آموزش خرید زمین در متاورس در سایت آپلند

خرید زمین در متاورس

چرا سایت آپلند برای سرمایه‌گذاری مجازی انتخاب می‌شود؟

قبل از ورود به آپلند، بازی آن را یاد بگیرید

اگر در متاورس برای خرید املاک مجازی چرخی بزنید، خواهید دید که سایت‌های متفاوتی برای خرید زمین وجود دارد. اکثریت کسانی که سرمایه‌گذاری می‌کنند، سایت آپلند را به دلیل ویژگی‌هایی که دارد برای خرید املاک توصیه می‌کنند. اگر مایلید دلیل این توصیه را بدانید، به خواندن این مقاله ادامه دهید. ما شما را با آپلند و مزیت‌هایی که دارد بیشتر آشنا می‌کنیم. هم‌چنین سایت نوین پرداخت این امکان را ایجاد کرده تا بتوانید کارهای مالی و خرید زمین در متاورس را از طریق پِی پال انجام دهید. با ما همراه باشید.

آپلند چیست؟

تفاوت آپلند با دیگر سایت‌های متاورس چیست؟

خرید زمین در متاورس

منظومه‌ی شمسی املاک را تصور کنید که به صورت مجازی مهیا و طراحی شده است. آپلند (Upland) یکی از دنیاهای آن است. مانند سندباکس (Sandbox) و دکنترالند (Decentraland) و بسیاری از دنیاهای دیگر که در آن وجود دارند. این دنیاها مستقل از یکدیگر کار می‌کنند و و از نظر نحوه‌ی راه‌اندازی و اجرا و هر نوع ارزی که در آن‌ها استفاده می‌شود، منحصر به فرد هستند. هر جهان بازی جداگانه، با قوانین خاص خودش را دارد.

یکی از دنیاهایی که در متاورس برای خرید املاک مجازی وجود دارد، «دنیای آپلند» است. با این وجود چرا بیشتر افراد می‌خواهند از سایت آپلند زمین خریداری کنند؟ درست است که این دنیای مجازی مبتنی بر واقعیت طراحی شده است اما یک خصلت آپلند این است که شما می‌توانید در این سایت تعداد زیادی زمین‌های مجازی خریداری کنید که در دنیای واقعی ما به ازا دارند.

از آن گذشته تا همین لحظه ثابت شده است که زمین‌های سایت آپلند نسبت به دیگر سایت‌ها مقرون به صرفه‌تر‌ است. دنیایی مانند دکنترالند (Decentraland) قطعات زمین بسیاری محدودی دارد. اما آپلند تقریبا تعداد قطعاتش نامحدود است. این رابطه هم صدق می‌کند که در هر دنیایی که تعداد قطعات زمین کمتر باشد قیمت فروش آن‌ها بیشتر است. این قانون در دنیای واقعی خودمان هم نمونه‌های بسیاری دارد.

بیشتر بخوانید: یونیک فاینانس چیست و شیوه سرمایه گذاری در آن

ساخت و سرمایه‌گذاری املاک در آپلند به چه شکل است؟

از خرید زمین تا ساختن خانه و املاک دیگر

کافی است کمی در مورد متاورس تحقیق کنید. شیفته‌ی آپلند می‌شوید. آپلند مانند یک بازی است که در آن قطعات زمین مجازی را معامله مي‌کنید به شکلی که انگار در جهان واقعی همان زمین را خریداری کرده و یا فروخته‌اید. البته در بازی هیچ‌ وقت تضمین صد در صدی وجود نداشته که میلیون‌ها دلار از آن شما خواهد شد.

قانون اجاره در دنیای واقعی، در آپلند هم وارد شده. در آپلند نه تنها می‌توانید زمین بخرید، بلکه می‌توانید اجاره هم بدهید. هر قطعه زمین بر اساس قیمت اصلی مجموعه‌های آپلند، 17 درصد بازده دارد که در UPX پرداخت می‌شود که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد. شما هم‌چنین می‌توانید ملک خود را برای فروش لیست کنید. یا بر اساس مجموعه‌ها، بازده را افزایش دهید. هم‌چنین امکان ساخت خانه یا آپارتمان در زمین خود وجود دارد. آپلند شهرهای خاصی در ایالات متحده دارد که می‌توانید در آن‌ها ملک بخرید. از جمله‌ی این شهرها می‌توان به سانفرانسیسکو، منهتن، شیکاگو، کلیولند، نیواورلان، نشویل، شهر کانزاس، فرزنو، بروکلین،و چند شهر کوچک‌تر اشاره کرد.

آپلند با افزایش تعداد کاربران خود، شهرهای جدیدی را باز کرده است. قیمت املاک و هم‌چنین افزایش تقاضا افزایش یافته است. نه تنها می‌توانید املاک بخرید، بلکه می‌توانید NFT بخرید یا ایجاد کنید. گنج پیدا کنید. املاک را با دیگران معامله کنید. آپلند هم‌چنین می‌خواهد مشاغلی ایجاد کند که می‌توانند فروخته یا اجاره داده شوند. مثل انبار قطار و فرودگاه‌ها.

خرید زمین در متاورس

آیا شروع کار در آپلند هزینه دارد؟

نگران شروع کار در آپلند نباشید

یکی از مواردی که این همه کاربر و خریدار و فروشنده را به آپلند جذب کرده این است که شروع به کار در آپلند بسیار آسان است. لازم نیست کیف پول کریپتو دانلود کنید. بیت کوین را به آن منتقل کنید و بعد از آن بیت کوین را به ارز عجیب و غریب دیگری.

شما به سادگی ثبت‌نام می‌کنید و با پول به یک بازدید کننده تبدیل می‌شوید. شما با 4500 UPX شروع می‌کنید. 1000 UPX برابر با 1 دلار در دنیای آپلند است. لطفاً توجه داشته باشید که یک ارز دیجیتال UPX نیز وجود دارد که معامله می‌شود، اما با Upland UPX متفاوت است. در حال حاضر، Upland UPX قابل معامله نیست که مزایا و معایبی دارد.

امکان دارد هنوز هم بتوانید با 4500 UPX ملکی را پیدا کنید. با این حال که می‌توانید آپلند را هم به صورت رایگان شروع کنید و از همان ابتدا با پول کمتری پیشرفت خود را در متاورس ادامه دهید. در محدوده‌ی شش تا ده هزار دلار معمولا املاکی هستند که قابلیت افزایش پول دارند. پیشرفت در این بازی بسیار وسوسه‌انگیز است. به همین خاطر تا به قوانین بازی مسلط نشده‌اید اقدام به خرید ملک نکنید.

بیشتر بخوانید: آموزش خرید و فروش دیجی بایت

سرمایه‌گذاری در آپلند چه معایبی دارد؟

مشکلی که برای تبدیل ارز در آپلند وجود دارد

یکی از معایب آپلند این است که نمی‌توانید UPX را معامله کنید. آن‌ها راهی برای پول نقد دارند اما آسان نیست. شما می‌توانید ملک خود را به دلار برای فروش بگذارید. اگر شخصی دلار پرداخت کند، شما پول را در حساب خود دریافت می‌کنید و می‌توانید آن را واریز کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا املاک به صورت نقدی فروخته شود. برای رسیدن به سود و پول باید کمی بیشتر صبر کنید. شاید آن‌ها چیزها را تغییر دهند، اما مزیتی وجود دارد که نمی‌توانند UPX را معامله کنند.

یکی از مشکلات خرید سکه‌های کریپتو کوچک‌تر این است که ایالات متحده قوانین سختگیرانه‌ای دارد و همه کیف پول‌ها یا سکه‌ها را نمی‌توان به راحتی در ایالات متحده خریداری کرد. از آن‌جایی که UPX معامله نمی‌شود، خرید آن واقعا آسان است. به عبارتی شما می‌توانید به راحتی آن را از google pay با استفاده از کارت اعتباری خود خریداری کنید. اما این می‌تواند خطرناک نیز باشد و به مراتب می‌تواند خواص خرید اعتیادآور ایجاد کند.

خرید زمین در متاورس

چگونه با آپلند کسب‌ درآمد کنیم؟

فقط خرید و فروش زمین نیست که در آپلند منجر به درآمد و سود می‌شود.

وقتی می گویبم پول درآوردن، منظور ساختن UPX است. UPX هنوز کاملاً پول نیست، اما شاید روزی به پول تبدیل شود. راه‌های زیادی برای افزایش مقدار UPX خود بدون خرید بیشتر املاک وجود دارد.

 • پاداش روزانه: هر روز که وارد سیستم می‌شوید و بازی می‌کنید، یک جایزه کوچک دریافت می‌کنید. که با بازدید‌های متوالی افزایش می‌یابد. ( Daily bonus)
 • بازده ملکی که دارید: هر 3 ساعت یک بازده کمی از ملکی که دارید به شما پرداخت می‌شود که معادل 17٪ در سال است. شما مجبور نیستید فوراً آن را جمع‌آوری کنید. زیرا همیشه در دسترس شما خواهد بود. ( The yield on the property you own)
 • افزایش بازده با مجموعه‌ها: اگر مجموعه‌ای را کامل کنید، بازدهی تمام دارایی‌های آن مجموعه افزایش می‌یابد و یک بار پاداش دریافت می‌کنید. مجموعه‌ها می‌توانند فقط داشتن یک ملک، یا داشتن ملک در همان خیابان، یا در یک شهر باشند و می‌توانند بازده را 10 درصد برای آسان‌ها یا 300 درصد برای افراد بسیار سخت افزایش دهند. ( Increasing the yield with collections)
 • گنج‌ها: در آپلند می‌توانید به شکار گنج بروید که سختی‌های خودش را هم دارد. شما باید از ویژگی‌ها یا ویژگی‌هایی که کاوشگرتان در آن است، استفاده کنید تا راهنمایی‌هایی درباره مکان گنج پیدا کنید. ( Treasures)
 • ارجاعات: همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم اگر افراد را به آپلند ارجاع دهید، می‌توانید در اولین خرید UPX آن‌ها 50% پاداش دریافت کنید. ( Referrals)
 • بازدید از ملک: کاوشگر شما همچنین می‌تواند به املاک ارسال شود و هنگامی که این کار را انجام می‌دهید هزینه کمی 5 تا 50 UPX به مالک می‌پردازید. صاحب ملک بخشی از این هزینه را دریافت می‌کند. ( Property visits)
 • فروش املاک: می‌توانید املاک خود را برای فروش فهرست کنید به این امید که کسی آن‌ها را به قیمتی بیشتر از آنچه که پرداخت کرده‌اید خریداری کند. اما در حال حاضر، استخراج خواص جدید بسیار سرگرم کننده‌تر از فروش ملک است. ( Selling properties)

بیشتر بخوانید: آموزش کامل نحوه شارژ حساب فارکس با وب مانی

هنگامی که آپلند را راه‌اندازی می‌کنید، به عنوان یک بازدید کننده شروع می‌کنید. شما باید هر هفته وارد سیستم شوید و گرنه ممکن است پیشرفت خود را از دست بدهید. برای تبدیل شدن به یک بازیکن دائمی باید حداقل 10000 UPX دارایی خالص به دست آورید که اگر مایل به خرج کردن 5 دلار هستید، انجام آن بسیار آسان است. هنگامی که شما یک مقیم دائم شوید، نمی‌توانید دارایی خود را از دست بدهید یا پیشرفت کنید.

خرید زمین در متاورس

مشاهده املاک برای فروش

چطور بفهمیم کدام املاک را برای فروش گذاشته‌اند؟

شما با یک نمای کلی از شهر شروع می‌کنید. برای این که بفهمید کدام زمین‌ها یا املاک را برای فروش گذاشته‌‌اند باید روی نقشه زوم کنید و جلوتر بروید. وقتی که به اندازه‌ی کافی نزدیک شوید، قطعات زمین را با رنگ‌های سایه‌دار مختلف خواهید دید. «آبی روشن» یعنی زمین ملکی است و برای فروش نیست. «سبز تیره» به معنای تملک و برای فروش. «سبز روشن» به معنای عدم مالکیت و فروش است. می‌توانید روی زمین کلیک کنید تا ببینید قیمت آن چقدر است، اندازه‌ی آن چقدر است و چقدر درآمد دارد. نکته‌ی جالب این  است که وقتی روی ملکی کلیک می‌کنید یک دکمه نمای خیابان وجود دارد و نمای خیابانی از ملک را در زندگی واقعی به شما نشان می‌دهد! بعد از این که قیمت‌ها را بررسی و زمین مورد نظر را انتخاب کردید، می‌توانید با استفاده از سایت نوین پرداخت کارهای مالی خرید زمین‌تان را انجام دهید. نوین‌‌ پرداخت با استفاده از پی‌پال این کار را برای شما آسان‌تر می‌کند.

چگونه کاوشگر خود را حرکت می‌دهید؟

سفر با قطارهای شهری و هواپیما

اگر در اطراف آپلند می‌چرخید و چیزهای زیادی پیدا می‌کنید که می‌خواهید بخرید، اما کاوشگر شما به جایی نزدیک نیست، می‌توانید تا زمانی که کاوشگر در همان شهر شما باشد، او را به آن منطقه نزدیک کنید. اگر در شهر دیگری هستید، باید از قطار یا هواپیما استفاده کنید که برای شما هزینه و زمان دارد (هم‌چنین باید کاوشگر خود را به فرودگاه یا ترمینال قطار بفرستید). شما فقط می‌توانید کاوشگر را به تعداد زیادی که قبلاً متعلق به آن‌ها هستند ارسال کنید و هزینه آن کمی UPX است. هم‌چنین می‌توانید اکسپلورر خود را فقط 3 بار در هر 24 ساعت به سایر املاک ارسال کنید. همین طور می‌توانید کاوشگر خود را هر چند بار که بخواهید در همان شهر به صورت رایگان به املاک خود بفرستید. شما هم‌چنان باید سوار قطار یا هواپیما شوید تا کاوشگر خود را به املاک در شهرهای دیگر بفرستید.

هنگامی که کاوشگر خود را به ملکی می‌فرستید، به طور تصادفی شروع به راه رفتن در جهتی می‌کند که شما نمی‌توانید آن را کنترل کنید. تنها راه برای تغییر این جهت این است که دوباره کسی را برای او بفرستید و ببینید در چه جهتی شروع به راه رفتن می‌کند.

بیشتر بخوانید: بهترین بروکر های فارکس برای معامله گران ایران

چگونه ملک را خریداری می‌کنید؟

باید از کاوشگر استفاده کنید

زمانی که املاک را پیدا کردید و کاوشگر نزدیک است، خرید ملک بسیار آسان است. روی ملک کلیک می‌کنید و دکمه خرید وجود دارد. روی آن دکمه کلیک می‌کنید و از شما می‌خواهد که خرید را تأیید کنید، اگر بله بگویید و پول کافی داشته باشید، آن ملک را در بلاک چین به شما نشان می‌دهد. پول از موجودی شما کسر می شود و برای خرید ملک 5% کارمزد دریافت می‌شود. چند دقیقه طول می‌کشد و لیست اموال و دارایی شما نشان داده می‌شود و شما به طور خودکار شروع به جمع‌آوری اجاره یا بازده یا هزینه UPX می‌کنید. سپس می‌توانید ویژگی را به مجموعه اضافه کنید.

چگونه از مجموعه‌ها برای کسب درآمد بیشتر استفاده می‌کنید؟

بازدهی بیشتر با کالکشن‌ها

«مجموعه» یا «کالکشن‌ها»، بازده املاکی که دارید را افزایش می‌دهد. مجموعه‌های مختلف زیادی در هر شهر و تعدادی مجموعه جهانی نیز وجود دارد. برای دیدن مجموعه‌ها روی دکمه وسط پایینی که سه نقطه دارد، هنگام نگاه کردن به شهر کلیک کنید و سپس روی مجموعه‌ها کلیک کنید. سپس مجموعه مورد نظر خود را پیدا کرده و روی ویژگی کلیک کنید تا آن مجموعه پر شود. شما نه تنها هر سه ساعت یکبار پول بیشتری دریافت خواهید کرد، بلکه یک بار برای مجموعه، جایزه دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید در هر زمانی املاک را از مجموعه خارج کنید و در هر زمان می‌توان از یک مجموعه برای هر ملک استفاده کرد. برخی از مجموعه‌ها عبارتند از:

 • 3 خانه در همان خیابان
 • 5 خانه در همان شهر
 • 3 خانه در یک بخش
 • 2 خانه در همان خیابان خاص (خیابان سنت چارلز)
 • 2 ایستگاه آتش‌نشانی در همان شهر و خیلی موارد دیگر

مجموعه‌های ساده‌تر از 1.1 تا 1.3 برابر بازدهی اضافه می‌کنند. مجموعه‌های سخت‌تر از 1.5 تا 3 برابر بازدهی را افزایش می‌دهند. تقریباً تمام مجموعه‌های سخت‌تر را خواهید یافت که قبلاً ساخته شده‌اند و تنها راه برای به دست آوردن آن‌ها، خرید ملک از سایر کاربران است که گران هستند!

خرید زمین در متاورس

چگونه سازه‌ها را می‌سازید؟

ساختمان‌سازی با استفاده از جرقه‌ها

این امکان در آپلند وجود دارد تا در زمین‌های خودتان خانه‌ها، دوبلکس‌ها و سازه‌های زیادی بسازید. برای ساختن باید جرقه داشت و به دست آوردن جرقه آسان نیست. هنگامی که سطح خود را بالا می‌برید (به مقادیر مشخصی از دارایی خالص می‌رسید)، گاهی اوقات جوایز و پاداش دریافت می‌کنید. اگر به سطوح بالاتر بروید، قرار است جرقه‌ای دریافت کنید که به شما امکان می‌دهد بسازید. شما می‌توانید کمتر از 0.1 جرقه کسب کنید، اما ممکن است بیش از یک سال طول بکشد تا یک سازه با آن جرقه بسازید. هم‌چنین می‌توانید اسپارک را از دیگران اجاره کنید، اما نمی‌توان آن را به بازیکنان دیگر فروخت یا از آن‌ها خرید. هم‌چنین ممکن است فروش ویژه‌ای وجود داشته باشد که در آن اسپارک از فروشگاه UPX فروخته می‌شود.

بیشتر بخوانید: مزایای استفاده و پرداخت با بیت کوین

به درآمد واقعی از آپلند امیدوار باشیم؟

رویای پول درآوردن از بازی حتی اگر وقتش را ندارید

بازی آپلند تا‌کنون بسیار سرگرم کننده بوده است. با این اوصاف، هنوز سوالات زیادی در مورد چگونگی بازگرداندن پول خود پس از به دست آوردن آن وجود دارد. در حال حاضر تنها با فروش ملک به دلار می‌توانید پول خارج کنید. در حال حاضر چقدر تقاضا برای املاک وجود دارد؟

شما باید مقداری پول سرمایه‌گذاری کنید اما انتظار نداشته باشید در سه ماه آینده پول خیلی بیشتری از آپلند دستتان را بگیرد. آپلند بیشتر یک بازی طولانی‌مدت است. املاک در آن به اندازه‌ی کافی ارزان هستند. و قیمت ارزان باعث شده تا شانس خرید آن‌ها با سرمایه‌ی کم، هنوز وجود داشته باشد. به عبارتی یک سرمایه‌گذاری متوسط در آپلند می‌تواند بعدتر به چیزی بزرگ‌تر تبدیل شود.

آپلند به طور مداوم در حال به روز کردن خود است. شهرهای جدیدتر اضافه مي‌کند و ویژگی‌های جدید می‌سازد. به نظر می‌رسد شهرهای جدید جایی هستند که بیشترین فرصت‌ها ظاهر می‌شوند. با این وجود هیچ فشاری برای خرید و فروش و سرمایه‌گذاری کلان وجود ندارد. عملکرد خوب شما این است که با بازی سرگرم شوید. و حتی اگر وقت بازی کردن ندارید، اجازه بدهید تا املاک‌تان برای شما پول جمع کنند.

چرا آپلند را به مونوپولی شبیه می‌دانند؟

عناصر مشابه در دو بازی

آپلند شباهت زیادی به بازی رومیزی قدیمی Monopoly دارد و سعی در پنهان کردن شباهت‌ها هم ندارد. گیم‌پلی بازی شبیه به مونوپولی است. در آن سعی می‌کنید املاک را جمع آوری کنید، املاک با مقدار مشخصی اجاره ارائه می‌شود. اگر املاک را در مجموعه‌ها قرار دهید اجاره‌ی بیشتری می‌گیرید و در نهایت می‌توانید روی املاک بسازید و حتی بیشتر جمع‌آوری کنید.

در آپلند شروع به بازی بکنیم یا نه؟

حرف آخر چیست؟

ایده‌آل‌ترین وضعیت برای گیمرها این است که هم بازی کنند و هم پول دربیاورند. هم سرگرم باشند و هم درآمد داشته باشند. به همین دلیل خیلی‌ها اصلا نیازی به دلیل برای بازی آپلند ندارند. و این مقاله هم برای آن‌ها نوشته شد که می‌خواستند چگونگی کار در آپلند را یاد بگیرند. با توجه به روند رو به پیشرفت آپلند، باید دید که این بازی می‌خواهد سر از کجا در بیاورد و چه تغییراتی ایجاد کند. دوباره تاکید مي‌کنیم که این بازی را به صورت مجانی شروع کنید و تا ترفندهای آن‌ را یاد نگرفته‌اید و به آن‌ها مسلط نشده‌اید، UPX خریداری نکنید. بعد از که تصمیم‌تان برای خرید زمین در آپلند قطعی شد مي‌توانید با استفاده از درگاه پی‌پال، در سایت نوین پرداخت، امور مالی مربوط به خرید زمین را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *