تراکنش On Hold در پی پال چیست و چگونه آن را مدیریت کنیم؟

تراکنش On Hold در پی پال

پی پال (PayPal) یک بستر مناسب برای صاحبان مشاغل کوچک است تا بتوانند از آن به‌عنوان یک شیوه مطمئن برای خرید کالا و خدمات خودشان استفاده کنند. از پی پال به‌عنوان یک پلتفرم پرداخت آنلاین استفاده می‌شود که کاربران مختلف در سرتاسر جهان بتوانند از آن بدون محدودیت خاصی برای حضور در پرداخت‌های بین‌المللی استفاده کنند. گاهی اوقات، پی پال وجوه کاربران را تا ۲۱ روز به حالت تعلق در می‌آورد تا اطمینان حاصل شود که در صورت بروز هرگونه مشکل در سفارش، پول کافی در حساب شما وجود داشته باشد. این حالت، On Hold نام دارد و به‌دلایل متعددی ممکن است که روی دهد و بدین ترتیب، پی پال ارائه هرگونه خدمات را به حساب مورد نظر قطع می‌کند.

همین‌طور، راه‌هایی هم برای رهایی از این حالت وجود دارد و مخصوصا فروشندگان، می‌توانند از این روش‌ها برای آزاد هرچه سریع‌تر پول‌شان استفاده کنند. در ادامه قصد داریم که به‌صورت ویژه به چنین مواردی بپردازیم و این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

چرا پی پال تراکنش‌ها را در حالت On Hold نگه می‌دارد؟

پی پال خاطر نشان کرده است که این شرکت، پرداخت‌ها را به حالت تعلیق در می‌آورد تا از امنیت این پلتفرم اطمینان کامل حاصل کرده و بتواند شرایط مناسبی را برای خریداران و فروشندگان فراهم کند. این پول در هر شرایطی متعلق به شما است، اما پی پال موقتا شما را از دسترسی به این پول منع می‌کند تا این اطمینان برای شما و پی پال فراهم شده باشد که پول کافی برای برای حل مسائل مختلف و اختلافات مالی وجود داشته باشد. هنگامی که خریدار، تاییدیه لازم را برای دریافت کالا یا خدمات سفارش داده شده، اعلام کند، وجه شما آزاد خواهد شد.

بدین ترتیب، این‌طور مشخص می‌شود که این اتفاق بیشتر برای صاحبان سرمایه و فروشندگان می‌تواند رخ دهد و بیشتر برای دادن حس اطمینان بیشتر به مشتریان و خریداران بوده و فروشندگان نیز این آگاهی کامل را خواهند داشت که در صورت بروز هرگونه مشکل، پول کافی در حساب‌شان برای جبران خسارات را دارا هستند. البته دلایل دیگری هم وجود دارد که برای On Hold نگه داشته‌ شدن پول در حساب پی پال می‌تواند رخ دهد و می‌خواهیم در ادامه بیشتر در مورد چنین مواردی صحبت کنیم.

تراکنش On Hold در پی پال

غیرفعال بودن حساب پی پال

اگر تراکنشی که دریافت می‌کنید، برای الگوی فروش معمولی اکانت پی پال شما غیر معمول باشد، این پلتفرم آن را غیر عادی تشخیص داده و قیمت فروش را برای یک معامله خاص که انجام گرفته است، غیر مجاز تلقی می‌کند. همین مورد کافی است که پول شما در این شرایط On Hold شده و پی پال تا زمان مشخص شدن موضوع و حل شدن اختلاف، آن را در همین شرایط نگهداری می‌کند. اگر هم کالایی که می‌فروشد، برای مشتری قابل قبول نبوده و ناراضی باشد، باز هم چنین اتفاقی رخ خواهد داد و پول شما در سیستم بلوکه خواهد شد.

اگر یه فروشنده تازه وارد هستید، فروشگاه شما باید اعتبار مناسب را کسب کرده و با ایجاد سابقه خرید طولانی مدت، بتواند آن اعتبار لازم را برای فعالیت مستمر در پی پال داشته باشد. در واقع این میزان تعامل خریدار و فروشنده است که شما باید آن را تقویت کرده و بتوانید یک سابقه معامله موفق را ایجاد کرده باشید. در چنین شرایطی است که وضعیت فرق کرده و می‌توانید اعتبار لازم را کسب کرده و پول خود را از حالت تعلیق خارج کنید.

اگر مدت زمان زیادی است که چیزی به فروش نرسانده‌اید، شما نیز مانند یک فروشنده تازه‌کار برای پی پال دیده خواهید شد و باید دوباره اعتبار خود را بازسازی کنید. اگر مدت زمان زیادی، هیچ جنسی به یک خریدار نفروخته‌اید، همین موضوع می‌تواند باعث تعلیق پول‌های شما شود و باید با برقراری دوباره این اعتبار، شرایط خودتان را بهبود دهید. معمولا مشتریان در صورت بروز مشکل در روند خرید، شکایات رسمی خودشان را برای بازپرداخت، حل اختلاف یا تغییر در کیفیت خدمات ثبت می‌کنند و پی پال هم با توجه به فیدبک‌هایی که دریافت می‌کند، آن‌ها را در سابقه اعتباری شما وارد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:‌ تفاوت حساب پی پال شخصی و بیزینس

تراکنش On Hold در پی پال

اگر چندین مشتری شما را برای مسائل مختلف به اصلاح پرچم‌گذاری کرده باشند، پی پال می‌تواند در دسترس بودن وجوه شما را تا مدت زمان نامعلومی به تعویق انداخته و پول شما را وارد حالت تعلیق کند.به گفته پی پال، بهترین راه برای حل این مشکل، این است که مستقیما با خریداران محصولات و خدمات صحبت کرده و مشکل ایجاد شده را برطرف کنید. در این صورت، مشکل تعلیق پی پال هم در اسرع وقت مرتفع خواهد شد. برای جلوگیری از شکایت مشتریان خود، می‌توانید در مورد هزینه‌های حمل و نقل، شرایط کالا و سیاست بازگشت کالا، پیشاپیش با مشتریان خود در ارتباط بوده و اعتماد آن‌ها را کاملا جذب کنید. بنابراین، این اعتبار شما در پیش مشتری است که تعیین کننده بوده و می‌تواند شما را در وضعیت بهتری قرار دهد.

همچنین در صورت بروز مشکل در شرکت خود، می‌توانید سریعا یک اعلامیه منتشر کرده و مشتریان خود را از این بابت مطمئن کنید تا در جریان تاخیر در ارسال کالا یا تاخیر خدمت رسانی قرار بگیرند. با چنین راهکاری، شکایتی هم از جانب مشتریان صورت نمی‌گیرد و می‌توانید از On Hold شدن حساب کاربری خود جلوگیری کنید. البته چنین مواردی بیشتر برای کاربران خارجی رخ می‌دهد که فروشگاه الکترونیکی آن‌ها با پی پال در ارتباط است و ممکن است که با چنین شکایت‌هایی روبرو شوند.

اگر در پی پال فعالیت مشکوکی انجام دهید و دارای یک الگوی فروش غیر معتبر باشید، پی پال به شما شک کرده و حساب کاربری شما را در حالت تعلیق قرار می‌دهد. از جمله این موارد می‌توانیم به الگوی فروش بالاتر از حد معمول یا تغییر محسوس در نوع اقلام فروخته شده به کاربران اشاره کنیم که همه آن‌ها توسط پی پال رصد شده و در صورت بروز ناهماهنگی با عملکرد قبلی شما، حساب شما در وضعیت تعلیق قرار خواهد گرفت. اگر اقلام خطرناکی در فروشگاه خود به فروش برسانید، بازهم احتمال تعلیق شما بالا خواهد بود.

از جمله این موارد می‌توانیم به بلیط حمل و نقل، کارت هدیه، لوازم الکترونیکی مصرفی، کامپیوتر و بسته‌های مسافرتی اشاره کنیم. هر چیزی که گران‌تر بوده یا مربوط به یک رویداد خاص باشد، جزو این اقلام خطرناک بوده و پی پال روی آن‌ها حساسیت بیشتری خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:‌ کرک شدن پی پال و راه‌های جلوگیری از آن

چه زمانی دسترسی به حساب دوباره برقرار می‌شود؟

تراکنش On Hold در پی پال

تا زمانی که مشکلی در تراکنش یا حساب شما وجود نداشته باشد، پی پال وجوه شما را ظرف ۲۱ روز دوباره آزاد خواهد کرد. حل شدن مشکل منوط به تحویل دادن بسته به مشتری یا حل اختلاف با آن‌ها خواهد بود و موارد دیگر هم معمولا سریعا مرتفع می‌شوند. البته گام‌هایی هم وجود دارد که فروشندگان می‌توانند از آن استفاده کرده و سریع‌تر به وجوه پی پال خودشان دسترسی داشته باشند. از جمله این موارد می‌خواهیم در ادامه مقاله به آن‌ها اشاره کنیم.

از یکی از شرکت‌های حمل و نقل که توسط پی پال تایید شده است، استفاده کنید تا وظیفه تحویل بار فروشگاه اینترنتی شما برعهده آن‌ها باشد. پی پال یک روز پس از تایید تحویل توسط پیک، وجوه شما را آزاد خواهد کرد. همان‌طور که می‌دانید این موارد چندان مربوط به کاربران کشور خودمان نبوده و بیشتر مربوط به کاربران خارجی است که از پی پال برای دریافت پرداخت پول هنگام خرید و فروش از سایت‌های فروشگاهی اینترنتی استفاده می‌کنند.

این کاربران می‌توانند یک برچسب حمل و نقل USPS یا UPS از طریق پی پال چاپ کرده و کاری کنند که پی پال بسته شما را پیگیری کند تا بتوانید یک روز پس از تحویل توسط پیک، مبلغ پرداخت شده توسط مشتری را آزاد کنید. روش دیگر این است که وضعیت سفارش را همیشه برای خدمات یا اقلامی که فیزیکی نیستند، به‌روزرسانی کنید. مواردی که قابلیت ارسال ندارند، باید وضعیت‌شان توسط فروشنده به‌روزرسانی شود. از جمله این موارد می‌توانیم به کتاب‌های الکترونیکی یا آموزشی اشاره کنیم.

در چنین صورتی، با به‌روزرسانی وضعیت می‌توانید از تاخیر تایید شدن وجوه خود جلوگیری کنید. با بررسی ایمیل خود هم می‌توانید هشدارهای موجود در صفحه پروفایل خودتان را مرور کرده و در صورت بروز مشکل، سریعا آن را مرتفع سازید. ایمیل‌هایی در هنگام خرید و فروش از طریق حساب پی پال به شما ارسال می‌شود. این ایمیل‌ها بسیار مهم هستند و در صورتی که پی پال پاسخ روشنی از آن‌ها دریافت نکند، اما تعلیق پول شما توسط پی پال هم بسیار بالا خواهد بود.

این ایمیل‌ها شامل اطلاعاتی است که چرا بودجه شما در دسترس نبوده و چه کارهایی می‌توانید برای جلوگیری از این امر در آینده انجام دهید.

بیشتر بخوانید:‌ لیمیت شدن پی پال و راهکارهای جلوگیری از آن

ارسال عکس‌های واقعی

تراکنش On Hold در پی پال

با ارسال عکس‌های واقعی از اقلامی که به مشتری می‌فروشید، مب‌توانید پردازش سریع سفارشات را انجام داده و از بروز مشکل جلوگیری کنید. شما می‌توانید بازپرداخت، اختلاف موجود میان خریدار و فروشنده و توضیحات دقیقی از مسائل ایجاد شده را برای پی پال ایجاد کرده و حل مشکل را به‌صورت کامل برای آن‌ها توجیه کنید. می‌توانید برای شفافیت بیشتر در زمان حمل و نقل کالا، تصاویری از هزینه‌ها و روش پرداخت و پردازش سفارشات را برای پی پال ارسال کرده و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

هر چه قدر که با احتیاط بیشتری وارد عمل شوید، می‌توانید سیاست بهتری در قبال پی پال داشته و دست بالاتری در کنار آن‌ها داشته باشید. همین موارد ساده کافی است تا بتوانید از تعلیق شدن حساب خود در این پلتفرم جلوگیری کنید و سریعا به پول پرداخت شده توسط خریدار دست پیدا کنید.

ارائه خدمات به مشتریان

شما باید تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط بهتر بین مشتری و کمک به مشتریان خود در هنگام دستیابی آن‌ها به کالای شما بکنید. اگر با خریدار مشاجره‌ای ایجاد شده است، سعی کنید در اسرع وقت آن را حل کرده و اجازه ندهید که کار به جاهای باریکی بکشد. حال اجازه بدهید که کمی شفاف‌تر در مورد این موضوع صحبت کنیم.

نگران On Hold شدن پول خود نباشید

اینکه پول شما به حالت تعلیق در می‌آید یا در دسترس شما قرار نمی‌گیرد، به این معنا نیست که شما کار اشتباهی انجام داده‌اید. اگر در زمینه استفاده از پی پال ماهر باشید و تجربه کافی را هم کسب کنید، خیلی خوب می‌دانید که چرا این اتفاق رخ داده است. گاهی اوقات هم این خبر خوبی برای شماست، چرا که اعتبار فروشندگی شما زیر سوال نرفته است و با حل کردن اختلاف موجود میان خود و خریدار، مطمئن خواهید شد که به اعتبار شما به‌عنوان کاربر پی پال آسیبی وارد نشده است.

فارغ از اینکه این موضوع چه دلایلی می‌تواند داشته باشد، یک استراتژی مدیریت ریسک در این زمینه وجود دارد که پی پال از آن استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که حساب پی پال شما دارای بودجه کافی و در دسترس بوده و مشکلی هم در آینده وجود نخواهد داشت. بنابراین، در صورتی که اتفاقی رخ دهد، پی پال به خریدار اطمینان می‌دهد که بازپس گیری پول و جبران خسارت به‌صورت کامل انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:‌ بررسی امنیت حساب پی پال

نحوه برقراری ارتباط با پی پال

تراکنش On Hold در پی پال

ارتباط با پی پال تقریبا در یک وضعیت خوبی قرار دارد و اگر از مبلغ فروش محصولات خودتان اطمینان کامل دارید، می‌توانید اطلاعات خود را با بخش پشتیبانی پی پال در میان گذاشته و وضعیت تعلیق پول‌های خود را بهینه کنید. این امر سبب می‌شود که از پرداخت هرگونه خسارت در هنگام بروز چنین مواردی جلوگیری کنید.

اگر هم تغییرات متمایز دیگری در الگوهای فروش خود دارید، می‌توانید همه این اطلاعات را با پی پال در میان گذارید. شاید شما نوع جدیدی از استراتژی بازاریابی هم داشته باشید که سبب فروش بیشتر شما شده است. همین اطلاعات می‌تواند پی پال را به‌صورت کامل از گمراهی خارج کند. ممکن است کالای جدیدی برای فروش داشته باشید که گران‌تر از محصولات فعلی شما است و با نشان دادن مدارک مربوط به آن کالا، می‌توانید شک و شبهه ایجاد شده برای پی پال را رفع کنید. هرچه‌قدر که در این زمینه سریع باشید، بهتر می‌توانید در حل مشکل خود پیشرو بوده و اختلاف ایجاد شده با پی پال یا حتی مشتری خود را نیز مرتفع سازید. بنابراین، مهارت و چابکی شما در این زمینه یقینا کارساز خواهد بود.

راضی نگه داشتن مشتریان

حفظ ارتباط با مشتری در طول فرایند فروش بسیار مهم تلقی می‌شود. گاهی اوقات ممکن است که مشتری سوالی داشته باشد. شما در این شرایط باید پاسخگوی کامل وی باشید تا از طرح شکایت توسط وی جلوگیری کنید. ممکن است آن‌ها درخواست بازپس گیری مبلغ را داشته باشند. دادن جزئیات کامل به مشتری می‌تواند به تجربه بهتر مشتریان شما کمک کرده و آن‌ها را در شرایط اعتماد کامل قرار دهد. شما برای حفظ وفاداری مشتریان خود، باید حساب خود را هم در وضعیت خوبی نگه دارید. این موضوع می تواند برای فروشندگان جدید هم حیاتی باشد. عوامل دیگری مانند شکایات نیز می‌تواند در این امر دخیل باشد.

هر چه قدر که شما بتوانید حساب خود را مثبت نگه دارید و به سرعت با هر گونه مسئله ایجاد شده مقابله کنید، می‌توانید تعلیق پول‌های حساب خود را به تعویق انداخته یا حداقل تعداد آن‌ها را کاهش دهید. این کارها تا حد زیادی به شما کمک می‌کند که تعداد و شدت این تعلیق‌ها را در حساب کاربری خود کاهش دهید.

بیشتر بخوانید:‌ جایگزین پی پال و گزینه چند گزینه مهم

آماده‌سازی مدارک

تراکنش On Hold در پی پال

اگر مدارک لازم را در مورد اتفاقات روی داده در اختیار دارید، حتما باید آن‌ها را در اختیار پی پال قرار دهید تا بهتر بتوانند بررسی‌های لازم را انجام دهند. حتی اگر یک فروشنده باتجربه هم باشید، در صورت ارائه مستندات، می‌توانید روند کار خود را سریع‌تر انجام دهید. اگر برای تایید جزئیات معامله خود، باید فاکتورهایی را به پی پال ارسال کنید، همیشه این کار را انجام دهید. این موضوع می‌تواند شامل رسید خریدار، یک کپی از توضیحات کالا یا هر گونه اطلاعات دیگری از حمل و نقل کالا هم باشد. باید پیگیری‌های لازم را انجام داده و در صورت قصور از طرف خریدار، مستندات لازم را به پی پال ارائه کنید.

نکات کلیدی و مهم

از پی پال پول شما را تعلیق کرده است، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، این است که هرگونه اسناد و مدارک را در صورت نیاز آماده کنید. این روند کار شما را تسریع خواهد کرد و می‌توانید مشروعیت معامله‌های خود را تایید کنید. تماس با پی پال می‌تواند روند فروش‌های بعدی شما را تسهیل کند و سبب می‌شود که مشکلات مشابه ایجاد نشود. برای جلوگیری از تعلیق هم سعی کنید که از کارهای غیر عرف جلوگیری کرده و کاملا مستقیم و با فکر باز ادامه دهید.

جمع‌بندی

بنابراین دانستیم که on hold شدن حساب کاربری پی پال ممکن است به دلایل مختلف روی دهد و اصلا جای نگرانی نیست. اگر صاحب یک کسب و کار مانند فروشگاه اینترنتی در حوزه بین‌المللی هستید، از طریق راهکارهای تعریف شده توسط پی پال برای حمل و نقل کالا و برقراری ارتباط بهتر با مشتری خود می‌توانید از تعلیق شدن پول حساب خود جلوگیری کنید. حتی هم اگر موفق به چنین کاری نشدید، آماده باشید که با ارائه مستندات کامل و حتی تصاویری از آن‌ها به پی پال، روند رفع شدن این تعلیق را ساده‌تر دنبال کنید. پی پال راهکارهای لازم برای این کار را از طریق پشتیبانی خود در اختیار کاربران قرار داده است و به سادگی می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *