونه هک و سوء استفاده را از پرفکت مانی خود دور کنید. ابتدا بیایید کمی با سیستم پرفکت مانی آشنا شویم.

پرفکت مانی چیست؟

جلوگیری از هک پرفکت مانی

پرفکت مانی به عنوان یک سیستم پرداخت الکترونیکی محسوب می شود که می‌توانید پرداخت‌های غیر نقدی خود را با آن انجام داده و در معاملات بین المللی حضور داشته باشید. شرکت ارائه دهنده این سرویس، امکان پرداخت جهانی با ارزهای مختلف را فراهم کرده و می‌توانید برای کسب و کار خود از آن استفاده کنید. جهت انجام این کار، شما تنها یک حساب کاربری ایجاد کرده و می‌توانید پول ریالی خود را به ارز مدنظر خود تبدیل کنید. پرفکت مانی توسط اکثر فروشگاه‌های آنلاین و سیستم‌های پرداخت دنیا پشتیبانی می‌شود و با این کار، به تمامی این مبادی خدمات و کالاها دسترسی خواهید داشت. شما می‌توانید با امنیت کامل از پرفکت مانی استفاده کرده و با رعایت برخی از نکات مهم، از آن استفاده کنید. نحوه استفاده از پرفکت مانی هم اهمیت بالایی دارد که باید آن را یاد بگیرید.

می‌دانیم که پرفکت مانی دارای گزینه‌های امنیتی متنوعی است و هکرها به سختی می‌توانند از آن سواستفاده کنند. پرفکت مانی یک سیستم پرداخت است و بانیان آن به خوبی می‌دانند که امنیت پیشرفته برای آن بسیار ضروری است. در کنار تمام این قابلیت‌ها، خود شما نیز باید کمی مراعات کرده و با رعایت یکسری نکات ساده، از به خطر افتادن حساب و پول‌های خود جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: هر آنچه باید در مورد پرفکت مانی بدانید

گزینه‌های امنیتی پرفکت مانی

پرفکت مانی از ابزارهای مختلفی برای حفظ امنیت خود استفاده می‌کند. هرکدام از این ابزارها به دلیل وجود مشکلی در این سیستم بوده است و توسعه دهندگان، سعی کرده‌اند که راه‌های نفوذ را تا حد زیادی بسته نگه دارند. در ادامه به این ابزارها می‌پردازیم.

امنیت شناسه IP

با فعال سازی گزینه امنیت IP، می‌توانید همه کسانی که از طریق آی پی‌های ناشناس وارد سیستم و اکانت شما می‌شوند را غیر مجاز تلقی کنید. PM در این مرحله از شما خواهد خواست که پین کد را تایید کرده و از طریق کدی که شناسه ایمیل شما ارسالب می‌شود، برای ورود استفاده کنید. بنابراین، هکرها تنها در صورتی می‌توانند از این طریق وارد سیستم شما شوند که آدرس ایمیل‌تان را نیز هک کرده باشند. بنابراین با ایجاد حساب در پرفکت مانی و راه اندازی آن، حتما باید به چنین نکته مهمی توجه کنید.

امنیت Login PIN

در این روش از شما خواسته می‌شود که پین ورود مخفی خود را که هر بار از طریق آدرس ایمیل ثبت شده خود دریافت می‌کنید، وارد کنید. بنابراین هکرها نمی‌توانند این پین را حتی در صورت دانستن رمز عبور ایمیل‌تان، بازیابی کنند. این گزینه برای امنیت پرفکت مانی بسیار عالی است و شما می‌توانید این گزینه را از طریق قابلیت On Screen نیز فعال کنید. بنابراین، هیچ کس توانایی دانستن پین کد ورود شما را با Keyloger هم نخواهد داشت.

استفاده از CodeCard

اگر هکر به هر طریقی به حساب پرفکت مانی شما دسترسی پیدا کرده باشد، هنوز هم نمی‌تواند از حساب شما پول انتقال دهد، چرا که یک چالش امنیتی دیگر روبروی وی خواهد بود. برای انتقال پول از حساب شما به یک حساب دیگر، او حتما باید CodeCard را وارد کند و بدون وجود آن، هیچ کس نمی‌تواند عملیات انتقال پول را انجام دهد.

نحوه ایمن سازی حساب PerfectMoney

جلوگیری از هک پرفکت مانی

حال در ادامه قصد داریم که شما را با برخی از بهترین نکات و پیشنهادات امنیتی آشنا کنیم که برای حفاظت از حساب پرفکت مانی لازم و ضروری خواهد بود. شما می‌توانید از این روش‌ها برای تامین امنیت PM و سایر حساب‌های مهم خود استفاده کنید. اولین توصیه ما، استفاده از شناسه جیمیل است. هک کردن جیمیل نسبت به سایر موارد بسیار سخت‌تر است و شما امنیت کاملی از این طریق خواهید داشت. برای این منظور، شما برای ایجاد حساب پرفکت مانی و استفاده از کد تایید ۲ مرحله‌ای در جیمیل، نیاز خواهید داشت که این گزینه را فعال کرده و برای ورود به سیستم از پین کد خود که به شماره تلفن همراه شما ارسال می‌شود، استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: دانستی‌های مهم در مورد پرفکت مانی

صفحه ورود جعلی

اکثر هکرها از این ترفند برای به دست آوردن اطلاعات ورود به سیستم استفاده می‌کنند. هکر به نوعی شما را در صفحه ورود جعلی قرار داده و طوری آن را طراحی می‌کند که گویی وارد صفحه اول پرفکت مانی شده‌اید. وقتی که اطلاعات ورود خود را در آن وارد کرده و روی Login کلیک می‌کنید، اطلاعات محرمانه شما برای هکرها ارسال می‌شود. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی، همیشه باید آدرس مرورگر خود را چک کرده و حرف به حرف آن را چک کنید. قبل از ورود به حساب کاربری خود، در نظر داشته باشید که باید نوار گواهی Green SSL در کنار آدرس بار مرورگر قابل مشاهده باشد.

ایمیل‌های فیشینگ

برای اینکه به وب سایت پرفکت مانی وصل شوید، هرگز از لینک‌های موجود در ایمیل‌ها استفاده نکنید. حتی وارد کردن مشخصات محرمانه در ایمیل یا وب سایت نیز بدین طریق درست نخواهد بود. در نظر داشته باشید که هیچ وب سایتی اعم از خود پرفکت مانی یا سایت‌های دیگر، نیازی به لاگین کردن به حساب کاربری از داخل ایمیل ندارند و در صورت ورود چنین موردی، شما باید به فیک بودن صفحه شک کنید. در این زمینه کمی باید دانش خود را بالا برده و حتی به ظاهر ایمیل‌هایی که گاهی موجه به نظر می‌رسند نیز شک کنید. هکرها با ساخت ایمیل‌هایی بسیار نزدیک به خود پرفکت مانی، از این طریق اطلاعات محرمانه شما را دریافت کرده و اقدام به انتقال پول می‌کنند.

ایمیل‌های فیشینگ اغلب با عناوینی مانند Account Security، Account Verification، Rewards Department و غیره به شما ارسال می‌شوند.

یک نکته واضح هم در این زمینه وجود دارد. پرفکت مانی هیچ جایزه، فرصت سرمایه گذاری، دوبرابر شدن پول و پیشنهادات ویژه‌ای برای شما ندارد و در صورت دریافت ایمیل‌ با چنین موضوعاتی، نباید سریع گول بخورید. مراقب لینک‌های موجود در ایمیل‌ها باشید. اگر ایمیلی از طرف شخصی ناشناس دریافت کرده‌اید که اعتمادی به وی ندارید، از کلیک روی لینک‌هایی که در آن قرار داده شده است، پرهیز کنید. ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که آدرس لینک با عبارت تایپ شده مطابقت دارد یا خیر. صرفا ماوس خود را بدون کلیک کردن، روی لینک قرار داده و سایتی که به آن لینک شده است را بخوانید. در صورت وجود تفاوت، به هیچ عنوان روی آن کلیک کنید.

امنیت کامپیوتر و آگاهی از Keylogger ها

جلوگیری از هک پرفکت مانی

سعی کنید که دی وی دی ویندوز را از فروشندگان غیر قابل اعتماد خریداری نکنید. استفاده از ویندوز به روز شده، همیشه به نفع شما است و هیچگاه از نسخه‌های فانتزی و سفارشی سازی شده استفاده نکنید. استفاده از نرم افزارهای ضد ویروس هم بسیار مهم هستند. هرگز از حساب‌ّای محرمانه خود در کافی نت‌ها یا کامپیوتر اشخاص دیگر استفاده نکنید. شما هیچ کنترلی روی این کامپیوترها ندارید و ممکن است که به سادگی، این اطلاعات در اختیار افراد غیرمجاز قرار گیرند. 

هرگز نرم افزارهای خود را از ناشرین ناشناخته یا غیر قابل اعتماد دانلود و نصب نکنید. بیشتر هکرهایی که از طریق Keylogger ها اقدام به سو استفاده می‌کنند، از این نرم افزارهای غیرمجاز استفاده کرده و بخشی از کد برنامه را تغییر می‌دهند. بنابراین، در صورت نصب چنین برنامه‌هایی، کلمه عبوری که از طریق Keylogger ها برای هکرها ارسال می‌شود، فرصتی را برای سو استفاده آن‌ها فراهم می‌کند. احتمالا در مورد PM Stealer، Perfect Money Adder و غیره چیزهایی را شنیده‌اید. این ابزارها برای همین منظور کاربرد داشته و می‌توانند اطلاعات حساب کاربری شما را بدزدند. حتی برخی از افراد ممکن است که از روش‌های مدرن برای معرفی نرم افزارهای غیر مجاز به شما استفاده کرده و توصیه دانلود و نصب آن‌ها را به شما داشته باشند. به هیچ عنوان به چنین مواردی اعتماد نکرده و تنها از ناشرین قابل اعتماد، اقدام به دانلود نرم افزارهای مورد نیاز خود کنید.

بیشتر بخوانید: همه آنچه که باید از پرفکت مانی بدانید

نرم افزارهای غیر مجاز می‌توانند بسیار خطرناک باشند و راهی را برای هک کردن حساب مالی شما و انتقال غیر مجاز پول ایجاد کنند. هیچ کدام از نرم افزارهای مجاز، شما را در قرعه کشی شرکت نمی‌دهند و پاداشی هم برای کارهای خاص به شما نمی‌دهند. بنابراین، با دریافت ایمیل‌هایی در این رابطه یا نمایش پیغام‌هایی این چنینی در برنامه‌ها، باید به مجاز بودن آن برنامه شک کرده و سریعا آن را از روی سیستم خود پاک کنید. در نظر داشته باشید که طرح شکایت در این زمینه کار چندان ساده‌ای نیست و شما در نامه نگاری الکترونیکی بسیار سختی قرار می‌گیرید که معمولا هم به هدف ختم نمی‌شود.

برخی از مردم فکر می‌کنند که ایمیل‌ها واقعی هستند، چرا که همراه با نام شما ارسال شده و فرستنده هم هیچ شماره‌ای خود در آن بروز نمی‌دهد. این ایمیل‌ها به ظاهر از خارج کشور دریافت می‌شود و همه چیز امن احساس می‌شود. اما شما باید در نظر داشته باشید که اکنون فناوری بسیار پیشرفته و خطرناک شده است و کاربران به سادگی می‌توانند از طریق شماره‌ای در خارج از کشور، ایمیل‌های مختلفی را ارسال کنند.

یکی از مهم‌ترین نکات در زمینه جلوگیری از هک پرفکت مانی، اطمینان خروج صحیح از سیستم پرفکت مانی است. شما باید به صورت کامل از آن خارج شده و چند بار این موضوع را چک کنید. در نظر داشته باشید که گاهی اوقات، حتی بستن پنجره‌ها نیز سبب نمی‌شود که از سیستم خارج شوید. بهتر است که از خود سایت گزینه خروج از سیستم را فشار دهید و سپس پنجره‌ها را ببندید.

استفاده از سیستم Anti Fraud screening system

جلوگیری از هک پرفکت مانی

یکی از راه‌های خوب دیگر، استفاده از سیستم ضد تقلب و کلاهبرداری است. پرفکت مانی از این ویژگی امنیتی برای حساب‌های کاربران خود استفاده می‌کند و شما می‌توانید هر معامله و تراکنش خود را ابتدا از Anti Fraud عبور داده و اطمینان داشته باشید که اطلاعات ورودی شما در امنیت کامل خواهد بود. می‌توانید با این کار از الگوریتم‌های منحصربه‌فردی استفاده کرده و نظارت کاملی روی معاملات داشته باشید. پرفکت مانی در این شرایط مکان امنی برای مشتریان بوده و می‌توانید هیچ تجربه ناخوشایندی در این رابطه نداشته باشید. بدین ترتیب می‌توانید به طور قانونی از سیستم پرفکت مانی استفاده کرده و امنیت پول‌های خود را داشته باشید.

شرایط خاص سیستم پرفکت مانی

می‌دانیم که پرفکت مانی شرکتی است که در پاناما به ثبت رسیده است و این کشور، از نظر مالی چندان شرایط و قوانین سخت گیرانه‌ای ندارد. همین موضوع تبدیل به یک نگرانی شده است و این ارز الکترونیکی به دلیل نگهداری در حساب‌های مختلف، از نظر امنیتی دچار مشکل می‌شود. می‌دانیم که کمپانی از پول کاربران خود برای سرمایه گذاری استفاده می‌کند و همین مسئله می‌تواند امنیت پول‌ها را با مشکل روبرو کند. می‌دانیم که پرفکت مانی جزو شرکت‌های تحریم کننده کاربران ایرانی نبوده و ما همچنین می‌توانیم از این سیستم استفاده کنیم. همه امکانات این سایت با زبان فارسی در اختیار کاربران کاربران قرار دارد و همچنان و با وجود تمام مشکلات، می‌توانید از این سیستم برای انجام کارهای ارزی خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت پرفکت مانی با وب مانی

سخن آخر

نکاتی که در این مطلب بررسی کردیم، برای اکثر پلتفرم‌های آنلاین کاربرد دارد و شما با چند راهکار ساده می‌توانید امنیت حساب کاربری خود را بالا ببرید. پرفکت مانی از امنیت بالایی برخوردار بوده و همان‌طور که دیدید، از ابزارهای متنوعی برای حفظ امنیت کاربران خود استفاده می‌کند. این ابزارها به اندازه کافی برای در امنیت نگه داشتن پول کاربران کافی هستند، اما شما نیز می‌توانید از برخی از رفتارهای اشتباه دست کشیده و کمک کنید که این امنیت همیشه به صورت پایدار وجود داشته باشد. به امنیت ایمیل خود توجه زیادی داشته باشید و هنگام انتقال پول، آدرس بار را چند بار چک کنید. از مرورگرها و برنامه‌های غیر مجاز در کامپیوتر خود استفاده نکنید و تنها به ناشرین شناخته شده اعتماد کنید.

با این نکات ساده می‌توانید تراکنش‌های ایمن را در پرفکت مانی تجربه کرده و به سادگی، پرداخت‌های بین المللی خود را انجام دهید. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در مورد این مقاله با ما درمیان گذارید. فکر می‌کنید امنیت پرفکت مانی در چه حدی می‌تواند قابل قبول باشد؟ در بخش کامنت‌ها با همراه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *