Twitch (توییچ) چیست؟ و چگونه ازآن کسب درآمد کنیم؟

Twitch (توییچ) چیست؟ و چگونه از Twitch کسب درآمد کنیم؟

 

راهنمای مطالعه:

  • مقدمه
  • Twitch چیست؟
  • Twitch چقدر محبوب است؟
  • چگونه میتوانم از Twitch استفاده کنیم؟
  • چگونه از Twitch کسب درآمد داشته باشم؟
  • آیا Twitch تنها برای گیمر ها است؟

 

Twitch (توییچ)

 

یک سرویس آنلاین برای ویدئو های پخش زنده (Live) میباشد. این سرویس در اصل بر روی گیم تمرکز دارد و بیشتر استریمرهای این سرویس گیمر می باشند.اما بعضی دیگر از انواع استریمرها نیز در آن وجود دارد (مانند آهنگ زدن ، وبلاگ تفریحی، حرف زدن با تماشاگران و…) استریم هم یک راه برای کسب درآمد در منزل میباشد که در ادامه مطلب به آن پرداخته شده است.

 

Twitch چیست؟

روزانه بیش از 15 میلیون نفر از آن بازدید میکنند و به تماشای ویدئو زنده میپردازند. این سرویس در بین گیمر ها بسیار پرطرفدار است و بر روی آن تمرکز دارد. اولین صحنه ای که در وارد شدن به سایت Twitch احتمالا میبینید پخش زنده از گیمر ها هستند که بسیار هم برای کاربران لذت بخش میباشد.

 

Twitch چقدر محبوب است؟

در این سرویس پخش زنده هر ماه از بیش از 2 میلیون استریمر میزبانی میشود و از این تعداد 17 هزار نفر از طریق Twitch partner در حال کسب درآمد میباشند.

کسب درآمد آنها از طریق این سرویس با نمایش گذاشتن تبلیغ و معرفی محصولات صورت میگیرد. Twitch در سال 2014 توسط آمازون خریداری شد و همچنان یکی از بالاترین منبع ترافیک اینترنت در آمریکای شمالی است.

 

چگونه میتوانم از Twitch استفاده کنیم؟

شما میتوانید برای تماشای پخش های زنده بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده از وبسایت رسمی Twitch ، برنامه Android و iOS ، Xbox 360 ، Xbox one ، PS3 و PS4 ، Amazon’s Fire TV ، Google Chromecast, Roku, و NVIDIA SHIELD استفاده بکنید.

این سرویس رایگان بوده و نیازی به ساخت حساب کاربری برای تماشای پخش های زنده ندارد. همچنین نکته خوب این سرویس این است که در حال حاضر همانند یوتیوب در کشور ما ایران محدود نشده است.

 

 

Twitch (توییچ) چیست؟ و چگونه از Twitch کسب درآمد کنیم؟

چگونه از Twitch کسب درآمد داشته باشم؟

کسب درآمد از طریق Twitch به دو بخش تقسیم میشود. یکی Twitch Partner Program و دیگری پولی که تماشاگران به استریمر میدهند که به آن دونیت (Donate) نیز میگویند.

اولین مورد در مورد کسب درآمد از طریق Twitch این است که شما باید از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشید تا بتوانید در پخش زنده خود تبلیغ نمایش داده یا اینکه به فالور های خود اشتراک یک ماهه کانال خود را بدهید تا به ویژگی های بیشتری برای ارتباط با شما برخوردار شوند.

 

دومین مورد یعنی کسب درآمد از طریق دونیت یا پاداشی که تماشاگران به استریمر میدهند به فاکتور های بسیار زیادی بستگی دارد.

 

• شما باید یک پخش شاد و سرگرم کننده داشته باشید تا تماشگران از دیدن شما خسته نشوند.

• کیفیت کار شما باید خوب باشید.

• به صورت برنامه ریزی شده ویدیو لایو بذارید تا فالور های خود را از دست ندهید.

اما مهم ترین نکته این است که باید با تماشاگران خود ارتباط برقرار بکنید و با آنها مانند دوستان خود رفتار بکنید. درآمد عمده استریمر ها از طریق دونیت میباشد که برخی از استریمر های ایرانی ماهیانه بیشتر از 10 میلیون تومان درآمد دارند.

 

آیا Twitch تنها برای گیمر ها است؟

ممکن است Twitch در آغاز تنها بر روی گیمر ها متمرکز شده باشد، اما از آن زمان گسترش یافته است و اکنون انواع مختلف پخش زنده را ارائه می‌دهد که هدف آنها جذب تماشاگران بیشتر است‌.محبوب ترین بخش بعد از گیم، (IRL (in real life میباشد که افراد از زندگی واقعی خود پخش زنده میگذارند و با تماشاگران خود به راحتی حرف میزنند.

 

از محبوب ترین بخش های دیگر این سرویس میتوان به Talk shows اشاره کرد که در این مورد فرد مورد نظر با تماشاگرانش حرف میزند و به سوالاتشان پاسخ میدهد، آشپزی ، پخش زنده مسابقات ورزشی و… نیز نمونه های دیگر توییچ می باشند.

 

 

Twitch (توییچ) چیست؟ و چگونه از Twitch کسب درآمد کنیم؟

 

 

 

مطالب مرتبط:

روش های کسب درآمد از اینترنت

روش های نقد کردن درآمد ارزی

درآمد ارزی چیست؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *