گیفت کارت مستر یورویی چیست؟

گیفت کارت مستر یورویی

مستر کارت یکی از چهار شبکه پردازشی است که برای اولین بار در ایالات متحده راه‌اندازی شده و برای تسهیل در پرداخت‌های الکترونیکی بین مصرف کنندگان، مشاغل و سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، مستر کارت محصولات متنوعی هم دارد که مهم‌ترین آن‌ها، کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی و گزینه‌های دیگر هستند و موسسات مالی هم می‌توانند در کشورهای مربوطه آن را به مصرف کنندگان و مشاغل ارائه کنند. بسیاری از کاربران، مستر کارت تنها با عنوان شرکتی همراه با لوگوی کارت اعتباری و نقدی می‌شناسند و تفاوت چندانی بین آن و کارت‌های بانکی دیگر ندارد.

قضیه در ایران کمی متفاوت است و آن دسته از کسب و کارهای و مردم عالی که برای خرید از سایت‌های خارجی یا استفاده از خدمات دیجیتالی، به سیستم پرداخت آنلاین و بین‌المللی نیز دارند، می‌توانند از مستر کارت استفاده کنند. مستر کارت، شبکه پرداختی است که نقش عمده‌ای در فعالیت‌های تجاری کاربران مختلف دارد و برای کسب و کارها و کارهای عادی‌تر مناسب است. شما می‌توانید از آن برای تکمیل تراکنش‌های خود استفاده کرده و نیازی به نگرانی از بابت نداشتن حساب بانکی یا موارد این چنینی را نداشته باشید. ما در این مطلب به نحوه کارکرد مستر کارت پرداخت و در مورد گیفت کارت آن نیز صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: مستر کارت مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟

گیفت کارت مستر یورویی

تعاریف و مثال‌هایی از مستر کارت

مستر کارت یک شرکت فناوری پرداخت جهانی است که بستری را برای مصرف کنندگان، مشاغل و سازمان‌ها برای انجام پرداخت‌های الکترونیکی فراهم می‌کند. شبکه پردازش پرداخت آن، کارت‌های اعتباری، بدهی، تجاری و پیش پرداختی هستند. مستر کارت با بیش از ۱۵۰ ارز پشتیبانی شده و ۲۱۰ کشور در جهان نیز می‌توانند با آن کار کنند. کاربران ایرانی نیز می‌توانند به عنوان یک شیوه پرداخت روی آن حساب باز کرده و از سایت‌ها و پلتفرم‌های خارجی، اقدام به تهیه اقلام فیزیکی یا دیجیتالی کنند. کسب و کارهایی که با استفاده از مستر کارت انجام می‌شوند، تا حد زیادی به هزینه‌های مصرف کننده و انتخاب پرداخت‌های الکترونیکی به جای تراکنش‌های نقدی و چک استوار است.

یکی از جریان‌های درآمد اصلی آن هم کارمزدهایی است که در جریان تراکنش پرداخت می‌شود و مشاغل و کاربران آن ارائه می‌کنند. تراکنش انجام شده با مستر کارت دارای فی خواهد بود و همین موضوع سبب شده است که ادامه حیات برای مستر کارت وجود داشته باشد. مستر کارت تراکنش‌های پرداختی را که با انواع کارت‌های اعتباری انجام ی‌شود، مجاز دانسته و تسویه حساب نیز به‌صورت کامل انجام می‌شود. شما می‌توانید به راحتی کارت‌های اعتباری و نقدی مستر کارت را با لوگوی این شرکت در جلو یا پشت آن شناسایی کنید. حال در ادامه قصد داریم که با نحوه کارکرد آن نیز آشنا شویم.

مستر کارت چگونه کار می‌کند؟

مستر کارت انواع مختلفی از محصولات پرداخت را به موسسات مالی مانند بانک‌ها و صادر کنندگان کارت اعتباری ارائه می‌کند. موسسه مالی کار، واجد شرایط بودن آن را تایید کرده و اعتبار صاحب حساب را نیز بررسی می‌کند. امکان جمع‌آوری سپرده‌ها یا پرداخت و تصمیم گیری در مورد قیمت نیز انجام خواهد شد. پس از تایید، مصرف کنندگان می‌توانند از این محصولات برای خرید با مشاغلی که مجاز به پذیرش پرداخت الکترونیکی هستند، استفاده کنند. پروسه جا به جایی پول نیز توسط شبکه اصلی مستر کارت انجام می‌شود و تراکنش‌ها بدین صورت هدایت خواهند شد. تبادل اطلاعات مورد نیاز نیز برای تکمیل تراکنش پرداخت تسهیل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: چرا خرید مستر کارت مجازی به صرفه‌تر است؟

گیفت کارت مستر یورویی

اکثر تراکنش‌ها شامل چهار گزینه هستند که عبارتند از: دارنده حساب، صادر کننده کارت، تاجر و خریدار. مصرف کننده می‌تواند از یک کسب و کار خاص خرید کند. صادر کننده کارت هم اجازه تراکنش را صادر خواهد کرد. ارزش تراکنش منفی کارمزد مبادله به گیرنده پرداخت خواهد شد و این روند ممکن است که برای تراکنش‌های پیچیده‌تر، بیشتر باشد. تراکنش‌ها بعد از پرداخت کارمزد، در نهایت به حساب دارنده حساب خواهند رفت. تبادل هم هزینه‌ای است که برای پوشش هزینه پردازش از بازرگانان دریافت می‌شود. نرخ اینترچنج کارمزدی است که به خریدار پرداخت می‌شود تا هزینه‌های آن برای پردازش معاملات و ارائه خدمات به بازرگانان را پوشش دهد.

قوانین

آن دسته از تاجرانی که کرات‌های پرداخت مستر کارت را می‌پذیرند، باید همه مستر کارت‌ها را بپذیرند. آن‌ها می‌توانند درخواست خودشان را صادر کنند، اما نمی‌توانند از مشتریان بخواهند که مدارک شناسایی ارائه کنند. مگر اینکه برای تکمیل تراکنش به چنین موضوعی نیاز داشته باشند. برای مثال، برای تایید یک آدرس حمل و نقل، چنین روالی باید دقیقا طی شود. تاجرین هم نمی‌توانند حداقل و حداکثر مبالغ تراکنش را اعمال کنند. همان‌طور که گفتیم، مستر کارت دارای محصولات مختلفی است که توسط به آن‌ها ضروری بوده و می‌تواند در آینده نقشه راه فعالیتی شما را تعیین کند.

محصولات مستر کارت

مستر کارت دارای چندین محصول است که بانک‌ها به نوبه خود می‌توانند به مصرف کنندگان خودشان ارائه کنند. یکی از این محصولات، کارت اعتباری است. با این کارت، صادر کنندگان کارت اعتباری می‌توانند به مصرف کنندگان اجازه خرید و به تعویض انداختن پرداخت آن را بدهند. با پیشنهادات مزایای مستر کارت، صادر کنندگان کارت هم می‌توانند کارت اعتباری را برای بخش‌های مختلف مصرف کنندگان سفارشی سازی کنند. صادر کنندگان عمده کارت‌های اعتباری که کارت اعتباری مستر کارت را ارائه می‌کنند، عبارتند از: Chase، Capital One و Citi.

بیشتر بخوانید: گیفت کارت آمازون و نحوه تهیه آن

کارت نقدی

کارت‌های نقدی مستر کارت هم به مصرف کنندگان امکان دسترسی به وجوه در حساب‌های بانکی را فراهم می‌کنند. برخی از سیستم‌ها نیز به مصرف کنندگان این امکان را داده‌اند که خرید کرده و از شعبه بانک، دستگاه خودپرداز یا محل فروش، پول نقد دریافت کنند. یک نوع کارت دیگر، Prepaid Cards است. با استفاده از این کارت‌ها، مصرف کنندگان می‌توانند برای خرید بدون حساب بانکی یا سابقه اعتباری، پیش پرداخت کنند. سرویس پیش پرداخت به کسب و کارها و سازمان‌ها این اجازه را داده است که کارت‌هایی را برای موارد استفاده مختلف داشته باشند. کاربران از این کارت‌ها می‌توانند برای پرداخت صورت حساب، ارسال پرداخت‌های همتا به همتا، دریافت حقوق و کارمزد، دسترسی به حساب‌های پس انداز و حتی دریافت مزایای بیکاری و تامین اجتماعی استفاده کنند. البته اکثر آن‌ها در حوزه بین‌الملل کاربرد دارد.

کارت‌های نقدی و Prepaid بالاترین مقدار ارز ناخالص داخلی مستر کارت را به خود اختصاص داده و این میزان در سال ۲۰۲۰ به ۳.۲۳ تریلیون دلار هم رسیده است.

کارت اعتباری و نقدی تجاری

گیفت کارت مستر یورویی

این نوع کارت‌ها برای مشاغل در هر اندازه ارائه می‌شود و سازمان‌های دولتی هم می‌توانند از آن استفاده کنند تا سیستم پرداخت‌ها در آن‌ها ساده‌تر باشد. اطلاعات و هزینه‌ها از این طریق مدیریت شده و هزینه‌های اداری نیز به خوبی کاهش پیدا می‌کند. سیستم وفاداری و پاداش ناشی از آن نیز در مستر کارت وجود دارد. صادر کنندگان کارت می‌توانند از پلتفرم پاداش مستر کارت برای ارائه مزایا و خدمات به دارندگان کارت استفاده کنند. امتیازات می‌توانند شامل دسترسی به سالن‌های هواپیمایی جهانی، خدمات مربوط به قطار، خدمات بیمه، تعویض کارت و پیش پرداخت نقدی اضطراری باشد.

مزایای استفاده از مستر کارت

مستر کارت سه سطح از مزایای مختلف را اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. این مزایا، Standard، World و World Elite نام دارند که هر کدام براساس سطح قبلی ارائه می‌شوند. مزایای دیگری هم ممکن است وجود داشته باشند که شامل بازپرداخت تاخیری و یک سری از مسائل حضوری است که چندان در کشور ما کاربرد ندارند. مستر کارت ممکن است که این مزایا را برای صادر کنندگان کارت در طرح‌های خود ارائه کند. اما همه صادر کنندگان کارت، همه مزایا را شامل نمی‌شوند. اگر قصد خرید کارت اعتباری مستر کارت را دارید، می‌توانید کارت خود را براساس صادر کننده کارت و جوایز برگزینید تا در آینده از مزایای آن بهره ببرید.

مزایای اصلی مستر کارت

مستر کارت به‌عنوان یک روش پرداخت، ویژگی های بسیار خوبی دارد و توانسته است که همراه با ویزا کارت، محبوب‌ترین کارت‌ها برای پرداخت آنلاین در سرتاسر جهان لقب بگیرد. اکثر بانک‌ها و خریداران از مستر کارت پشتیبانی می‌کنند و سیستم امنیتی قدرتمند آن سبب شده است که کاربران و کسب و کارهای بزرگی به آن اعتماد کنند. مستر کارت از تمامی ارزها پشتیبانی می‌کند و می‌توانید از آن در سایت یا فروشگاه الکترونیکی خود استفاده کنید. برای استفاده از مستر کارت، می‌توانید PSP مناسب خود را پیدا کرده و سپس مستر کارت را به‌عنوان روش پرداخت خود انتخاب کنید. البته چنین فعالیت در حوزه دیجیتالی برای ایرانی‌ها امکان پذیر است و فروشگاه‌های حضوری کشور چنین خاصیتی ندارند.

مستر کارت توانایی پردازش هزاران تراکنش را در ثانیه دارد و می‌توانید ظرفیت پردازش بیشتری را نیز در آینده داشته باشید. مشتریان شما بدین ترتیب می‌توانند پرداخت‌های ایمن و سریع را داشته باشند و رضایت‌شان از خرید بالاتر رود. شما می‌توانید بسترهای لازم را فراهم کرده و از مستر کارت به‌عنوان اصلی‌ترین شیوه پرداخت خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: گیفت کارت چیست و انواع آن کدام است؟

گیفت کارت مستر یورویی

گیفت کارت مستر یورویی

می‌دانیم که گیفت کارت برای پرداخت‌های آنلاین استفاده می‌شود و بدون دردسر خاصی می‌توانید از آن بهره ببرید. حالت گیفت کارت مستر هم وجود دارد که به‌صورت مجازی در اختیار کاربران قرار گرفته است و معمولا زمان صدور بسیار پایینی هم دارد. شما می‌توانید طی یک تا دو روز کاری آن را دریافت کرده و برای پرداخت‌های آنلاین در سایت‌های خارجی از آن استفاده کنید. در واقع، شما به جای اینکه اقدام به افتتاح حساب در پلتفرم‌هایی مانند پی پال کنید، می‌توانید از کیف کارت مستر استفاده کرده و همه پرداخت‌های خارجی مانند ثبت نام در آزمون‌های بین‌المللی، رزرو برای هتل‌های سرتاسر جهان و همچنین پروازهای خارجی را با آن انجام دهید.

شما در صورت دلخواه می‌توانید از سایت‌های خارجی هم برای خرید کالا یا سرویس‌های مختلف از گیفت کارت مستر استفاده کرده و نگرانی‌های خود را از بین ببرید. با توجه به سابقه طولانی و اعتباری که مستر کارت در جهان دارد، اکثر سایت‌ها از آن پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید از این کارت مجازی برای پرداخت‌ هزینه‌های موجود استفاده کنید. گیفت کارت مستر یورویی را می‌توانید از ۵ تا ۵۰۰ یورو و براساس نیازی که دارید، خریداری کنید.  نوین پرداخت با خدمات عالی خود، در اختیار شما قرار گرفته است که تا گیفت کارت مستر یورویی را با هزینه مشخصی دریافت کرده و سریعا امکان پرداخت در سایت‌های خارجی را هم داشته باشید. گیفت کارت مستر در کمترین زمان ممکن برای شما ارسال خواهد شد.

گیفت کارت مستر یورویی از جانب آمریکا صادر می‌شود و نحوه دریافت آن نیز از طریق ایمیل خواهد بود. این ارسال مجازی سبب شده است که کارها بسیار سریع‌تر جلو رفته و بلافاصله هم بتوانید از آن استفاده کنید. تنها کافی است که سفارش خود را ثبت کرده و میزان یورو را در آن مشخص کنید. فراموش نکنید که تنها واحد این نوع مستر کارت، یورو بوده و باید تبدیلات لازم را هم در صورت نیاز انجام دهید. مشخصات گیفت کارت مستر یورویی با این روش برای شما ارسال خواهد شد و سپس می‌توانید از اطلاعات روی آن برای استفاده آسان بهره ببرید. خدمات ارزنده نوین پرداخت برای این منظور در خدمت شما قرار دارد و می‌توانید برای خرید گیفت کارت مستر کارت از آن اقدام کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

امکانات گیفت کارت مستر کارت

گیفت کارت مستر کارت امکانات بسیار جالبی دارد که می‌توانید از آن بهره ببرید. این گیفت کارت در مدت زمان بسیار سریعی طی ۱ الی ۲ روز کاری صادر می‌شود. تاریخ انقضای آن ولانی مدت بوده و تا یک سال می‌توانید از آن استفاده کنید. بیلینگ آدرس آن نیز کاملا معتبر بوده و از لوکشین آمریکا در اختیار شما قرار می‌گیرد. امکان تعویض این بیلینگ آدرس هم وجود دارد و به آدرس‌های دلخواهی می‌توانید آن را بعد از خرید انتقال دهید. از موارد دیگر، می‌توانید به پرداخت‌های قبول نشده آن اشاره کنیم که هیچ هزینه اضافی از شما دریافت نمی‌کند و می‌توانید هر چند یک‌بار تراکنش را Decline کنید.

سقف موجودی این گیفت کارت نیز بالا بوده و تا ۵۰۰ یورو امکان صدور وجود دارد. می‌دانیم که در گیفت کارت‌های دیگر چنین امکانی وجود ندارد و محدودیت آن بیشتر از مستر کارت است. این گیفت کارت را می‌توانید به پی پال هم متصل کرده و در برخی از کشور‌ها از آن استفاده کنید. با استفاده از گیفت کارت مستر کارت یورویی می‌توانید از سایت‌های بین‌المللی خرید کنید. می‌دانیم که مستر کارت اعتبار بالایی در سرتاسر جهان دارد و اکثر سایت‌های دنیا هم آن را می‌پذیرند. بنابراین، با یک خرید می‌توانید در موقعیت‌های مختلفی از آن استفاده کنید. جالب است بدانید که مبلغ دلخواه خود را می‌توانید برای صدور انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره گیفت کارت گوگل پلی

گیفت کارت مستر یورویی

در گیفت‌ کارت‌های دیگر، معمولا شاهد مضربی از ۵ یا ۱۰ برای گیفت کارت‌ها هستیم، اما مستر کارت چنین شرایطی را نداشته و به هر میزان می‌توانید آن را تعیین کنید. با توجه به اینکه هنگام خرید، آدرس بیلینگ از شما درخواست خواهد شد، بنابراین هنگام خرید از نوین پرداخت، می‌توانید بیلینگ آدرس آمریکا را برای این منظور دریافت کرده و در آینده آن را به دلخواه خود تغییر دهید. ممکن است کارت‌های دیگر دارای چنین قابلیتی نباشند، اما گیفت کارت مستر کارت این قابلیت مهم را در اختیار شما قرار داده است.

سخن آخر

بدین ترتیب شما می‌توانید برای انجام تراکنش‌های بین‌المللی خود از گیفت کارت مستر یورویی با آزادی عمل بیشتری استفاده کنید. این گیفت کارت از ۵ الی ۵۰۰ یورو صادر می‌شود و در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید آن را در ایمیل خود دریافت کنید. فراموش نکنید که این گیفت کارت برای خرید کالا، خدمات، پرداخت هزینه آزمون‌های بین‌المللی و موارد دیگر کاربرد دارد و به عنوان یک کاربر عادی یا صاحب کسب و کار می‌توانید از آن استفاده کنید.

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. آیا سابقه خرید گیفت کارت مستر کارت را دارید؟ به نظر شما چه امکانات مهم دیگری با این گیفت کارت در اختیار خریداران قرار می‌گیرد؟ می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *