بررسی بهترین کیف پول های سخت افزاری

بهترین کیف پول سخت افزاری

همان‌طور که می‌دانید، در کنار کیف پول دیجیتالی، می‌توانید از کیف پول سخت‌افزاری هم برای نگهداری و انجام عملیات مختلف با ارز رمزهای خود استفاده کنید. حال ما در این مطلب قصد داریم که چند مورد از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری را به شما معرفی کرده و از قابلیت‌های هر کدام برای شما صحبت کنیم. با کیف پول سخت‌افزاری می‌توانند برای دریافت، ارسال، پرداخت، انجام تراکنش، خرید ارز رمز و کارهای دیگر استفاده کنید. در ادامه قصد داریم که ابتدا با تعریف کیف پول سخت‌افزاری صحبت کرده و کم کم مباحث را باز کرده و به معرفی چند نمونه از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری در سال ۲۰۲۱ بپردازیم.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول ارز دیجیتالی

کیف پول سخت‌افزاری چیست؟

کیف پول سخت‌افزاری به دستگاه‌های فیزیکی گفته می‌شود که برای حفظ امنیت ارزهای رمزنگاری شده شما طراحی شده‌اند. هنگام باز کردن کیف پول (چه سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری) دو جفت کلید یا بیشتر به شما ارائه می‌شود که کلید عمومی و کلید خصوصی نام دارد. از کلید عمومی می‌توانید برای تولید آدرس رمزنگاری عمومی استفاده کنید و برای دریافت ارز رمزنگاری شده هم کاربرد دارد. کلید خصوصی هم برای امضای تراکنش‌هایی کاربرد دارد که مالکیت شما را بر آن‌ها تائید می‌کند و استفاده بسیار مهمی دارد. اگر شخص دیگری کلید خصوصی شما را داشته باشد، دارایی‌های رمزنگاری شده شما را خواهد داشت و عملا شما همه چیز را از دست خواهید داد.

بهترین کیف پول سخت افزاری

این همان دلیلی است که باید از کلید خصوصی خود به شدت مراقبت کرده و همیشه آن را مخفی نگه دارید. هنگامی که یک کیف پول نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری برای خود تهیه می‌کنید، یک عبارت خاص و فراموش نشدنی در اختیار شما قرار می‌گیرد که گاهی اوقات، seed هم نامیده می‌شود که در واقع نسخه کوتاه شده کلید خصوصی است. توصیه می‌شود که همیشه آن را مخفی نگه دارید، چرا که این تنها راه برای بازیابی کیف پول و حفظ مالکیت بر آن است. با این حال، فکر می‌کنید این امر با کیف پول نرم‌افزاری چه فرقی دارد و آیا تمام اطلاعات شما از طریق دستگاه و ارائه دهنده اینترنت شما پردازش می‌شود؟

بیشتر بخوانید: کیف پول سخت افزاری چیست؟

به‌همین دلیل است که به همه کیف پول‌های نرم‌افزاری، کیف پول داغ گفته می‌شود و صرافی‌ها و کاربران امنیتی هر دو کلید شما را کنترل کرده و می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. کیف پول‌های سخت‌افزاری، کیف پول سرد هم نامیده می‌شوند و از آن‌ها می‌توانید برای نگهداری و ایمن سازی کلیدهای خصوصی خود در یک بسته فیزیکی استفاده کنید. فیزیکی بودن آن‌ها احتمالا امنیت بیشتری خواهد داشت و تنها باید مراقب باشید که آن را گم نکنید و هک‌های امنیتی آنلاین نمی‌توانند روی آن تاثیری بگذارند.

می‌دانیم گه گرفتن اطلاعات از دستگاه‌های شما مانند کامپیوتر یا گوشی، برای هکرها کار آسانی است و هک صرافی‌ها، دلیلی بوده است که کیف پول سخت‌افزاری در آسیا طرفداران زیادی پیدا کرده و از این طریق، در برابر حمله‌های امنیتی که به صرافی‌ها می‌شد، از کیف پول‌های خود محافظت کردند. بسیاری از کیف پول‌های نرم‌افزاری به‌ویژه کیف پول‌های تحت وب دارای امنیت پایینی هستند و همین امر اثبات می‌کند که بهتر است از کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده کنید.

چگونه می‌توان با کیف پول سخت‌افزاری کار کرد؟

هنگام خرید کیف پول سخت‌افزاری و اتصال به دستگاه، همه اطلاعات مهم فقط در صفحه دستگاه کیف پول سخت‌افزاری شما نشان داده می‌شود. همچنین، عبارت بازیابی را دریافت کرده و می‌توانید کد پین نیز برای آن تنظیم کنید. شما عبارت بازیابی را می‌توانید در برگه مربوط به ریکاوری نوشته و آن را در بسته‌های کیف پول سخت‌افزاری که به‌صورت دسته‌ای هستند، نگهداری کنید. می‌توانید شیوه ساده‌تر را انتخاب کرده و آن را در یک تکه کاغذ هم نگهداری کنید. دقت داشته باشید که کاغذ خود را باید در یک مکان ایمن نگهداری کنید تا افراد غیرمجاز به آن دسترسی نداشته باشند. اگر دستگاه کیف پول سخت‌افزاری شما آسیب ببیند یا به سرقت برود، به‌راحتی می‌توانید کیف پول خود را با استفاده از عبارت بازیابی، ریکاوری کرده و دسترسی آن را از کسی که آن را دزدیده است، درآورید.

بهترین کیف پول سخت افزاری

کد پین هم به باز کردن قفل دستگاه کیف پول سخت‌افزاری شما کمک می‌کند و احتمالا آن را باید به‌خاطر داشته باشید. چرا که اغلب باید از آن استفاده کرده و به کیف پول خود وارد شوید. عبارت ریکاوری کیف پول سخت‌افزاری را روی هیچ دستگاهی تایپ نکنید و صرفا سعی کنید که آن را به‌یاد داشته باشید. خرید کیف پول سخت‌افزاری برای محافظت از اطلاعات مهم و دارایی‌های شما بوده و رمزنگاری بهتری هم دارد.

شما هرگز نباید عبارت بازیابی کیف پول سخت‌افزاری خود را با کسی به اشتراک گذارید. تا زمانی که کلید خصوصی در اختیار شما است، می‌توانید کلیدهای عمومی بیشتری تولید کرده و آدرس‌های عمومی را به‌واسطه آن‌ها داشته باشید. اما برعکس این قضیه درست نیست و شما تنها یک کلید خصوصی دارید که باید به‌شدت از آن محافظت کنید.

نحوه مدیریت ارز دیجیتال با کیف پول سخت‌افزاری

شما می‌توانید از آدرس کیف پول رمزنگاری شده عمومی خود برای دریافت رایگان ارز رمزنگاری شده استفاده کنید. اما برای ارسال آن، سرمایه گذاری یا تراکنش‌های دیگری که دارایی‌های شما ارسال می‌کنند، باید آن را در صفحه دستگاه کیف پول سخت‌افزاری خود تایید کنید. سپس می‌توانید معامله مربوطه را به‌صورت داخلی روی دستگاه کیف پول سخت‌افزاری و با استفاده از کلید خصوصی امضا کنید تا هرگز افشا نشوند.

بهترین کیف پول سخت افزاری

اکثر کیف پول‌های سخت‌افزاری از نرم‌افزاری برای برقراری ارتباط با دستگاه سخت‌افزاری شما استفاده می‌کنند و این برنامه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که حتی برخی از کوین‌های خود را مستقیما از کیف پول سخت‌افزاری خود به اشتراک گذاشته یا به کاربران دیگر وام بدهید. همچنین می‌توانید با خیال راحت، ارز رمزپایه دیگری خریداری کرده و آن‌ها را به مبادله بگذارید. می‌توانید از DApps هم استفاده کنید که همان پروتکل‌های DeFi در بلاک چین‌های متعدد هستند و همیشه به دردتان می‌خورند.

ادغام کیف پول سخت‌افزاری با کیف پول نرم‌افزاری

تعداد زیادی از کیف پول نرم‌افزاری و پردازنده‌های مخصوص پرداخت ارزهای رمزنگاری شده، به کاربران این امکان را می‌دهند که یکپارچه سازی کیف پول سخت‌افزاری را با نرم‌افزاری انجام داده و ارزهای رمزنگاری شده خود را ایمن نگه دارند. تعداد زیادی از بهترین کیف پول‌های رمزنگاری شده که برای بلاک چن‌ها و کیف پول‌های چند ارزی در این زمینه وجود دارند که می‌توانیم به گزینه‌هایی مانند Exodus، Yoroi، Daedalus و موارد دیگر اشاره کنیم. حال بیایید با چند نمونه از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری آشنا شویم.

۱. Legger Nano X

بهترین کیف پول سخت افزاری

کیف پول Ledger Nano X را می‌توانیم دومین نسل از کیف پول سخت‌افزاری لجر بدانیم که به‌عنوان دنباله‌ای برای Ledger Nano S در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این کیف پول دارای فضای ذخیره‌سازی بزرگ‌تر بوده و می‌توانید برنامه‌های بلاک چین بیشتری تا ۱۰۰ مورد را روی آن نصب کنید. صفحه نمایش آن بزرگ‌تر شده و به‌دلیل داشتن اتصال بلوتوثی، برای دستگاه‌های تلفن همراه نیز بسیار مناسب است.

کیف پول Ledger Nano X از ویندوز، لینوکس، مک و همچنین دستگاه‌های اندرویدی و iOS پشتیبانی می‌کند. با استفاده از کابل USB می‌توانید به کامپیوتر هم متصل شوید.

استفاده از این کیف پول سخت‌افزاری بسیار ساده است، چرا که سیستم نویگیشن آن تنها با دو دکمه چپ و راست فراهم شده است و اگر هر دو را به‌صورت همزمان فشار دهید، عملکردی همانند Enter را دریافت می‌کنید که در صفحه کلید کاربرد دارد. این عملکرد برای تایید برخی از انواع معامله‌ها کاربرد دارد.

این کیف پول سخت‌افزاری از سیستم‌عامل سفارشی BOLOS با امنیت فوق‌العاده بالا استفاده می‌کند و همه برنامه‌های رمزنگاری شده از هم یکدیگر جدا هستند و از کار افتادن یکی، روی امنیت دیگری تاثیری نمی‌گذارند. این برنامه با Ledger live کار می‌کند که در نسخه دسکتاپ و تلفن همراه در اختیار شما خواهد بود. کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano X از ۳۷ نوع کوین همراه با بیش از هزار توکن پشتیبانی می‌کند.

این کیف پول ارزان‌تر از برخی از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری است و در برابر کیف پول‌های نرم‌افزاری هم قابلیت‌های بسیار بیشتری دارد. می‌توانید آن را با کیف پول‌های نرم‌افزاری یکپارچه سازی کرده و امکان پیاده‌سازی و استفاده از پلتفرم DeFi را نیز داشته باشید. از آن‌جایی که اخیرا می‌توانید برخی از کوین‌ها و توکن‌ها را مستقیما از طریق Ledger live و بدون استفاده از کیف پول‌های دیگر برای بلاک چین‌ها به اشتراک گذارید، استفاده از Ledger Nano X به‌عنوان ایمن‌ترین راه در برابر برخی از نسخه‌های POS محسوب می‌شوند.

Ledger live یک نرم‌افزار است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با دستگاه Ledger خود ارتباط برقرار کنند. با این نرم‌افزار می‌توانید دارایی‌های رمزنگاری خود را بیشتر کرده و تراکنش‌های مختلفی مانند فروش، مبادله و وام‌دهی را همراه با آن داشته باشید. شما می‌توانید مستقیما از کیف پول سخت‌افزاری خود استفاده کرده و با کمک پلتفرم‌های مختلف تجاری، به‌جای واریز ارزهای رمزپایه به صرافی‌ها، هزینه‌ بیشتری را پرداخت نکرده و تاخیری را هم تجربه نکنید. Ledger Nano X را می‌توانید در همه DApp های محبوب استفاده کرده و به سیستم‌عامل‌های مختلف نیز دسترسی داشته باشید.

۲. Trezor Model T

بهترین کیف پول سخت افزاری

Trezor Model T را می‌توانیم نسل دوم کیف‌های ترزور بدانیم که نسخه اولیه آن، با نام Trezor One ارائه شده بود. ترزور به‌طور کامل با همه ویژگی‌های امنیتی محبوب لجر نانو ایکس مطابقت دارد و یک کیف پول سخت‌افزاری عالی با کاربردهای بسیار جذاب است. این کیف پول دارای صفحه نمایش لمسی رنگی و بسیار بزرگ بوده و تجربه‌ای حرفه‌ای را به شما خواهد داد. این کیف پول میزبان بیش از ۱۳۰۰ نوع کوین و توکن بوده و کاربران می‌توانند از سیستم‌عامل محبوب بیت کوین نیز استفاده کنند. این سیستم‌عامل کمک می‌کند که عملیات اختصاصی بیت کوین را به‌سادگی با آن انجام دهید.

کیف پول Trezor Model T با تمام مشخصات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود، کاملا منبع باز طراحی شده است و جالب است بدانید که سازندگان آن، از برنامه نویس‌های حرفه‌ای دعوت کرده‌اند تا اشکالات و ایرادات آن را پیدا کرده و گزارش کنند. سیستم‌عامل کیف پول Trezor Model T به‌طور کامل از ابتدا برای افزایش امنیت نسل اول آن، بازنویسی شده است. این کیف پول از اندروید، مک، لینوکس و ویندوز پشتیبانی می‌کند،‌ اما پشتیبانی از iOS هنوز به آن اضافه نشده است. شما می‌توانید از ترزور همراه با WebUSB استفاده کرده و آن را به اندروید متصل کنید.

کیف پول سخت‌افزاری Trezor Model T یکی از نمونه‌های عالی برای سیستم‌عامل‌های DApps/DeFi است که می‌تواند با آن ادغام شود. کاربران می‌توانند امنیت کامل خود را نسبت به ارزهای رمزنگاری شده فراهم کرده و مشکلی در آینده نداشته باشند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با کیف پول Trezor Model T

۳. Ellipal Titan

بهترین کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت‌افزاری Ellipal Titan به‌دلیل استفاده از شیوه سخت‌افزاری متکی به فشار هوا، از نمونه‌های جالب در جهان ارزهای دیجیتال است. یک حالت هوای بسته در این کیف پول سخت‌افزاری وجود دارد که شما را از نظر فیزیکی، الکترومغناطیسی و الکترونیکی از سایر شبکه‌ها جدا کرده و امنیت فوق‌العاده بالایی را برای آن فراهم می‌کند.

اکثر کیف پول‌های سخت‌افزاری از USB یا بلوتوث استفاده می‌کنند، اما Ellipal Titan با سیستم‌عامل Ellipal اختصاصی خود، از کد QR برای امضای تراکنش‌ها استفاده کرده و روی مدار اصلی Ellipal Titan پیاده سازی شده است. بنابراین، بلوتوث، وای فای و گزینه‌های دیگر، اتصالات فیزیکی را مسدود سازی نخواهند کرد. به این ترتیب، چنین سیستمی از دستگاه شما در برابر حملات شبکه‌ای و از راه دور محافظت کرده و مکانیسم خود تخریب کننده هم دارد که در برابر حملات آفلاین از خود محافظت خواهد کرد. در صورتی که نقض شدیدی در امنیت آن صورت گیرد، تمام اطلاعات آن شامل کلید خصوصی ذخیره شده در داخل حذف خواهند شد.

شما همیشه باید Seed بازیابی را داشته باشید تا بتوانید در صورت وجود، کیف پول را به‌صورت کامل بازیابی کنید. کیف پول سخت‌افزاری Ellipal Titan دارای صفحه نمایش رنگی ۴ اینچی بوده و می‌توانید به‌راحتی آن را تنظیم کنید و تمام معاملاتی که امضا کرده‌اید را به وضوح مشاهده کنید.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که در مورد کیف پول سخت‌افزاری صحبت کرده و چند نمونه عالی از آن‌ها را نیز به شما معرفی کنیم. کیف پول سخت‌افزاری دارای امنیت بالاتری نسبت به نسخه‌های نرم‌افزاری بوده و می‌توانید اطمینان بیشتری از حفظ ارزش کوین‌های خود داشته باشید. هرکدام از این کیف پول‌ها دارای امکانات ویژه‌ای بوده و می‌توانند نسبت به همدیگر برتری داشته باشند. کیف پول سخت‌افزاری را می‌توانید همراه با کلید عمومی و خصوصی مورد استفاده قرار داده و امکان هرگونه هک آنلاین را از آن‌ها سلب کنید. این کیف پول‌ها می‌توانند با کامپیوتر، وب و دستگاه‌های تلفن همراه نیز ارتباط داشته باشند و برای این‌کار معمولا از بلوتوث استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *