لیمیت شدن پی پال و راهکارهای جلوگیری از آن

لیمیت شدن پی پال

یکی از نکات بسیار مهمی که همواره باید بیاد داشته باشید، این است که پی پال می‌تواند محدودیت یا محدودیت‌هایی را برای هر حسابی اعمال کند. اقداماتی پی پال انجام می‌دهد، همیشه در راستای امنیت کاربران در نظر گرفته شده و بنابراین، به منظور حفاظت از پول و اطلاعات کاربرانش است. هر چه‌قدر هم که این کارهای پی پال خسته‌کننده به‌نظر برسد، کاملا موردنیاز بوده و شما را از خطراتی نجات می‌دهد که شاید هیچگاه متوجه آن نیستید. پی پال بخشی از حساب شما را چک کرده و می‌تواند نگرانی‌های بسیاری را شناسایی کرده و آن‌ها را رفع کنید. حال ما در ادامه قصد داریم که کارهای لازم در هنگام ایجاد محدودیت در حساب را بررسی کرده و بسیاری از نگرانی‌های شما را در این زمینه کاهش دهید.

محدودیت در دسترسی به حساب پی پال به چه معنا است؟

لیمیت شدن پی پال

اگر با آدرس ایمیلی که با استفاده از آن در پی پال ثبت نام کرده‌اید، ایمیلی مبنی بر محدود شدن دسترسی حساب کاربری خود دریافت کرده‌اید، یا اینکه پیامی با همین موضوع در حساب کاربری شما ظاهر می‌شود، این بدان معنی است که نمی‌توانید کار خاصی را با حساب خود انجام دهید و ارسال پول و تراکنش‌های دیگر غیرفعال خواهند شد. این موضوع را در نظر داشته باشید که هر کدام از این محدودیت‌ها می‌توانند پس از طی چند مرحله برداشته شوند و جایی برای نگرانی نیست.

بیشتر بخوانید: بررسی امنیت حساب پی پال

دلایل متداول محدود شدن حساب کاربری

دلایل زیادی می‌تواند وجود داشته که حساب شما محدود شود. در این بخش قصد داریم که بخشی از رایج‌ترین آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. اگر بیش از یک حساب پی پال داشته باشید، این مشکل ممکن است روی دهد. گاهی اوقات هم شخصی حساب کاربری شما را مشکوک گزارش کرده و مشکلاتی را برای شما ایجاد می‌کند. اگر با شخصی معامله کرده باشید که پی پال آن را در لیست حساب‌های مشکوک خود قرار داده باشد، حساب کاربری شما هم در چنین وضعیتی قرار می‌گیرد. گاهی اوقات هم شما به‌طور تصادفی، روی یک لینک موجود در ایمیل جعلی کلیک کرده و با تصور اینکه از پی پال به شما رسیده است، در معرض کلاهبرداری قرار می‌گیرید. این موضوع هم می‌تواند حساب پی پال شما را مسدود کند.

یکی از موارد دیگر، این است که ممکن است پی پال به اطلاعات بیشتری در مورد شما نیاز داشته باشد. اگر حساب بانکی یا کارت اعتباری خود را ثبت نکرده باشید، ممکن است در معرض محدود شدن حساب کاربری قرار بگیرید. اگر بیش از ۲ هزار دلار دریافت یا ارسال کرده باشید، یا پولی را از کشوری دریافت کرده باشید که پی پال به آن مشکوک باشد، بازهم حساب کاربری شما Limit خواهد شد. یکی از علت‌های دیگر، هک شدن حساب کاربری شما است. اگر یکی از بانک‌های ثبت شده در پی پال، کارت اعتباری شما را بدون اطلاع مورد استفاده قرار دهد، حساب پی پال شما نیز برای احتیاط حساب شما را مسدود می‌کند.

بیشتر بخوانید: چگونه از هک شدن حساب پی پال جلوگیری کنیم؟

داشتن حجم زیادی از بازپرداخت در حساب هم می‌تواند مشکلاتی را برای حساب کاربری شما ایجاد کند. اگر شرایط استفاده از پی پال را نقص کرده باشید؛ به‌طور مثال فروش داروهای تجویزی یا فروش سلاح توسط پی پال، حساب کاربری شما مسدود خواهد شد. اگر در معاملات مربوط به فروش کالا، محصولی را که قیمت کمتری دارد، به قیمت بسیار بالاتر به فروش رسانید، حساب کاربری شما در معرض خطر قرار می‌گیرد. این موضوع هنگام فروش جواهرات و طلا بیشتر رخ می‌دهد.

چگونه می‌توان دسترسی به حساب کاربری پی پال را بازگرداند؟

لیمیت شدن پی پال

در بیشتر موارد، دسترسی به حساب کاربری پی پال بسیار آسان خواهد بود. در ادامه قصد داریم که چند مرحله ساده به شما معرفی کرده و به شما کمک کنیم که بتوانید عملکرد کامل حساب خود را بازگردانید. ابتدا وارد حساب پی پال خود شوید. از بخش خلاصه (summary) اکانت خود، که در پایین صفحه قرار دارد، می‌توانید عبارت «More About Your Account» را پیدا کنید که دقیقا زیر بخش Selling Tools قرار دارد. در این بخش، لینکی را به مسیر Resolution Center خواهید دید. روی این لینک کلیک کنید و به صفحه جدیدی منتقل شوید که می‌توانید تنظیمات جالبی را در آن برای حساب کاربری خود ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: پی پال چیست و چگونه کار می‌کند؟

در این بخش روی آیتم‌هایی که هایلایت شده است، کلیک کنید. با این کار از شما خواسته می‌شود که پیشنهاداتی را برای اصلاح وضعیت خود انجام دهید تا بتوانید به شرایط پایدار در حساب کاربری خود برسید. مراحل Resolution Center را که باید انجام دهید، به پایان رسانده و اطلاعات اضافی و درخواست شده را در این بخش‌ها وارد کنید. در این بخش احتمالا جزئیات بیشتری از حساب کاربری یا تماس از شما خواسته می‌شود و می‌توانید با خدمات مشتریان پی پال هم تماس گرفته و آگاهی بیشتری از نحوه حل آن‌ها داشته باشید.

حال علت موضوع هرچه که باشد، این مسائل معمولا ظرف چند روز کاری می‌تواند برطرف شود. شما همیشه می‌توانید با پی پال ارتباط گرفته و به حل مشکلات خود بپردازید. این ارتباط برای کاربران خارجی، می‌تواند به‌صورت تلفنی نیز صورت گیرد، اما برای ایران، شرایط محدودتر بوده و احتمالا از طریق ایمیل بتوانید این ارتباط گیری را انجام دهید.

در صورت حل نشدن لیمیت شدن حساب پی پال، چه کار کنیم؟

لیمیت شدن پی پال

اگر نهایت تلاش خود را در جهت حل کردن مشکلات انجام داده‌اید، اما هنوز اتفاقی در زمینه رفع مشکل لیمیت شدن حساب کاربری شما رخ نداده است،‌ ابتدا ایمیل خود را بررسی کنید. چرا که ممکن است پی پال درخواست اطلاعات بیشتری را از طریق ایمیل مطرح کرده باشد و شما هنوز آن را ندیده‌اید. پوشه Spam ایمیل خود را هم چک کنید تا چیزی از قلم نمانده باشد. دقت داشتن در این زمینه‌ها، می‌تواند بسیاری از مشکلات باقی‌مانده را رفع و رجوع کند.

اگر چیزی دیگری نمی‌بینید، ابتدا سه روز کاری منتظر مانده و صبر کنید تا شاید اتفاقی در حساب شما روی دهد. باید به پی پال فرصت دهید که بررسی‌های اولیه خودشان را انجام داده و پاسخ را در زمان مناسب ارسال کرده یا تغییراتی را در پی پال شما ایجاد کنند. همیشه می‌توانید بازهم با آن‌ها از طریق ایمیل در ارتباط بوده و از طریق صفحه Contact Us هم اقدام کنید. این بخش در پایین صفحه دارید و به‌راحتی به آن دسترسی خواهید داشت.

دلایل دیگر در زمینه محدود شدن حساب کاربری

دلایل مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد که محدودیت زیادی را در حساب کاربری شما ایجاد می‌کند. یکسری ملزومات قانونی در پی پال وجود دارد که همانند آن‌ها را در حساب‌های ساده بانکی هم می‌توانید داشته باشید. به‌منظور رعایت کامل قانون پی پال، به درخواست‌های پی پال توجه کرده و سعی کنید که اطلاعات خود را از همان ابتدا به‌صورت کامل وارد کنید. باید به قوانین فدرال و ایالتی هم آشنا باشید تا برخی از کارهایی را انجام ندهید که قوانین کشور آمریکا را نقض کند.

بیشتر بخوانید: مزیت استفاده از حساب اینترنتی پی پال

سیاست رگولاتوری

همه سایت‌هایی که اقدام به ایجاد حساب کاربری در آن می‌کنید، شامل یک سری خط مشی‌ها هستند که مخصوصا در سایت‌های مالی، حتما باید آن‌ها را رعایت کنید. پیروی نکردن از این موارد، حساب شما را محدود خواهد کرد و حساسیت و دقت پی پال در این زمینه بسیار بیشتر است. نباید به فروش اقلام ممنوعه مانند داروهای تجویزی و اسلحه‌ها بپردازید، چرا که نمونه آشکاری از نقض خط مشی تعیین شده در پی پال است.

استفاده غیر مجاز از پی پال

لیمیت شدن پی پال

حساب کاربری پی پال شما برای کسب و کار و استفاده شخصی ایجاد شده است و اگر پی پال لحظه‌ای تشخیص دهد که برای استفاده‌های نادرست آن را ایجاد کرده‌اید، سریعا حساب شما را محدود کرده و از ایجاد هرگونه فعالیت‌های کلاهبرداری توسط شما جلوگیری خواهد کرد. در بسیاری از موارد هم این محدود شدن حساب، به‌خاطر صاحب حساب است. گاهی اوقات حملات سایبری به اکانت شده یا شخصی بدون داشتن مجوز، موفق می‌شود که به حساب پی پال شما نفوذ کند. در این لحظات، بدون اینکه به شما اطلاع داده شود، حساب کاربری محدود خواهد شد. همان‌طور که گفتیم، انتقال غیرمجاز از حساب عادی به حساب پی پال یا برعکس نیز می‌تواند حساسیت پی پال را برانگیخته و موجب محدود شدن حساب کاربری شما شود.

بیشتر بخوانید: قوانین پی پال و استفاده از پی پال در ایران

فعالیت با ریسک بالا

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است حساب کاربری شما محدود شود، عملکرد فروشنده است. اگر حساب شما دارای ریسک بالایی باشد، معمولا محدود شدن حساب کاربری پی پال رخ خواهد داد. گاهی اوقات، تعداد زیادی از مدعیان فروش، گاهی اوقات بازپرداخت‌های زیادی در حین فروش کالای خود انجام می‌دهند. همین موضوع به پی پال اثبات می‌کند که حساب کاربری فروشنده، عملکرد ضعیفی دارد و بهتر است که حساب آن مسدود شود.

حجم فروش برای پی پال اهمیت بالایی دارد و توسط الگوهای مختلفی، آن را چک می‌کند. اگر این الگوها خارج از طبیعت کسب و کارهای تجاری باشند، باز هم موجب تحریک پی پال خواهد شد. در چنین مواردی پی پال ابتدا یک بررسی ویژه انجام داده و سپس حساب کاربری شما را مسدود می‌کند.

حساب‌های غیرفعال پی پال

لیمیت شدن پی پال

اگر از زمان ثبت نام شما در پی پال، تایم زیادی گذشته است و شما از آن استفاده نکرده‌اید، باید منتظر محدود شدن حساب کاربری خود باشید. برای بازگرداندن حساب به شرایط عادی خود، ابتدا باید لاگین کرده و یک مدرک هویت (مانند کپی گواهینامه رانندگی، کپی شناسنامه دولتی و غیره) را ارائه دهید. برای آپلود این اطلاعات، می‌توانید به بخش Notification بروید. البته، همان‌طور که می‌دانید، این مدارک احتمالا برای کاربران ایرانی معنی خاصی نخواهند داشت و هنگام بروز چنین مشکلاتی، با واسط خود صحبت کرده و بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

محدودیت ایجاد شده در حساب پی پال، سبب می‌شود که برخی از اقدامات خطرناک در مورد حساب شما انجام نشود. اکثر اوقات دید منفی نسبت به لیمیت شدن حساب وجود دارد، اما باید به‌صورت کامل در مورد آن اطلاعات کسب کرده و ببینید که خیلی اوقات این کار به نفع شما است. اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، باید پردازش پرداخت‌های خود را با حساسیت بیشتری انجام داده و آن را به فروشندگان هماهنگ کنید. این موضوع هم اهمیت دارد که باید محدودیت‌های حساب را تعریف کرده و چرایی آن را در سایت پی پال مطالعه کنید. محدودیت‌ها و نحوه رفع آن‌ها، می‌تواند مشکلات دردسرساز زیادی را از سر شما باز کرده و امکان استفاده بهتر را از پی پال فراهم کند.

پی پال چگونه شما را از محدود شدن حساب پی پال آگاه می‌کند؟

در برخی از موارد، ممکن است که نوتیفیکیشن‌ها یا ایمیل‌هایی را از پی پال دریافت کنید. جالب است بدانید که پاسخ دادن سریع به این ایمیل‌ها و نوتیفیکیشن‌ها، گاهی اوقات در حل سریع‌تر مشکل کارساز بوده و پی پال متوجه می‌شود که اشتباهی در این زمینه صورت گرفته است. بهتر است که هرچه سریع‌تر اقدامات خواسته شده پی پال را انجام دهید تا هرچه سریع‌تر اکانت شما از حالت لیمیت خارج شود. اگر متوجه شدید که حساب کاربری شما مسدود شده است، به حساب PayPal Business رفته و جزئیات بیشتری از علت مسدود شدن حساب کاربری خود را دریافت کنید.

در همین بخش، اطلاعات درخواستی پی پال هم آورده می‌شود و بسته به موضوعی که وجود داشته است، می‌توانید موارد و مشکلات را برطرف سازید.

پی پال در طی چند روز مشکلات را برطرف می‌کند؟

لیمیت شدن پی پال

مدت زمان لازم برای برداشتن محدودیت‌های مربوط به حساب کاربری، بسته به موضوع رخ داده، می‌تواند متفاوت باشد. سریع‌ترین زمان برای ادامه این روند، این است که باید اطلاعات درخواستی را در اسرع وقت وارد کرده و به پی پال کمک کند که سریعا حساب شما را باز کند. پس از اتمام، معمولا در سه روز کاری یا کمتر، مراحل بعدی به شما نمایش داده شده و می‌توانید به مراحل انتهایی خارج شدن حساب خود از محدودیت برسید.

نکته: همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت حل نشدن موارد خواسته شدن پی پال، بهتر است که از طریق ایمیل با پی پال در ارتباط بوده و مستقیما با پشتیبانی کارهای خود را جلو ببرید.

بیشتر بخوانید: پی پال (PayPal) چیست؟

سفر به خارج از کشور

سفر به خارج از کشور، یکی از دلایل مهمی است که می‌تواند مسدودیتی را در حساب کاربری شما ایجاد کند. قبل از اینکه آماده سفر شوید، از یک دستگاه قابل اعتماد مانند کامپیوتر، یک پروفایل سفر در حساب خود ایجاد کرده و از این مشکلات جلوگیری کنید. برای این منظور، ابتدا به بخش Profile رفته و سپس Setting را انتخاب کنید. با وارد کردن اطلاعات مربوط به سفر خود، از جمله تاریخ و مکان، می‌توانید با خیال راحت به مسافرت پرداخته و حساب خود را هم در ایمنی کامل نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *