بهترین روش نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها در ایران

نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها

کسب درآمد در ایران، می‌تواند به‌صورت ریالی یا دلاری وجود داشته باشد. کسب درآمد دلاری، ارزش و اهمیت بسیار بیشتری نسبت به کسب درآمد دلاری دارد و معمولا، افراد مختلفی مانند دانشجویان، به‌دنبال آن می‌روند. کسب درآمد بدین شیوه، روش‌های مختلفی دارد، اما یکی از بهترین آن‌ها، کار به‌صورت فریلنسری است. شما می‌توانید از مهارت خود مانند تولید محتوا یا برنامه نویسی، در پلتفرم‌های خارجی کسب درآمد کرده و آن را ذخیره سازی کنید. به‌دلیل اینکه این پلتفرم‌ها، از پول رایج ایران یعنی ریال پشتیبانی نمی‌کنند، شما می‌توانید با این ایجاد یک حساب در سامانه‌هایی مانند پی پال و وب مانی، درآمد خود را به‌صورت دلاری دریافت کنید.

نحوه دریافت درآمد ارزی از فریلنسری

شیوه کار بسیار ساده بوده و تنها با ایجاد یک حساب کاربری و معرفی آن به سایت مورد نظر، درآمد خود را بدین شیوه دریافت خواهید کرد.همان‌طور که گفتیم، سایت‌های معتبری مانند پی پال در سرتاسر جهان فعالیت می‌کنند و شما نیز می‌توانید با افتتاح حساب در آن، درآمد دلاری خود را دریافت کنید. پی پال امکان نقد کردن پول را نیز فراهم کرده است و با کمک سایت‌های واسط مانند نوین پرداخت، می‌توانند مراحل نقد کردن پول را دنبال کنید. کار در هر صورت برای شما ساده شده است و می‌توانید با پرداخت کارمزد مناسب، معادل ریالی درآمد دلایر خود را نیز دریافت کنید.

چرا درآمد دلاری اهمیت دارد؟

نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها

با درآمد دلاری خود، می‌توانید مزایای زیادی کسب کنید. می‌دانید که نرخ دلار در کشور همواره در نوسان بوده و بیشتر جنبه افزایشی دارد. به‌همین دلیل، شما با کسب درآمد دلاری، همواره ارزش پول خود را حفظ خواهید کرد و مانند ریال، نگرانی از بابت کاهش روزانه ارزش آن نخواهید داشت. درآمد دلاری در هر کشوری ارزش و اعتبار بالایی دارد و شما، به‌عنوان یک ارز آور به کشور هم شناخته می‌شوید. با درآمد دلاری خود، می‌توانید حساب خود را همیشه فعال نگه داشته و حتی نیازی به نقد کردن آن هم نداشته باشید. به هر حال، حفظ پول در واحد دلار، همیشه به همه کاربران توصیه شده است.

بیشتر بخوانید: نکاتی برای موفقیت فریلنسرها

موانعی در این زمینه وجود دارد و شما برای نقد کردن پول خود، معمولا مشکلات زیادی را تجمیل می‌کنید. اما اگر بتوانید منافع شخصی خود را در این زمینه ملاک قرار داده و بتوانید بر همه این مشکلات فائق آیید، یقینا این کسب درآمد ارزی به نفع شما خواهد بود و می‌توانید کسب و کار خود را توسعه دهید. راهکارهای زیادی توسط نوین پرداخت در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید درآمد خود را به‌صورت ریالی در حساب بانکی خود نیز ذخیره کنید. فریلنسرها بدین روش می‌توانند درآمد ارزی خودشان را ذخیره کنند.

بنابراین، اگر یک فریلنسر در هر زمینه‌ای هستید، می‌توانید تحقیقات خود را در مورد پلتفرم فعالیت خود انجام داده و کار خود را شروع کنید. شما به‌صورت دورکاری و از داخل ایران، می‌توانند در پروژه‌های مختلف سایت‌ها شرکت کرده و درآمد خود را دریافت کنید. درآمد شما به‌ حساب الکترونیکی واریز خواهد شد و می‌توانید در زمان‌های دلخواه، موجودی خود را چک کرده و آن را به ریال تبدیل کنید. پلتفرم‌های دیگری مانند وب مانی و پرفکت مانی هم وجود دارد که مزایای و معایبی نسبت به پی پال دارند و برحسب نیاز و سلیقه خود می‌توانید به سراغشان بروید.

استفاده از حساب پی پال

نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها

پی پال یکی از درگاه‌های بسیار خوب و معتبر برای کاربران ایرانی است. این سیستم پرداخت آنلاین در دنیا محبوب بوده و می‌توانید فعالیت‌های ارزی بین‌المللی خود را با آن انجام دهید. تراکنش‌های بین‌المللی، خریدهای اینترنتی و خدمات دیگری در این سایت ارائه شده و یکی از آن‌ها، امکان دریافت حقوق ارزی از سایت‌های فریلنسری خواهد بود. شما می‌توانید درآمد خود را به این سایت‌ها منتقل کرده و سپس از طریق نوین پرداخت، آن را نقد کنید. روال کار با سرعت و ایمنی بسیار بالایی انجام شده و حتی امکان جابه‌جایی و انتقال آسان پول هم برای شما فراهم شده است.

ابتدا باید افتتاح حساب پی پال را انجام داده و مراحل تایید خود را سپری کنید. اطلاعات شخصی یا شرکتی خود را در فرم مربوطه پر کرده و سپس ایمیل ساخت اکانت پی پال خود را دریافت می‌کنید. در نظر داشته باشید که اطلاعات شما باید واقعی باشد تا بتوانید مراحل تایید کاربری را به‌درستی انجام دهید. این اطلاعات تایید شده و شما توانایی لازم برای خرید و فروش پی پال و دسترسی به خدمات متنوع دیگر را نیز خواهید داشت. برداشت ارز از پی پال نیز به دو روش صورت گرفته و می‌توانید از یک سیستم خودکار برای این منظور استفاده کنید. پی پال گزینه‌ای به‌نام Currency Converter را برای این منظور در اختیار شما قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام در پی پال

همان‌طور که می‌دانید، ایران تحریم بوده و مشکلاتی از این نظر، برای فعالیت در سیستم‌های پرداخت ارزی وجود دارد. بازهم دو روش در مقابل شما قرار دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگر آشنا یا خانواده‌ای در خارج از کشور دارید، می‌توانید از وی درخواست کنید تا حساب پی پال مخصوص به شما را ایجاد کرده و اطلاعات آن را در اختیارتان قرار دهد. روش دوم، استفاده از شرکت‌هایی مانند نوین پرداخت است که با دریافت هزینه‌ای، افتتاح حساب را برای شما انجام دهند. این حساب متعلق به شما بوده و در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نکات مهم هنگام نقد درآمد ارزی پی پال

هنگام استفاده از پی پال برای نقد درآمد ارزی، یک‌سری نکات مهم وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. ایران در معرض تحریم‌های بزرگی قرار دارد و پنهان کردن IP برای سیستم پی پال، به‌همین سادگی‌ها نیست. شما باید از VPS برای فعالیت در آن استفاده کنید. VPS به سروری گفته می‌شود که در خارج از کشور قرار دارد و شما با اتصال به آن، می‌توانید تغییر آی پی ثابت خود را انجام داده و همواره با آن وارد حساب کاربری خود شوید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. این کار ایمنی حساب شما را بالا برده و از مسدود شدن آن به دلیل شناسایی پی پال مبنی بر ایرانی بودن شما، جلوگیری می‌کند.

فعالیت‌های پول‌شویی در پی پال عواقب بسیار سنگینی دارد و باید کنترل جامعی روی ورودی‌های حساب خود داشته باشید. شما باید با دقت در زمینه سالم بودن مبادی ورودی پول داشته و همواره آن را چک کنید. قدرت حساب شما با این کار، رفته رفته بالا رفته و حساسیت پی پال روی اکانت شما کمتر خواهد شد. این موضوع روی حساسیت‌های مربوط به چک کردن آی پی شما نیز موثر است و نباید چندان نگران این موضوع باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه از هک شدن پی پال جلوگیری کنیم؟

استفاده از حساب Skrill

نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها

اسکریل، از روشی مانند پی پال برای انتقال و نقد پول شما استفاده می‌کند. شما می‌توانید از یک روش ایمن و سریع به نام اسکریل استفاده کرده و عملیات انتقال و دریافت وجه را انجام دهید. این سایت توسط Freelancer.com هم پشتیبانی شده و به‌سادگی می‌توانید اطلاعات مربوط به آن را در اکانت خود وارد کنید تا درآمد شما به این حساب واریز شوید. در این سیستم پرداخت، شما از دو نوع حساب کاربری Personal یا Business استفاده خواهید کرد. درگاه پرداخت برای هر کدام از این موارد متفاوت بوده و ممکن است که برخی از خدمات ویژه اکانت شغلی، با کارمزد بیشتری در اختیار شما قرار گیرد. همیشه این نکته را هم در نظر داشته باشید که صاحبان مشاغل، حتما باید از مدارک معتبر خود برای افتتاح حساب شغلی در اسکریل استفاده کنند تا مشکلی از نظر اختصاص پیدا کردن یک درگاه پرداخت برای آن‌ها ایجاد نشود.

حساب اسکریل دارای مزایای زیادی است که به نمونه‌ای از آن‌ها اشاره می‌کنیم. این حساب همان سادگی پی پال را داشته و به‌همین دلیل، محبوبیت بسیار بالایی در بین کاربران کسب کرده است. شما در اسکریل محدودیتی از نظر ارسال مبالغ بالا نخواهید داشت و می‌توانید برای کسب و کارهای قدرتمند خود از آن استفاده کنید. سرعت پردازش تراکنش‌ها نیز بسیار بالا بوده و همان میزان سرعت پی پال را برای شما خواهد داشت. بسیاری از کشورها از جمله ایران، می‌توانند از خدمات اسکریل استفاده کنند. در این میان یک نکته منفی به‌نام کارمزد زیاد تبدیل ارز هم وجود دارد که حتما باید به آن توجه داشته باشید.

نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها با وب مانی

نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها

وب مانی را نیز می‌توانیم در کنار پی پال، یک پلتفرم معتبر و شناخته شده در زمینه پرداخت ارزی آنلاین به حساب بیاوریم که امکان دریافت حقوق فریلنسری را فراهم کرده و می‌توانید درآمد خود را از طریق آن نقد کنید. این روش پرداخت هم هیچ‌گونه محدودیتی برای شما ندارد و تنها، در وب سایت‌های پشتیبانی کننده از آن است که تفاوت‌ها را ایجاد می‌کند. این پلتفرم در روسیه قرار دارد و هیچ گونه تحریمی علیه ایران وجود ندارد. بنابراین، دریافت و تجربه خدمات مختلف، سریع‌تر و بی‌دردسرتر خواهد بود و احتمالا علاقه خواهید داشت که از آن استفاده کنید.

با وب مانی می‌توانید در وب سایت‌هایی فعالیت کنید که از پی پال پشتیبانی نمی‌کنند. سایت‌های کمتری از وب مانی پشتیبانی می‌کنند، اما می‌توانیم چند سایت را هم نام ببریم که تنها وب مانی پشتیبانی کرده و شما چاره‌ای جز افتتاح حساب در آن را نخواهید داشت. کافی است که به افتتاح حساب در وب مانی مبادرت ورزیده و با استفاده از خدمات نوین پرداخت، عملیات شارژ حساب و خرید و فروش از آن را شروع کنید. می‌توانید درآمدهای ارزی خود را توسط آن دریافت کرده و در زمان مناسب، آن‌ها را نقد کنید.

بیشتر بخوانید: شارژ حساب فارکس با وب مانی

تفاوت وب مانی با پی پال در چیست؟

همان‌طور که گفتیم، شباهت‌های زیادی بین وب مانی و پی پال وجود دارد. اما در این میان، به تفاوت‌هایی هم می‌توان اشاره کرد که فعالیت در این عرصه را با کمی تفاوت روبرو می‌سازد. بهره‌گیری از خدمات وب مانی، هیچ نیازی به داشتن حساب بانکی دیگر ندارد. در وب مانی امکان بازگشت وجه فراهم نشده است و پرداخت کننده باید با دقت بیشتری نسبت به فعالیت در آن اقدام کند. وب مانی از یک درگاه اینترنتی استفاده می‌کند و می‌توانید به‌صورت آنلاین، نسبت به خرید کالا و سرویس‌ها اقدام کنید. وب مانی کارمزد کمتری نسبت به پی پال از شما دریافت می‌کند و شاید نکته مهمی به مذاق خیلی از کاربران باشد.

بیشتر بخوانید: تفاوت وب مانی با پی پال

نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها با پرفکت مانی

نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها

در نهایت، به پرفکت مانی به‌عنوان یکی از روش‌های نقد کردن پول فریلنسرها می‌رسیم. شما می‌توانید از این سرویس مالی بزرگ برای پرداخت‌های فوری خود استفاده کنید. این سرویس، برای دانشجویان فعال در پلتفرم‌های خارجی و تجار بسیار مناسب بوده و روش کار ساده‌ای هم دارد. در پروفایل کاربری خود، می‌توانید سود بیشتری از تراکنش‌های خود کسب کرده و از قابلیت دیگری به‌نام امکان خرید طلا نیز در کنار ارزهای مرسوم استفاده کنید. بسیاری از کارشناسان، پرفکت مانی را به‌عنوان آسان‌ترین روش نقد کردن ارز تلقی می‌کنند.

شما می‌توانید از خدمات نوین پرداخت برای برخورداری از این خدمات استفاده کنید. امکان افتتاح حساب پرفکت مانی و نقد ارز در این پلتفرم فراهم شده است و می‌توانید معاملات ارزی خود را با آن انجام دهید. در نوین پرداخت، سرعت بالایی در ارائه خدمات وجود داشته و می‌توانید مبلغ درخواستی را به ریال در حساب‌های داخل کشور خود دریافت کنید. افتتاح حساب در این سرویس، ارسال و دریافت پول را برای شما ممکن کرده و می‌توانید با ثبت درخواست خود، ادامه دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش جلوگیری از هک پرفکت مانی

استفاده از سایت‌های واسطه

تاکنون نام دلار مجازی به گوش‌تان خورده است؟ ارزهایی که در حساب‌هایی مانند پی پال، وب مانی و پرفکت مانی در تراکنش‌ها شرکت می‌کنند، دلارهای مجازی نامیده می‌شوند. شما می‌توانید با کارت به کارت کردن در حساب‌های داخل کشور، با مفهوم ریال مجازی هم آشنا شوید که تعریف مشابهی دارد. در واقع، ما با پول فیزیکی روبرو نیستم و صرفا چند عدد و رقم در این تراکنش‌ها جابه‌جا می‌شوند. درآمد فریلنسرها از این نوع بوده و شاید این نکته به نفع فریلنسرها باشند. افراد زیادی در سراسر جهان وجود دارند که بیشتر با دلارهای مجازی کار می‌کنند. اگر شما به پول نقد در ایران نیاز دارید، می‌توانید از این افراد کمک گرفته و با دادن پول مجازی به آن‌ها، معادل ریالی آن را در داخل کشور تحویل بگیرید.

بیشتر بخوانید: دانستنی‌های مهم در مورد پرفکت مانی

سخن آخر

بدین ترتیب، راه‌های بسیار زیادی برای نفد کردن درآمد ارزی فریلنسرها وجود دارد و شما می‌توانید از پتلفرم‌های معتبر مانند پی پال در این زمینه استفاده کنید. هرکدام روش‌های خاص و البته ساده‌ای برای این منظور دارند و می‌توانید از خدمات نوین پرداخت برای نقد کردن درآمد ارزی خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *