کرک شدن اکانت پی پال و راه حل جلوگیری از آن

کرک شدن اکانت پی پال

پی پال را می‌توانیم یک غول بزرگ در سیستم مالی آنلاین بدانیم که با بیش از ۱۹۲ میلیون کاربر، احتمالا به‌عنوان پرکاربرد‌ترین گزینه برای انجام پرداخت‌های آنلاین در سرتاسر جهان شناخته می‌شود. این آمار، عدد بزرگ است و همین شرایط را فراهم می‌کند که هکرها علاقه بسیاری به آن داشته باشند. آن‌ها به جزئیات عملکرد کاربران توجه کرده و با سرعت بسیار بیشتری نسبت به پلتفرم‌های دیگر، در حال رشد و افزایش مهارت خود برای کرک کردن پی پال هستند. دسترسی به حساب پی پال توسط این افراد فراهم می‌شود و در صورت رعایت نکردن یک‌سری کارهای ساده، ممکن است که هکرها تنها در قبال دریافت ۲ دلار، اطلاعات حساب شما را به دیگری بفروشند و سبب کرک شدن اکانت پی پال شما شوند.

در گزارشات اخیر، فاش شده است که هکرهای مرتبط با فیس‌بوک و واتسپ، اقدامات زیادی برای دسترسی به حساب‌های پی پال نیز انجام داده‌اند. اگر چنین اطلاعات شما را نگران می‌کند، یک دقیقه را هم نباید هدر داده و حتما این مقاله را دنبال کنید تا با روش‌های جلوگیری از هک شدن اکانت خود، آشنا شوید. این مراحل برای محافظت از حساب کاربری پی پال شما در برابر حملات هکرها می‌توانند بسیار کاربردی باشند. حملات نسبت به حساب‌های پی پال، ممکن است برای هر فردی روی دهد و اصلا این پیش‌زمینه را در ذهن خود نداشته باشید که هکرها کاری به حساب کاربری شما ندارند!

بیشتر بخوانید: بررسی امنیت حساب پی پال

۱. محافظت از رمز عبور حساب پی پال

کرک شدن اکانت پی پال

اگر حساب کاربری شما هک شده باشد، مجرمین، یقینا به رمز عبور شما دسترسی پیدا کرده‌اند. بنابراین، این اولین جایی است که باید شروع کرده و امنیت حساب کاربری خود را بالا ببرید. شما می‌توانید این کار را با رفتن به حساب پی پال خود و تغییرات تنظیمات امنیتی حساب خود انجام دهید. اگر می‌خواهید که حساب کاربری خود را ایمن نگه دارید، پسوردی را برای حساب خود انتخاب کنید که پیدا کردن آن سخت بوده و هکرها نتوانند به سادگی به آن دسترسی داشته باشند. اصلا این فکر را نکنید که هکرها برای این منظور، از برنامه‌های خاصی استفاده می‌کنند که طول و پیچیدگی رمز عبور برای‌شان فرقی نداشته باشد.

بیاد داشته باشید که در هر گونه سیستمی، شما با انتخاب یک رمز عبور پیچیده و حاوی کاراکترهای مختلف، شانس بیشتری برای محافظت از آن خواهید داشت. پسوردهای ضعیف، به همان اندازه می‌توانند سرعت کاری هکرها را بالا ببرند و مانند این است که بخواهید خانه خود را با یک بند کشی محکم کرده و از نخ برای ایمن کردن ورودی آن استفاده کنید. رمز عبور قوی شامل چند فاکتور است که احتمالا همه شما کاربران با آن‌ها آشنا هستید. حداقل از هشت کاراکتر استفاده کنید و کاراکترهای مختلف و شامل حروف ویژه را هم در آن به کار ببرید.

بیشتر بخوانید: لیمیت شدن پی پال و راه‌های جلوگیری از آن

ربات‌های هکر در چنین شرایطی به مشکل زیادی برمی‌خورند و نمی‌توانند حساب شما را کرک کنند. اما نکته مهم دیگر، تغییر پسورد در بازه‌های زمانی نزدیک به هم است. این موضوع سبب می شود که بازهم امنیت حساب کاربری خود را چندبرابر بهتر کنید. می‌توانید از ایموجی‌ها برای پسورد خود استفاده کنید و از اعاد هم در لابه‌لای آن‌ها استفاده کنید. از کلمات رایج یا دنباله‌ای از اعداد در پسورد خود استفاده نکنید. هکرها معمولا همه آن‌ها را در هنگام کرک کردن یک حساب، به کار می‌برند. پسوردهای واضح را کنار گذاشته و همیشه از یک دنباله بی‌معنی و متمایز از دیگر جملات استفاده کنید.

۲. بررسی جزئیات حساب کاربری

کرک شدن اکانت پی پال

شما می‌توانید وارد تنظیمات حساب کاربری خود شده و این اطمینان را کسب کنید که هیچ هکری اطلاعات این بخش را تغییر نداده یا آن‌ها را حذف نکرده است. بسیاری از هکرها، نیازی به خارج کردن حساب از دست شما را ندارند و صرفا با تغییر در بخش‌های کوچکی از حساب، اقدام به کلاهبرداری و دزدیدن پول‌های شما به‌طور نامحسوس می‌کنند. بنابراین، حتما به اطلاعات امنیتی حساب کاربری خود، گاهی اوقات نگاهی بیندازید. این موضوع در پی پال، بسیار بیشتر از سیستم‌های دیگر به چشم می‌خورد و تجربه این را ثابت کرده است.

اگر از چند حساب ایمیل برای لینک دادن به پی پال استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که جزئیات آن‌ها به‌درستی در حساب شما ثبت شده است. این حساب‌ها معمولا برای همسر، والدین یا فرزندان شما است که قصد دارید آن‌ها نیز از حساب پی پال شما استفاده کنند. توجه داشته باشید که هیچ کس املای آدرس ایمیل شما را حتی در حد یک کاراکتر، تغییر نداده باشد. شماره تلفن وارد شده را چک کرده و رقم به رقم آن را بررسی کنید. بدیهی است که هرگونه جزئیات اضافه شده در حد یک کاراکتر، می‌تواند از دید شما پنهان بماند و در آینده مشکلاتی را به همراه داشته باشد. شما باید با دید حرفه‌ای به این مسئله نگاه کرده و اجازه ندهید که هکرها به سادگی شما را گول بزنند.

۳. اسکن کردن گزارش فعالیت

کرک شدن اکانت پی پال

حساب‌های پی پال، به وضوح قابل کنترل هستند و کلیه کارهایی با آن انجام می‌دهید، در بخش Personal Account شما ثبت می‌شوند. از این ابزار مفید می‌توانند برای دسترسی به اطلاعات کامل افرادی استفاده کنید که از حساب شما استفاده کرده و به‌عبارتی به آن لاگین کرده‌اند. به صفحه مربوط به Activity Log رفته و ورودی‌های حساب کاربری خود را بررسی کنید. اگر مورد مشکوکی را در این بخش می‌بینید، می‌تواند نشان دهنده این باشد که حساب‌تان هک شده است و فردی به‌صورت غیرمجاز به آن دسترسی دارد.

در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، می‌توانید فورا روی Report This کلیک کرده و لاگین مربوطه را به‌عنوان غیرمجاز به پی پال معرفی کنید تا در جریان این مورد قرار گیرد. گزینه مربوطه در همین بخش در اختیار شما است و نیازی به مراجعه به صفحه‌های دیگر نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: چگونه از هک شدن اکانت پی پال خود جلوگیری کنیم؟

۴. سایر موارد مشکوک را بررسی کنید

هکرها به‌ندرت روی یک حساب تمرکز پیدا می‌کنند. اگر حساب کاربری پی پال شما هک شده باشد، به احتمال زیاد، آن‌ها دسترسی کامل به حساب‌های آنلاین دیگر شما را نیز پیدا کرده و به آن‌ها آسیب رسانده‌اند. این امر به‌ویژه هنگام استفاده از رمز عبور یکسان برای بیش از یک حساب رخ می‌دهد و اگر چنین باشد، باید هر چه سریع‌تر به سراغ دیگر حساب‌های کاربری خود رفته و عملیات امنیتی لازم را انجام دهید.

همان‌طور که می‌بینید، استفاده از یک رمز عبور یکسان برای حساب‌های آنلاین خود، یک اشتباه بزرگ و نابخشودنی است. هکرها با پیدا کردن رمز عبور پی پال شما، به سادگی می‌توانند آن را روی حساب‌های دیگر شما هم اعمال کرده و در کسری از ثانیه به آن‌ها دسترسی داشته باشند. شما باید همه حساب‌های خود را مرور کرده و اطمینان پیدا کنید که هنوز هم می‌توانید به هرکدام از آن‌ها دسترسی داشته باشید. رمز عبور آن‌ها را با همان نکاتی که در بالا ذکر شد، تغییر داده و یک رمز عبور قوی و کاملا متفاوت از حساب‌های دیگر خود را برای آن‌ها انتخاب کنید.

۵. دفاع از حساب کاربری

کرک شدن اکانت پی پال

با ایمن کردن حساب کاربری پی پال خود، می‌توانید حداقل از هک‌های بعدی جلوگیری کنید. اگر حساب شما آسیب دیده و ضرر و زیان مالی دیده‌اید، اصلا این فکر را نکنید که دیگر مورد کرک شدن واقع نخواهید شد. حداقل از الان حساب کاربری خود را ایمن کرده و همه بخش‌های امنیتی آن را فعال کنید. به بخش Setting حساب کاربری خود رفته و پرسش‌نامه‌های امنیتی را در آن پیدا کنید که زیر بخش Security قرار دارد. این ویژگی را فعال کرده و لایه محافظتی بسیار خوبی را به حساب کاربری خود اضافه کنید. بدین ترتیب، حتی اگر شخصی قصد استفاده از رمز عبور حساب پی پال شما را داشته باشد، با دیوار دیگری به‌نام پرسش‌های امنیتی روبرو خواهد شد و قطعا نمی‌تواند از آن عبور کند.

بیشتر بخوانید: پی پال چیست و چگونه کار می‌کند؟

۶. ایمن‌سازی فضای سیستم‌های دیگر

زمانی که هکرها قبل از هر کاری، موفق به ورود به سیستم شما می‌شوند، افزایش امنیت چندان به کارتان نمی‌آید. به همین دلیل، ابتدا باید کامپیوتر خود را اسکن کرده و تمام بازدیدکنندگان ناخواسته را که از طریق بدافزارها، تروجان‌ها و ویروس‌های دیگر وارد شده‌اند را شناسایی کنید. هکرها بدون اطلاع شما، می‌توانند چنین ویروس‌ها و ابزارهایی را دستگاه شما قرار داده باشند. از یک آنتی ویروس قوی استفاده کنید تا هرگونه مشکلات امنیتی در کامپیوتر شما شناسایی شود. حتی گوشی همراه شما هم بسیار مهم است و باید امنیت آن را حفظ کنید.

از یک برنامه مناسب برای گوشی خود استفاده کرده و گاهی اوقات، آن را اسکن کنید. هکرها، گاهی اوقات از گوشی همراه شما استفاده کرده و موفق می‌شوند به سیستم دسترسی پیدا کنند. اگر هنوز توانایی وارد شدن به حساب کاربری پی پال خود را دارید،‌ چنین مراحل امنیتی را حتما باید انجام دهید. از طرف دیگر، اگر حساب شما قفل شده است و رمز عبور شما دیگر کار نمی‌کند و پیام‌های خطای متعدد دریافت می‌کنید، باید اقدامات فوری را انجام داده و کمک کنید که حساب کاربری پی پال شما به حالت عادی بازگردد. در ادامه می‌خواهیم در مورد این روش‌ها صحبت کنیم.

۷. به دست گرفتن دوباره کنترل حساب کاربری

اگر جیمیل شما هم همراه با سایر حساب‌های ایمیل‌تان هک شده است، یکسری کارها را باید انجام دهید. در صورتی که بتوانید به ایمیل مرتبط و لینک شده با پی پال خود دسترسی پیدا کنید، بازگردانی اکانت پی پال همچنان امکان‌پذیر خواهد بود. برای بازنشانی پسورد خود، کافی است که لینک مربوطه را از پی پال دنبال کرده و روی Forgot Password کلیک کنید. پی پال، لینکی را به آدرس ایمیل ثبت شده در اکانت شما ارسال می‌کند. در این حالت، یک بار دیگر می‌توانید پسوردی که به اکانت شما منتسب شده است را تغییر داده و دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

بنابراین، می‌توانید بلافاصله با پشتیبانی پی پال هم در ارتباط بوده و این مشکلات را گزارش دهید تا فرد غیرمجاز، توانایی استفاده از حساب را نداشته باشد. اگر نمی‌توانید به حساب خود منتقل شوید، حتما به‌صورت مهمان وارد شده و سریعا با پشتیبانی پی پال در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: مزیت استفاده از حساب کاربری پی پال

۸. ایمن کردن حساب‌های کاربری

کرک شدن اکانت پی پال

صرف نظر از اینکه هک شده‌اید یا خیر، به حساب‌های خود دسترسی دارید یا نه، همیشه باید دید متفاوتی نسبت به اکانت‌های آنلاین خود داشته باشید. امنیت آن‌ها را همیشه مدنظر قرار داده و از ابزارهای خوبی برای این منظور استفاده کنید. برنامه‌هایی برای اندروید و iOS ارائه شده‌اند که برای اسکن کردن حساب کاربری مناسب هستند. همین پلتفرم موبایل، راه خوبی برای هکرها نیز محسوب می‌شود. آن‌ها می‌توانند اطلاعات حساس موردنیاز خودشان را برای کرک کردن حساب پی پال پیدا کرده و به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند. بنابراین، برداشتن گام‌های امنیتی، نه‌تنها در سیستم کامپیوتری خود، بلکه در گوشی‌های هوشمند نیز به شدت توصیه شده است.

۹. غیر فعال کردن Auto Login

پی پال از یک ویژگی برای راحت کردن کاربران جهت لاگین به پی پال استفاده می‌کند که اغلب اوقات، One Touch نامیده می‌شود. این ویژگی به شما امکان می‌دهد که بدون نیاز به وارد شدن به حساب کاربری خود، از مرورگر فعلی برای چک کردن پی پال استفاده کنید. این ویژگی علیرغم اینکه سرعت کار با پی پال را افزایش می‌دهد، به همان میزان، می‌تواند خطرناک هم باشد. نباید از این قابلیت در کامپیوترهای اشتراکی یا دستگاه‌های قابل حمل مانند لپ تاپ و گوشی‌های هوشمند استفاده کنید. هر لحظه این امکان وجود خواهد داشت که کاربران غیرمجاز با دور شدن شما از دستگاه، به حساب‌تان دسترسی داشته باشند.

برای غیرفعال کردن این قابلیت، در قسمت Auto Login که در صفحه Security پی پال شما واقع شده است، روی Update کلیک کنید. این کار به شما خواهد گفت که One Touch را فعال‌سازی کرده‌اید و گزینه‌ای هم برای غیرفعال کردن آن به شما می‌دهد.

۱۰. فریب کلاهبرداری‌های فیشینگ را نخورید

نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، همگی کارهایی هستند که می‌توانید برای افزایش امنیت حساب کاربری خود انجام دهید. یکی دیگر از جنبه‌های مهم امنیت، انجام دادن اشتباهاتی است که می‌تواند منجر به خطر افتادن حساب کاربری شما شود. این اشتباهات دیگر ارتباط به سیستم پی پال و هیچ کدام از گزینه‌های امنیتی آن ندارد و تنها شما هستید که باید باهوش عمل کنید. از ایمیل‌های خطرناک برای لینک دادن به پی پال استفاده نکنید. سعی کنید که از یک ایمیل شخصی و ترجیحا ساخته شده در جیمیل استفاده کنید.

با توجه به محبوبیت پی پال، پیام‌های فیشینگ بسیاری ممکن است به شما ارسال شود که ادعا می‌کنند از طرف شرکت هستند و کاری را از شما درخواست کرده یا لینکی را در اختیارتان می‌گذارند. باید متوجه آن‌ها شهد و بدانید که آن‌ها سارقینی هستند که به‌صورت رایج در فضای اینترنت فعالیت می‌کنند. شما باید ایمیل‌های فیشینگ را تشخیص داده و از دادن کنترل حساب کاربری پی پال خود به دیگران جلوگیری کنید. هرگز نام کاربری و پسورد خود را در این‌گونه ایمیل‌ها ارسال نکنید و روی لینک آن‌ها هم کلیک نفرمایید. حتی گاهی اوقات، باز کردن این ایمیل‌ها هم خطرناک است و ابتدا باید آدرس را کامل چک کرده و مطمئن باشید که از طریق پی پال به شما ارسال شده است.

هرگز نباید جزئیات حساب کاربری پی پال خود را در اختیار چنین ایمیل‌هایی قرار دهید. مگر اینکه کاملا مطمئن باشید که ایمیل از طرف پی پال ارسال شده است. روی لینک‌ها اصلا کلیک نکنید، یا اینکه مستقیما آن‌ها را در گوگل تایپ کرده و از آن طریق به وب سایت پی پال وارد شوید. این مورد، ایمن‌ترین کاری است که در قبال لینک‌ها می‌توانید انجام دهید.

بیشتر بخوانید: درگاه اینترنتی پی پال

۱۱. به هشدارهای پی پال توجه کنید

کرک شدن اکانت پی پال

پیام‌های جعلی بسیار می‌توانند به شما ارسال شوند و پی پال همیشه شما را از این موضوع آگاه می‌کند. به هشدارهای واقعی این سایت توجه کنید. به‌طور خاص، زمانی که خریدی را انجام می‌دهد یا قصد انتقال پول از طریق پی پال را دارید، یک تاییدیه ایمیل دریافت خواهید کرد. در صورت دریافت ایمیلی برای تراکنشی که روح‌تان از آن خبر ندارد، سریعا موضوع را با پی پال و بخش پشتیبانی آن در جریان بگذارید. این تراکنش، یقینا کلاه‌برداری است و می‌توانید آن را غیرمجاز گزارش کنید. همین موضوع به شما کمک می‌کند که مراحل بعدی را برای رفع آن ایراد انجام دهید.

۱۲. استفاده از دستگاه پرداخت اختصاصی

بسیاری از کارشناسان این توصیه را به شما می‌کنند که برای انجام عملیات پرداخت با حساب کاربری خود، همیشه از یک دستگاه اختصاصی دیگر استفاده کنید. به‌طور مثال، می‌توانید یک گوشی جداگانه، صرفا برای کارهای پرداخت پی پال استفاده کنید. هرچه قدر که این راه‌های اضافی، متنوع‌تر باشند، امنیت حساب کاربری شما افزایش پیدا خواهد کرد. اگر از نرم‌افزارهای دیگر استفاده نمی‌کنید، بازی نمی‌کنید و به وب سایت‌ها هم سر نمی‌زنید، همان گوشی، گزینه مناسبی برای نصب برنامه پی پال و انجام عملیات پرداخت آنلاین با آن است. شما می‌توانید همه داده‌های این گوشی اختصاصی را پاک کرده و آخرین نسخه از سیستم‌عامل مربوطه را روی آن نصب کنید. بهتر است که کار دیگری با این گوشی انجام نداده و صرفا برای پرداخت و انتقال پول از طریق پی پال، از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *