بهترین کارت اعتباری برای اقامت رایگان در هتل

کارت اعتباری برای اقامت رایگان در هتل

کارت‌های اعتباری بسیار خوبی وجود دارند که برای اقامت در هتل و استفاده از خدمات گسترده دیگر می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و در مسافرت‌های بین‌المللی خود شرایط ایده‌آلی را تجربه کنید. هر کدام از این کارت‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و بنابراین، با بررسی بهتر آن‌ها می‌توانیم به یک گزینه عالی دست پیدا کنید. ما در ادامه سه مورد از کارت‌های برتر را معرفی خواهیم کرد و با سیستم پاداش و نرخ کارمزد سالانه هر کدام نیز آشنا می‌شویم.

کارت اعتباری Capital One Venture

این کارت همراه با نرخ ثابت پاداش سفر در اختیار شما خواهد بود. شما می‌توانید به ازای هر دلار، ۵ مایل برای هتل‌ها و اتومبیل‌های کرایه‌ای رزرو شده در نظر گرفته است و ۲ مایل نامحدود هم به‌ازای هر دلاری که برای خریدهای دیگر خرج می‌:نید، فراهم کرده است. این امکان سبب می‌شود که به انبوهی از هتل‌ها در هنگام مسافرت دسترسی داشته باشید و به‌شکل راحت‌تری از ان‌ها استفاده کنید. می‌توانید دسته بندی‌ها یا سیستم‌های ردیابی پیچیده‌ای که سایر کارت‌ها برای شما الزامی کرده‌اند را دور زده و از این کارت به نحو ساده‌تری استفاده کنید. سیستم Redeem این کارت ممکن است به سادگی طرح‌های دیگر نباشد، اما یقینا بهترین ارزش را در برابر هر مایلی که مسافرت می‌کنید، خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: مستر کارت یا ویزا کارت را چطور بگیریم؟

کارت اعتباری برای اقامت رایگان در هتل

می‌توانید از پورتال این کارت برای خرید هنگام مسافرت استفاده کرده و تمام کارهای خود را با همین کارت انجام دهید. اگرچه، مایل‌های پاداش را هم می‌توانید برای برگشت نقدی، به‌عنوان اعتبار صورتحساب خود برای هزینه‌های غیر مسافرتی یا خرید از طریق پی پال و آمازون، دوباره بازخرید کنید. ارزش هر مایل هم در این حالت کمتر از ۱ سنت خواهد بود. این محدودیت، به علاوه کارمزد سالانه ۹۵ دلاری، در مقایسه با هر یک از کارت‌های دیگر که تنها ۲ درصد بدون کارمزد سالانه است، اشکال بزرگی محسوب می‌شود. شما می‌توانید کارت Venture را در هتل‌ها و اتومبیل‌های کرایانه‌ای که از طریق Capital One Venture رزور می‌شوند، ۵ مایل به ازای هر دلار و ۲ مایل به ازای هر دلاری که برای خرید‌های دیگر خرج می‌شود، به دست آورید.

این روند سبب شده است که در انتها سیستم پاداش این کارت با نرخ ثابت، بهترین گزینه برای شما باشد و هیچ دسته‌بندی یا مزایای درآمدی فراتر از آن هم وجود ندارد. این کارت یک سیستم پاداش ابتدایی هم دارد که در صورت خرج ۳ هزار دلار برای خرید در عرض سه ماه، می‌توانید ۶۰ هزار مایل هدیه دریافت کنید. این جایزه تنها برای افتتاح حساب اولیه و استفاده اولین‌بار از کارت کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید: علت رد شدن یا کنسل شدن ویزای شینگن چیست؟

سیستم پاداش Redeem

این سیستم، برای اکثر مشتریان، محدود به جوایز سفر است. Redeem ها از طریق خرید در پی پال و آمازون امکان پذیر هستند، اما به‌طور کلی، این‌ها بهترین ارزش را در بین کارت‌های دیگر ندارند. به‌طور معمول، Redeem مایل‌ها برای خرید در این سایت‌ها، فقط ۰.۸ سنت به ازای هر دلار در مقایسه با ۱ سنت به ازای هر دلاری است که در بازخریدهای واجد شرایط سفر به دست می‌آیند. یکی از مزایای بزرگی که این کارت دارد، توانایی انتقال مایل به برنامه‌های عضو است. از ۲۰ آوریل ۲۰۲۱، این سامانه برای انتقال سیستم مایل خود، سرویس جدیدی را راه‌اندازی کرده و آن را بهبود داده است. شرکای دیگر تجاری هم وجود دارد که نسبت انتقال را برای چندین شرکت همکار افزایش می‌دهند.

اغلب بهترین ارزش‌های Redeem را می‌توانید از طریق همین انتقال سیستم مایل به دست آورید، اما این Redeem ها به کار بیشتری نسبت به Redeem امتیاز برای سفر قبلی نیازمند هستند. نکته مهم در این زمینه آن است که می‌توانید حرمت پولی هوشمدانه‌تری نسبت به رزرو با استفاده از مایل در هنگام خرید سفر کارت و سپس Redeem کردن مایل‌ها جهت پاک کردن تمام خریدهای خود استفاده کنید. به این ترتیب، هم مایل‌ها را در سیستم رزرو کسب کرده‌اید و هم می‌توانید از درآمد انباشته خود برای جبران خریدهای خود استفاده کنید.

کارت اعتباری برای اقامت رایگان در هتل

پتانسیل سیستم پاداش

برای تعیین پتانسیل پاداش کارت سرمایه گذاری، باید به دسته‌های پاداش نگاه کرده و محاسبه‌ای انجام دهید که خانواده شما چه میزان خرج را در آن هتل خواهد داشت. می‌توان از داده‌های سازمان‌های مختلف دولتی هم استفاده کرده و به میانگین درآمد پایه و میانگین هزینه‌ها هم در دسته‌های مختلف نگاه کنیم. هر کدام از این آمارها در کشورهای مختلفی که قصد تهیه هتل در آن‌ها را دارید، می‌تواند متفاوت باشد. به‌طور مثال، در کشوری ممکن است که خانواده ۲۶ هزار دلار هزینه داشته باشد و می‌توان آن را در کارت اعتباری شارژ کرد. با ۲ مایل به ازای هر دلار خرج شده، سرمایه گذاری ۵۲ هزار مایلی در سال علاوه بر پاداش ورود به سیستم در سال اول به دست خواهد آمد.

این مایل‌ها می‌توانند با ۵۲۸ دلار ارزش خرید در سفر با استفاده از مایل‌ها برای سفرهای واجد شرایط، قابل Redeem در این سرویس باشند. در ادامه هم قصد داریم که از سایر مزایای این کارت صحبت کرده و ببینیم که با چه چیزی روبرو هستیم.

بیشتر بخوانید: معرفی شهرهای کانادا برای تحصیل

مزایای دیگر کارت Capital One Venture

این کارت کارمزدی برای معاملات خارجی ندارد، اعتبار ورودی جهانی آن تا ۱۰۰ دلار برای هزینه‌های درخواست ورود جهانی بازپرداخت خواهد داشت و هر چهار سال یک‌بار هم این موضوع می‌تواند تکرار شود. با این کارت از خسارت وارده هنگام اجاره خودرو معاف خواهید شد. می‌‌توانید یک وسیله نقلیه واجد شرایط را با کارت اعتباری خود اجاره کرده و آسیب‌های احتمالی ناشی از تصادف یا سرقت را هم پوشش دهید. خدمات مسافرتی و کمک‌های اضطراری نیز ۲۴ ساعته در دسترس شما خواهد بود و می‌توانید در ارتباط با منابع کمکی و اضطراری محلی، هنگامی که خارج از خانه هستید از آن استفاده کنید.

با این کارت می‌توانید از بیمه حوادث مسافرتی هم به نحو احسن استفاده کرده و تحت پوشش کامل قرار بگیرید. این بیمه در حین سفر به شما اهدا شده و برای دانستن از واجد شرایط بودن، می‌توانید به توافق نامه دارنده کارت مراجعه کرده و همه چیز را مطالعه کنید.

کارت اعتباری برای اقامت رایگان در هتل

کارت Chase Freedom Flex

این کارت اعتباری به میزان ۵ درصد، وجه نقد در دسته‌های چرخشی سه ماهه، تا ۱۵۰۰ دلار در خریدهای ترکیبی در هر سه ماه و در سفرهایی که از طریق Chase Ultimate Rewards خریداری می‌شود، دریافت می‌کند. ۳ درصد پول نقد هم برای خرید غذا و دارو در نظر گرفته شده است و ۱ درصد هم برای اقلام دیگر استفاده می‌شود. این کارت همچنین دارای یک جایزه یکبار مصرف بوده و مزایای ارزشمند دیگری را هم در اختیار شما می‌گذارد. چندین دسته از جوایز عالی برای شما در نظر گرفته شده است که می‌توانید به آن توجه کنید. این کارت از چندین دسته متفاوت پاداش استفاده می‌کند که بیش از نرخ بازپرداخت ۱ درصدی، دارای درآمد هستند.

این کارت پاداش‌های بسیار خوبی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید پس از صرف ۵۰۰ دلار در سه ماه اول، ۲۰۰ دلار پول نقد دریافت کنید. در مقایسه با سایر کارت‌های بدون کارمزد سالانه، این میزان بسیار عالی است. همچنین سیستم لغو و قطع سفر هم در آن وجود دارد. این مزایا تا سقف ۱۵۰۰ دلار برای هر نفر و ۶ هزار دلار در هر سفر برای کرایه‌های پیش پرداخت هتل خواهد بود که غیر قابل استرداد هستند. برای واجد شرایط بودن، باید هزینه سفر خود را با کارت پرداخت کنید و سفر شما نیز باید به دلایل مواجه لغو شده یا زمان آن کاهش یابد. این موارد می‌تواند شامل بیماری، آب و هوای سخت یا موارد دیگر باشد.

بیشتر بخوانید: دانستی‌های مهم در مورد مستر کارت و ویزا کارت

کارت اعتباری برای اقامت رایگان در هتل

هنگامی که صورتحساب خود را با کارت پرداخت می‌کنید، ۷۰۰ دلار برای هر خسارت و ۱۰۰۰ دلار در سال برای سرقت تحت پوشش آسیب به گوشی گوشی هم قرار می‌گیرید. اگر ادعایی در مورد خرابی تلفن همراه داشته باشید، ۵۰ دلار کسر خواهد شد و هر فرد می‌تواند دوبار در هر دوره ۱۲ ماهه از این قابلیت استفاده کند. البته باید گفت که این کارت، هزینه تراکنش‌های خارجی را از شما دریافت خواهد کرد. کارت اعتباری Chase Freedom Flex دارای کارمزد ۳ درصدی روی تراکنش‌های خارجی است. چندین کارت اعتباری بدون کارمزد سالانه دیگر وجود دارد که این هزینه‌ها را از شما دریافت نمی‌کنند و در صورت بین‌المللی بودن سفر می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

این کارت فقط ۱ درصد وجه نقد در تمام خریدهای دیگر خود دریافت می‌کند. با این حال، با توجه به نرخ درآمد، برگشت نقدی بالاتر در دسته‌های خاص همراه با سایر مزایای آن، این یک نقطه ضعف بزرگ تلقی نمی‌شود. شما باید دسته‌های بازپرداخت ۵ درصدی سه ماهه را نیز فعال کنید. برای کسب ۵ درصد وجه نقد در دسته‌های سه ماهه چرخشی پاداش، باید این مزایا را در هر سه ماه فعال کنید. شما می‌توانید یک سیستم یادآوری تقویم تنظیم کنید تا بدون فراموشی این بازپرداخت آن‌ها را انجام دهید. ۵ درصد بازپرداخت نقدی در دسته‌های چرخشی محدود نیز وجود خواهد داشت. دسته‌های بازگشت نقدی ۵ درصدی در حال چرخش، این نرخ را فقط در اولین خرید ترکیبی ۱۵۰ دلاری شما در هر فصل دریافت می‌کند.

پس از آن، این میزان تنها به یک درصد خواهد رسید. بالاخره هر کارت مخصوص سفر دارای مزایا و معایبی است و شما با توجه به نوع سفری که آن را تجربه می‌کنید، باید این موارد را بررسی کرده و ببینید که کدام یک می‌تواند صرفه اقتصادی بیشتری برای شما داشته باشد. حال در ادامه در مورد این صحبت خواهیم کرد که کارت اعتباری مخصوصا چه کسی است.

بیشتر بخوانید: گیفت کارت مستر یورویی چیست؟

این کارت برای چه کسانی است؟

کارت اعتباری برای اقامت رایگان در هتل

کارت Chase Freedom Flex می‌تواند مناسب افرادی باشد که می‌خواهند پول نقد یا پاداش‌های Ultimate Rewards را دسته‌های مختلف کسب کنند. این کارت حتی برای کارت‌های اعتباری که بدون کارمزد سالانه هستند، ارزش بیشتری خواهد داشت. وقتی که تمام مزایای جانبی ارائه شده توسط این کارت، مانند محافظت از تلفن همراه و بیمه کنسل و قطع سفر را در نظر بگیرید، به‌عنوان یکی از گزینه‌های بهتر در فضای کارت‌های اعتباری بدون کارمزد سالانه می‌توانید از آن استفاده کنید. با این حال، افرادی هم که نمی‌خواهند با دسته‌های پاداش چرخشی اذیت شوند یا به‌طور مرتب در دسته‌های با درآمد بالاتر پول خرج نمی‌کنند، ممکن است استفاده از کارت‌های ساده‌تر برای‌شان عواید بهتری داشته باشد.

پس از صرف ۵۰۰ دلار برای خرید با کارت Chase Freedom Flex در سه ماه اول پس از افتتاح حساب، می‌توانید ۲۰۰ دلار پول نقد دریافت کنید. پاداش یکباره به عنوان ۲۰ هزار امتیاز پاداش نهایی به حساب جوایز شما واریز خواهد شد. این پیشنهاد پاداش برای یک کارت اعتباری بدون کارمزد سالانه مناسب است و کاملا معقول دیده می‌شود. طبق گفته ارائه دهنده این کارت، باید ظرف شش تا هشت هفته پس از واجد شرایط بودن، این پاداش را باید در حساب Ultimate Chase خود دریافت کنید. حساب شما نمی‌تواند به‌صورت پیش فرض چنین کاری را انجام دهد و برای واجد شرایط شدن، باید آن را باز نگه دارید.

دارندگان کارت فعلی و افرادی که قبلا این کارت را داشته‌اند و در ۲۴ ماه گذشته، پاداش دریافت کرده‌اند، یقینا واجد شرایط این پاداش نیستند. کارت Chase Freedom Flex پول نقد را در قالب امتیازهای Ultimate Rewards به دست می‌آورد. هر درصد بازگشت نقدی، معادل یک امتیاز پاداش نهایی است. ایت کارت دارای ۵ درصد دسته‌های بازپرداخت نقدی است که در هر سه ماهه می‌چرخند و باید آن‌ها را فعال کنید. پاداش بازپرداخت نقدی به ۱۵۰۰ دلار در خریدهای ترکیبی در هر سه ماهه هم در همین دسته‌های چرخشی محدود می‌شود.

کارت Citi Premier® Card

این کارت با قیمت جذاب و استفاده از چند دسته جایزه عالی در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگرچه این کارت به اندازه پیشنهاد‌های مشابهی که Chase یا Amex از نظر باخرید ارائه می‌کنند، قوی نیست، اما توانایی کسب درآمد ۳ برابری در سفرهای هوایی، هتل‌ها، پمپ بنزین‌ها، سوپر مارکت‌ها و رستوران‌ها با تنها ۹۵ دلار در سال ارائه شده است و معامله خوبی محسوب می‌شود. این کارت، برنامه پاداش تشکر خود را در طول سال‌ها به همراه کارت اصلی گسترش داده است که این امتیازها را کسب می‌کند و بهبود جالبی را در این زمینه شاهد هستیم. این کارت برای رقابت بهتر، اکنون مجموعا ۱۷ شریک تجاری دارد و به‌عنوان یک گزینه موقت تا ۱۳ نوامبر ۲۰۲۱ نیز امکانات بسیار بهتری داشت.

این کارت بیشتر برای کاربرانی قابل استفاده است که بازخرید خاصی را مدنظر دارند. بهتر از آن، اکنون کارت Citi Premier بالاترین پاداش ثبت نامی را که تا به حال در این کارت دیده‌ایم، ارائه می‌کند. به میزان ۸۰ هزار امتیاز پاداش، پس از ۴ هزار دلار برای خرید در سه ماهه اول افتتاح حساب در نظر گرفته شده است. ارزش این امتیازات براساس ارزیابی‌های TPG به میزان ۱۳۶۰ دلار است و برای کارتی که فقط ۹۵ دلار کارمزد سالانه دارد، بسیار چشم‌گیر تلقی می‌شود.

بیشتر بخوانید: چند نوع کارت‌های ارزی بین‌المللی داریم؟

کارت اعتباری برای اقامت رایگان در هتل

این کارت برای چه کسانی است؟

کارت Citi Premier امتیازهای ویژه‌ای را برای پمپ بنزین‌ها، غذاخوری در رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها، مسافرت‌های هوایی و هتل ارائه می‌کند و یکی از پربارترین نرخ‌هایی است که در هر کارتی دیده‌ایم. به لطف بیش از ۱۵ شرکای هواپیمایی، امتیازهای ویژه‌ای برای مصرف کنندگانی که برای سفرهای هوایی خودشان به پاداش‌های بازخرید بیشتری نیاز دارند، در نظر گرفته شده است و به طور خلاصه، با یک کارت اعتباری سطح متوسط روبرو هستیم. این کارت گزینه خوبی برای افرادی است که می‌خواهند از کارت خود برای اجتناب از هزینه‌های سنگین سالانه استفاده کنند. این کارت همچنان قابل انتقال است و ارزش بسیار بالایی را برای شما فراهم می‌کند.

این کارت یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال متنوع کردن استراتژی کسب امتیاز خود بدون استفاده از Chase Ultimate Rewards یا موارد دیگر هستند. در واقع، شما می‌توانید نرخ پاداش نقدی سفارشی را تا حد ۵ درصد در بالاترین دسته مخارج واجد شرایط خود، در هر چرخه صورت حساب، یعنی حداکثر ۵۰۰ دلار اول، دریافت کنید. این کارت پاداش‌های بسیار خوبی را هم برای خریدهای روزمره و مسافرتی در نظر گرفته است و شما می‌توانید دو کارت اعتباری قدرتمند داشته باشید که در کمترین زمان ممکن، بیشترین پاداش‌ها را برای شما خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *