بهترین ابزار رصد قیمت رمز ارزها

ابزار رصد قیمت رمز ارزها

ارزهای رمزنگاری شده، طوفانی در جهان به‌پا کرده‌اند و شاهد این هستیم که بیش از ۴ هزار ارز رمزنگاری شده از سال ۲۰۱۳ در جهان به‌وجود آمده است. همین امر سبب می‌شود که سرمایه‌گذاران زیادی به فعالیت در این حوزه علاقه بسیاری داشته باشند. سوددهی ارز رمزها در طی چند سال اخیر و البته در بازه‌های زمانی خاص، باورنکردنی بوده است و حتی سرمایه‌گذاران مبتدی هم توانسته‌اند که با ورود به این صنعت، موفقیت‌های زیادی را کسب کنند. امروزه، ارز رمزها به‌عنوان محبوب‌ترین رکن سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود و همه افراد جامعه، وسوسه فعالیت در این عرصه را دارند. البته گروهی از آن‌ها به‌خاطر ترس از دست دادن سرمایه خود و نداشتن دانش کافی، نمی‌توانند وارد شده یا اینکه به موفقیت چندانی در آن دست پیدا کنند.

اگر هیچ ایده‌ای در زمینه تحقیق و تجزیه و تحلیل در زمینه ارزهای رمزنگاری شده را ندارید، سرمایه‌گذاری روی آن‌ها می‌تواند بسیار خطرناک باشد و ریسک از دست دادن سرمایه هم بالا خواهد بود. اما، با استفاده از ابزارهای تحقیقاتی مناسب، شما می‌توانید اطلاعات مورد نیاز برای هر گونه فعالیتی در زمینه ارزهای رمزنگاری شده را داشته باشید. چنین سایت‌هایی می‌توانند تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را جمع‌کرده و یک تصمیم آگاهانه در اختیار شما قرار دهند که سرمایه‌گذاری را ساده‌تر خواهد کرد.

ابزارهای ضروری رمزنگاری برای سرمایه‌گذاران مبتدی

اهمیتی ندارد که در این زمینه مبتدی باشید یا اینکه سال‌ها سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را تجربه کرده‌اید. ابزارهای تحقیقاتی جالبی در زمینه ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید در این بازی از بقیه رقبای خود جلوتر باشید. ما قصد داریم که ده مورد از بهترین ابزارها را به شما معرفی کرده و در مورد آن‌ها صحبت کنیم. این ابزارها می‌توانند برای تحقیق در مورد قیمت ارزهای رمزنگاری شده هم بسیار مناسب باشند. تحقیقات به شما کمک می‌کند که سرمایه خود را روی ارزهای بهتر قرار داده و با احتمال موفقیت بیشتری، به سمت جلو حرکت کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت کوین و توکن ارز دیجیتال چیست؟

Messari

Messari یک وب سایت جامع برای جمع‌آوری داده‌های رمزنگاری شده است که با تعداد زیادی از ابزارهای مفید برای تجزیه و تحلیل نمودارها در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این سایت، می‌توانید تصمیمات تجاری بهتری را اتخاذ کنید. قیمت به‌روز همه ارزها در آن وجود دارد و می‌توانید حتی، نمودارهای جالبی از تغییر روند قیمت‌ها و تصمیم‌گیری در این رابطه را هم داشته باشید. می‌توانید اطلاعات کوین‌های موجود را مرتب سازی کرده و از فیلترهای سفارشی سایت برای این منظور استفاده کنید. تمامی معیارهای هر کوین، در یک پنجره نمایش داده می‌شود. از قیمت و ارزش کوین در بازار نقدینگی گرفته تا دسته‌بندی مربوط به کوین‌ها و حجم معاملات تا کنون را برای شما نمایش خواهد داد.

شما می‌توانید از ویژگی قابل تنظیم این سایت استفاده کرده و یک سری قابلیت پولی هم برای مشاهده نمونه کارهای مختلف در ساتی بهره ببرید. به‌طور مثال، اگر می‌خواهید که کوین‌های خود را در بخش خاصی تجزیه و تحلیل کنید، می‌توانید نمایش اطلاعات کوین‌ها را سریع‌تر کرده و روند بسیار ساده‌تری را تجربه کنید. بهترین بخش این سایت، روی رایگان بودن اصلی‌ترین قابلیت‌های آن است. شما در خیلی از مواقع نیازی به پرداخت پول نخواهید داشت و می‌توانید بهره مناسب را از آن ببرید. در صورت دلخواه، با پرداخت حداقل ۲۵ دلار در ماه، می‌توانید به نسخه Pro ارتقا پیدا کرده و ابزارهای تحقیقاتی بیشتری را در اختیار داشته باشید.

Glassnode

Glassnode یک پلتفرم داده و اطلاعات زنجیره‌ای است که معیارها و قابلیت‌های زیادی را در اختیار شما می‌گذارد. شما می‌توانید از این سایت برای باز کردن شاخص‌های بازار برای هر کوین ارز دیجیتال استفاده کنید. می‌توانید از این پلتفرم برای به‌دست آوردن داده‌هایی استفاده کنید که به شما در تجزیه و تحلیل جریان‌های مبادلات ارز و موارد مختلف در حوزه کوین‌های مختلف، کمک می کند. با مشاهده تعداد آدرس‌های فعال و جدید، می‌توانید از آن‌چیزی که در بازار ارز دیجیتال روی می‌دهد، آگاهی پیدا کنید. سایت Glassnode به‌صورت رایگان، امکان دسترسی به پلتفرم را ارائه کرده است. نسخه پیشرفته این سایت را می‌توانید با خرید اکانت Premium در اختیار داشته باشید.

بیشتر بخوانید: بررسی بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری

LunarCrush

LunarCrush را می‌توانید معتبرترین رسانه اجتماعی در حوزه ارزهای رمزنگاری شده تلقی کنیم. روندهای کلی ارزهای دیجیتال در این سامانه نمایش داده می‌شود و تاثیرات قابل توجهی که روی قیمت ارز رمزها دارند را در اختیار شما می‌گذارد. حتما می‌دانید که دسترسی به همه اطلاعات شبکه‌های اجتماعی و دسته‌بندی آن‌ها برای نیازهای خود، می‌تواند سخت و زمان‌بر باشد. اما شما با این سایت، همه این کارها را می‌توانید LunarCrush بسپارید. این سایت همه اکوسیستم‌های داخلی و خارجی کشورها را بررسی کرده و اطلاعات دقیقی برای تجزیه و تحلیل هرچه بیشتر در اختیار شما خواهد گذاشت.

این پلتفرم از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای جمع‌آوری اطلاعات مربوط به ارزهای رمزنگاری شده مختلف در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کند. با این ابزار، داده‌های آماری را از همه رسانه‌های اجتماعی دریافت کرده و می‌توانید آن‌ها را یکجا داشته باشید. از جمله این سایت‌ها می‌توانیم به ردیت، جستجوهای گوگل، فیدهای خبری، لینک‌های محبوب و موارد دیگر اشاره کنیم که کمک شایانی به شما خواهد کرد. شما می‌توانید از این اطلاعات برای تصمیم‌گیری بهتر در حوزه تجارت ارزهای دیجیتال استفاده کرده و تصمیم‌گیری مناسبی با در نظر گرفتن المان‌های تجاری و مبتنی بر داده داشته باشید. حتی بهتر از آن، ابزار LunarCrush یک اپلیکیشن رایگان هم در اختیار شما می‌گذارد و می‌توانید مهم‌ترین عملکردهای پلتفرم را در آن داشته باشید و به سادگی از دسترسی به آن‌ها لذت ببرید.

Coin Metrics

ابزار رصد قیمت رمز ارزها

Coin Metrics را می‌توانیم ارائه دهنده اطلاعات مالی رمزنگاری شده، داده‌های بازاری، ارائه فهرست‌ها، داده‌های شبکه و سایز ابزارهای تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال بدانیم که به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد ارزهای دیجیتال، کمک می‌کند. این پلتفرم به شما این امکان را داده است که به بیش از ۱۰۰ نوع کوین و بیش از ۳۰۰ معیار جهت انتخاب از بین آن‌ها دسترسی داشته باشید تا بتوانید نمودارهای مربوطه را تجزیه و تحلیل کرده و با روندهای بازار بیشتر آشنا شوید. این سایت تمامی فاکتورها و معیارها را به نمودارهای خود اضافه کرده است و می‌توانید آن‌ها را در قالب افزونه‌های مرورگرها نیز دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع ارزهای دیجیتال

Santiment

Santiment یکی دیگر از ابزارهای تحقیق در حوزه ارزهای رمزنگاری شده است که شایسته بررسی بیشتر دارد. شما می‌توانید از این ابزار مانند Glassnode استفاده کنید. داده‌های زنجیری، رسانه‌های اجتماعی و دیگر فاکتورها در بیش از ۱۵۰۰ ارز رمزنگاری شده در اختیار شما خواهد بود و می‌توانید با مشاهده قیمت به روز آن‌ها، پیش بینی خوبی هم از لحاظ قیمت آینده هر ارز رمز داشته باشید. این پلتفرم، بینش‌های اساسی را در مورد عملکرد ارز رمزها نشان داده و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در آن نیز کاملا بررسی خواهد شد. گزارش‌های رفتاری جالبی از آن‌ها منتشر شده و می‌توانید از پیشرفت قیمت قریب‌الوقوع ارز رمزها نیز اطلاع پیدا کنید.

علاوه بر این، شما می‌توانید نوتیفیکیشن‌هایی را در برنامه این سایت دریافت کنید تا هر زمان که کوین‌های مورد علاقه شما، حجم معاملاتی بیشتری را ثبت کردند، شما در جریان قرار بگیرید. چنین روندی کمک می‌کند که در کمترین زمان ممکن، دسترسی کامل به امکان سرمایه‌گذاری روی آن را داشته باشید.

CoinGecko

احتمالا نام Coinmarketcap را شنیده‌اید، اما با نام CoinGecko چندان آشنایی ندارید. CoinGecko یکی از بزرگ‌ترین تجمیع کنندگان داده است که قیمت ارزهای رمزنگاری شده را براساس میزان موجود در بازار برای شما پیگیری می‌کند. شما می‌توانید یمت واقعی بیش از ۷۸۰۰ کوین و بیش از ۴۵۰ صرافی را مشاهده کنید. به‌جز ردیابی و مشاهده اطلاعات کوین‌ها و توکن‌ها براساس میزان بزار و مبادلات، براساس حجم معاملات، این پلتفرم امکان تجزیه و تحلیل عمقی را روی بازار ارز دیجیتال فراهم کرده است و می‌توانید این اما را از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر و ردیت نیز به‌همراه داشته باشید.

بسیاری از ویژگی‌های مفید دیگر هم در این سایت ارائه می‌شود که می‌توانیم به ارائه نمای کلی از یک ارز رمزنگاری شده و همچنین دریافت اطلاعات ساده از آن اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید: کیف پول ارز دیجیتال

CoinMarketCal

ابزار رصد قیمت رمز ارزها

صنعت ارز رمزنگاری، یک اقتصاد پر جنب و جوش است که هزاران رویداد بازار را به‌همراه دارد و ممکن است که روی قیمت بسیاری از چیزها تاثیر بگذارد. اگر شما بتوانید از ابزارهای تحقیقاتی خوب مانند CoinMarketCal استفاده کنید، یقینا می‌توانید رویدادهای این بازار را بهتر رصد کرده و در جریان تمام اخبار قرار بگیرید. یقینا این دانش سرشار است که به شما در پیش‌روی صحیح در این بازار کمک می‌کند و سرمایه‌گذاری‌های شما در یک مسیر درست خواهد بود. این سیستم، یک تقویم ارز رمزنگاری در اختیار شما می‌گذارد و می‌توانید همه رویدادهای آینده را با کوین‌های مختلف پیش بینی کنید.

این اطلاعات به‌صورت کاملا علمی انجام شده و چارچوب‌های مبتنی بر شواهد و جامعه محور را همراه با آن خواهید داشت. این سایت به شما اجازه می‌دهد که رویدادهای رمزنگاری شده را به‌صورت کامل تحلیل کرده و نتایج آن روی کوین‌های مختلف را نیز به‌دست آورید. این اطلاعات در آینده تایید خواهند شد و می‌توانید از این پیش بینی‌های خوب برای وارد شدن به بازار، زودتر از همگان استفاده کنید. افراد متخصص در این رابطه هم به هرکدام از آن‌ها رای داده و سبب می‌شوند که نظر همگان در درست یا غلط بودن رویدادها مطرح باشد. رویدادهای جعلی با رای منفی به پایین منقل می‌شود و رویدادهای واقعی هم رای مثبت گرفته و به بالای جدول خواهند رسید.

اگر به رویداد خاصی علاقه دارید که فکر می‌کنید احتمالا روی قیمت یک کوین خاص تاثیر می‌گذارد، می‌توانید آن‌ها را در پلتفرم جستجو کرده و با چند کلیک ساده، همه رویدادهای موجود همراه با تاریخ آن‌ها را برای کوین موردنظر دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: از ارز دیجیتال خود چگونه مراقبت کنیم؟

Coin Dance

Coin Dance یک ابزار تحقیقاتی همراه با داده‌های سنگین که می‌توانید آن را بررسی کنید. این پلتفرم به شما کمک می‌کند که به انواع معیارها دسترسی داشته باشید. از جمله آن‌ها، می‌توانیم به نرخ کوین‌های سخت بازده، گره‌های شبکه، هزینه‌ها، اندازه بلاک و همچنین خرابی‌های موجود اشاره کنیم. شما می‌توانید داده‌ها را براساس کشور نیز مرتب کرده و ببینید که نحوه پذیرش یک ارز رمزنگاری در سطح جهانی به چه شکل بوده است.

با Coin Dance می‌توانید سایر آمارهای سطح بالا را هم مشاهده کرده و با تحلیل آن‌ها، به سرمایه‌گذاری روی چند کوین خوب دست پیدا کنید. اطلاعات جامعی در حوزه بلاک چین، سابقه قیمت ارز رمزها، حجم جستجوی دیگر کاربران، ارزش بازار، جمعیت شناسی و موارد دیگر هم در آن قابل مشاهده خواهد بود. این پلتفرم، مبتنی بر آن جامعه‌ای است که در این عرصه فعالیت می‌کند و این بدان معنی است که اعتبار اطلاعات ارائه شده، توسط جامعه کاربران به رای‌گیری گذاشته شده و باز هم شاهد بالا و پایین شدن آن‌ها خواهیم بود.

CryptoMiso

سرمایه‌گذاری روی ارزهای رمزنگاری شده، بدون بررسی توسعه یک کوین، می‌تواند ایده بدی برای شما باشد. شما می‌توانید در یک پروژه مرده سرمایه‌گذاری کرده و تمام سرمایه خود را از دست بدهید. از آن‌جایی که ارزهای رمزنگاری شده، پروتکل‌های نرم‌افزاری هستند، در صورت عدم توسعه، عدم نگهداری و بهبود نیافتن، در نهایت می‌توانند سقوط آزاد کرده و به‌صورت کامل نابود باشند. بنابراین، پیگری توسعه پروژه‌های خاص ارزهای رمزنگاری شده، بسیار حیاتی خواهد بود. ردیابی آن‌ها در گیت هاب بسیار آسان است، اما نمی‌توانید همه ارزهای رمزنگاری شده را یک به یک ردیابی کنید. به‌همین دلیل، می‌توانید از یک ابزار کارآمد برای تحقیق در این زمینه به نام CryptoMiso استفاده کنید.

CryptoMiso یک ابزار تحقیقاتی است که ارزهای رمزپایه را براساس فعالیت در گیت هاب رتبه بندی می‌کند. شما می‌توانید میزان تعهدی که یک پروژه رمزنگاری فردی در یک دوره معین انجام داده است را براساس محبوب‌ترین سرچ‌های گیت هاب، بررسی کرده و به اطلاعات جامع و دقیقی دست پیدا کنید. به‌عنوان مثال، بیت کوین در توسعه پلتفرم خود، رتبه پنجم را در ارزهای رمزنگاری شده ارزشمند کسب کرده است.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است؟

Skew

اگر به رمزنگاری و اطلاعات آن علاقه دارید، SkewAmalytics می‌تواند ابزار بسیار خوبی برای دریافت اطلاعات لازم باشد. این یک ابزار تجزیه و تحلیل داده است که اطلاعات برتری را برای بایننس، OKEx، Bybit و FTX در اختیار شما قرار داده و آن‌ها را ترکیب می‌کند. این پلتفرم دارای داده‌های جالبی بوده و می‌توانید ارزش آن‌ها را بسیار عالی تلقی کنید.

Atani

هر فردی که تا به حال اقدام به باز کردن حساب برای صرافی یا کیف پول دیجیتال کرده است، با سختی‌های آن آشنایی کامل دارند. فرایند KYC مطمئنا می‌تواند سخت و وقت‌گیر باشد و به‌ ندرت کسی علاقه‌ای برای صحبت کردن در مورد آن را دارد. آتانی می‌تواند یک ابزار بسیار کاربردی همراه با ۲۰ سیستم مبادلاتی باشد که در یک رابط کاربری عالی در اختیار شما قرار می‌گیرد. کار با این ابزار بسیار ساده است و مشکلات واقعی دنیای ارز دیجیتال را برای شما حذف کرده است. از ویژگی‌های این ابزار می‌توانیم به پشتیبانی صرافی‌های مختلف، امکان مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال و همچنین برخورداری از آموزش‌های آن اشاره کنیم.

شما می‌توانید تجزیه و تحلیل فنی و عمیق را در بیش از ۱۵۰۰ کوین داشته باشید و آن‌ها را به‌صورت مستقیم و چندتایی نیز ترکیب کنید. می‌توانید روند رویدادها را هم بررسی کرده و گزارش‌های فوری را در مورد هرکدام از آن‌ها دریافت کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید با خیال راحت،‌ اقدام به سرمایه گذاری و تجارت در حوزه ارزهای دیجیتال مشغول شوید و محدودیتی در این زمینه برای شما نخواهد بود. حتی شما می‌توانید به‌صورت کامل ناشناس در این سایت فعالیت کرده و اقدام به دریافت و ذخیره‌سازی اطلاعات کنید.

سخن آخر

ابزارهای تحقیقاتی رمزنگاری برای هر سرمایه‌گذار، اهمیت بسیار بالایی دارد. قبل از قرار دادن پول خود در یک پروژه ارز دیجیتال، می‌توانید از یک یا چند ابزار استفاده کرده و اطلاعات لازم در مورد قیمت و دیگر المان‌ها را کسب کنید. این ابزارها بینش دقیقی به شما در مورد تغییرات قیمت هر ارز دیجیتال ارائه خواهند داد و می‌توانید تحلیل حرفه‌ای را در این زمینه داشته باشید. استفاده از هر یک از این ابزارها، برای اولین‌بار می‌تواند سخت و پیچیده باشد، اما کافی است که مدتی را با آن‌ها سپری کرده و اطلاعات لازم را از آن‌ها دریافت کنید. در این شرایط، مشاهده خواهید کرد که آگاهانه‌ترین تصمیم‌ها را خواهید داشت و می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های پر سود را در زمینه ارزهای دیجیتال داشته باشید.

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما برای کسب موفقیت در حوزه ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری آن، باید به دنبال چه دانشی باشیم و چه فاکتورهایی به غیر از قیمت آن‌ها، می‌تواند تاثیرگذار باشد. ارزهای دیجیتال چه شرایطی در ایران دارند و حضور در این بازار را به نفع کاربران دیگر می‌دانید؟ می‌توانید در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *