انتقال پول از پی پال به ایران

انتقال پول از پی پال به ایران

پی پال به‌عنوان یکی از مهم‌ترین سیستم‌های پرداخت آنلاین در جهان، شرایطی را به وجود آورده است که کاربران کمتر نیازی به خدمات بانکی سنتی داشته باشند. می‌دانیم که بانک‌های سنتی در سرتاسر جهان فعالیت می‌کنند، اما به‌دلیل اینترنتی شدن فعالیت انسان، بالطبع حرکت به‌سوی پرداخت آنلاین و عدم نیاز به خارج شدن از منزل، بیش از پیش توسط جوامع احساس می‌شود. همین موارد کافی است که خدمات متنوع پی پال برای شما جذاب بوده و بخواهید از این سیستم به‌صورت بین‌المللی استفاده کنید. می‌دانید که کشور ما در معرض تحریم‌های مختلف بانکی وجود دارد و شما به‌طور مستقیم نمی‌توانید از یکسری خدمات مانند پی پال استفاده کنید.

به‌همین دلیل، نیاز به یک شرکت واسط مانند نوین پرداخت خواهید داشت تا بتوانید برای پرداخت‌های ارزی یا انتقال پول، از این پلتفرم استفاده کنید. این کار با هزینه مناسبی توسط نوین پرداخت در اختیار شما قرار گرفته و می‌توانید از روش‌های مختلفی برای این منظور استفاده کنید. چنین امکانی به‌طور مستیم برای انجام معامله با کشورهای خارجی یا برعکس وجود ندارد و به همین دلیل، باید از یک روش جایگزین استفاده کنید. اگر قصد دارید که انتقال پول از حساب پی پال به یکی از حساب‌های شخصی و بانکی در ایران را انجام دهید، در این مطلب با ما همراه باشید تا کمی بیشتر در این رابطه صحبت کرده و راهکارهای موجود را به شما ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید: ریفاند پی پال چیست و چگونه باید برای بازگشت پول از آن استفاده کرد؟

انتقال پول از حساب پی پال به حساب شخصی در ایران، بیشتر زمانی که کاربرد دارد که بخواهید درآمد ارزی خود را با آن نقد کرده و حقوق دریافتی خود را به پول ایران تبدیل کنید. در این هنگام، این کار اهمیت بیشتری پیدا کرده و حتما باید با نحوه انجام آن آشنا باشید. ما در ادامه در کنار صحبت در مورد روش‌های انتقال پول از پی پال به ایران، در مورد اهمیت این کار و کسب درآمد از طریق پلتفرم‌های خارجی را برای شما بیان خواهیم کرد تا بدون مشکل بتوانید به فعالیت پرداخته و درآمد دلاری داشته باشید. این درآمد دلاری را در زمان‌های دلخواه به پول رایج کشور تبدیل خواهید کرد و می‌توانید آن را در حساب شخصی خود در ایران داشته باشید.

انتقال پول از پی پال به ایران

انتقال پول از پی پال به حساب شخصی

اینترنت به‌عنوان بستری شناخته می‌شود که شما از طریق آن می‌توانید هر کاری را بدون نیاز به خارج شدن از منزل انجام دهید. در کنار تمام کارهای سرگرم کننده و متنوعی که می‌توانید انجام دهید، انجام مبادلات بانکی می‌تواند اهمیت بیشتری داشته باشد. پلتفرم‌های معتبری مانند پی پال در این زمینه وجود دارد که امکان تبادل ارز دیجیتالی را فراهم کرده و می‌توانید بدون هیچ گونه محدودیتی، تراکنش‌های خود را در ارزهای مختلف انجام داده و حتی تبدیل ارز را با کارمزد مناسبی انجام دهید. پی پال سیستم یکنواختی را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید به همدیگر پول ارسال کرده یا دریافت کنید. تنها کافی است که قوانین پی پال تبعیت کرده و انتقال وجه را از هر کشوری به کشورهای دیگر انجام دهید.

این کار برای کاربران ایرانی کمی با چالش مواجه است و به دلیل تحریم بودن، نمی‌توانید از این خدمات به‌صورت مستقیم بهره مند شوید. به همین دلیل، بهتر است که از سایت‌های واسط برای این منظور استفاده کرده و انتقال پول را سریع‌تر از روش‌های دیگر انجام دهید. تنها کافی است که یک حساب کاربری برای خود ایجاد کرده و عملیات مختلف را از طریق آن انجام دهید. شبکه‌های پرداخت آنلاین، از طریق غیر مستقیم در اختیار شما قرار گرفته و می‌توانید از خدمات ارزی نوین پرداخت برای این منظور استفاده کنید. در نوین پرداخت می‌توانید حساب شخصی خود را در پی پال ایجاد کرده و آن را به‌صورت وریفای شده دریافت کنید. تایید شدن حساب به معنای انجام هرگونه فعالیت در حساب شخصی خودتان خواهد بود و نوین پرداخت چنین امکانی را برای شما فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید: بررسی انواع کارمزد پی پال

نیاز انتقال پول از پی پال به حساب شخصی در ایران

همان‌طور که گفتیم، دلایل زیادی می‌تواند وجود داشته باشد که شما به انتقال پول از پی پال به ایران نیاز پیدا کنید. یکی از مهم‌ترین این دلایل، فعالیت به‌عنوان فریلنسر است. شما ممکن است که در سایت‌های معتبری مانند فریلنسر دات کام، آپورک و پلتفرم‌های دیگر فعالیت کنند. درآمد شما از این سایت‌ها به‌صورت دلاری بوده و می‌توانید آن‌ها را در حساب پی پال خود ذخیره سازی کنید. همین موضوع کافی است تا نیاز به تبدیل این درآمد به پول رایج کشور مورد نیاز شما باشد. بعد از کسب درآمد در یک بازه زمانی مشخص، می‌توانید برای استفاده از پول خود، آن را به ریال تبدیل کرده و در یکی از حساب‌های شخصی خودتان از آن استفاده کنید. این کار توسط نوین پرداخت در اختیار شما قرار می‌گیرد و محدودیتی هم در این زمینه وجود ندارد.

انتقال پول از پی پال به ایران

از دلایل دیگر برای انتقال پول از پی پال به حساب شخصی در ایران، می‌توانیم به مسائل خویشاوندی اشاره کنیم. ممکن است فردی در خارج از کشور داشته باشید که قصد ارسال پول به شما را دارد. در این هنگام، می‌توانید از این خدمات استفاده کرده و در اسرع وقت این انتقال را انجام دهید. جالب است بدانید که بعد از انتقال پول از پی پال به حساب شخصی در ایران، می‌توانید به سادگی آن را نقد کرده و مقدمات استفاده از آن را فراهم کنید. برای این منظور هم می‌توانید از خدمات نوین پرداخت استفاده کرده و در کمترین زمان ممکن، پول پی پال خود را نقد کنید. در این باب، تبدیل ارز از دلار یا موارد دیگر به ریال صورت گرفته و مطابق با نرخ کنونی دلار می‌توانید از این خدمات بهره مند شوید. ما در ادامه قصد داریم که با نحوه انجام این کار آشنا شده و سپس بیشتر در مورد اهمیت انتقال پول به حساب شخصی در ایران صحبت کنیم.

انتقال پول از حساب پی پال به ایران

اولین قدم برای انتقال پول از خارج از کشور به ایران، داشتن یک حساب کاربری پی پال است. پی پال یک روش پرداخت آنلاین بسیار عالی برای انتقال ارز تلقی می‌شود که در کشورهای مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید. در صورتی که از نوین پرداخت اقدام به ایجاد حساب پی پال کرده‌اید و حساب‌تان وریفای شده است، می‌توانید ادامه مراحل را برای انجام انتقال دنبال کنید. در نظر داشته باشید که پی پال کارمزد کمتری نسبت به برخی از پلتفرم‌های معتبر دارد و می‌توانید با کمترین هزینه این انتقال را انجام دهید. برای این منظور، ادامه مراحل را دنبال کرده و با وارد شدن به حساب کاربری خود، عملیات را تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: انتقال پول از پی پال به پرفکت مانی

ابتدا وارد سایت PayPal شده و گزینه لاگین را از منوی بالای سایت انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که در صورت نداشتن حساب کاربری، استفاده از گزینه Sign Up برای شما کاربردی نخواهد بود و باید از یک واسط برای افتتاح حساب استفاده کنید. چرا که ایران جزو کشورهای تحریم شده است و به‌طور مستقیم، امکان استفاده از خدمات پی پال وجود ندارد. بعد از ورود موفقیت آمیز به حساب پی پال، می‌توانید از بالا گزینه Send & Request را انتخاب کنید. بعد از آن، پیامی به شما نشان داده می‌شود که در مورد مسئولیت پرداخت کارمزد بوده و باید آن را تعیین کنید. ارائه کارمزد می‌تواند به عهده فرد انتقال دهنده یا گیرنده باشد. حالت اول که Sending to a friend نام دارد، ارسال پول توسط شما انجام می‌گیرد و به‌همین دلیل، کارمزد آن را نیز باید خودتان پرداخت کنید.

در حالت دوم هم که Paying for an item or service نامیده شده است، شما در واقع هزینه خرید کالا یا خدماتی را پرداخت می‌کنید و وظیفه ارائه کارمزد به عهده گیرنده خواهد بود. کاربران معمولا در این بخش گزینه دوم را انتخاب می‌کنند. پس از انتخاب گزینه مدنظر خود، وارد صفحه بعدی خواهید شد. در این مرحله، باید در بخش You Send، مقدار ارز را وارد کرده و نوع ارز را نیز در پایین آن انتخاب کنید. در قیمت Recipient Gets هم می‌توانید مقدار ارزی که گیرنده باید دریافت کند را وارد کنید. در این قسمت، نوع ارز دریافت شده توسط گیرنده می‌تواند متفاوت از ارزی باشد که شما آن را ارسال می‌کنید. در نظر داشته باشید که نرخ تبدیل پی پال به‌صورت اتوماتیک تعیین می‌شود و مطابق با نرخ جهانی ارز‌ها است.

انتقال پول از پی پال به ایران

در این زمینه نکته مهمی وجود دارد. آن هم این است که همراه با انتقال پول از طریق پی پال، شما می‌توانید یادداشتی را وارد کنید. هنگام نوشتن آن، هرگز نباید از شماره تلفن یا آدرسی که مربوط به کشور ایران است نامی ببرید. چرا که پی پال متوجه این موضوع شده و امکان لیمیت شدن حساب کاربری شما وجود خواهد داشت. هنگام استفاده از پی پال، باید خودتان را در مقام یک خارجی قرار داده و مانند وی رفتار کنید. پی پال امکان ارسال کالاهای فیزیکی را نیز از این بخش ممکن کرده است. اما با توجه به اینکه چنین امری در ایران نمی‌تواند وجود داشته باشد، شما نیز باید از منوی کشویی گزینه No Address Needed را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی، باید تعیین کنید که مقدار وجه ارسال شده از شارژ حساب پی پال شما کم شود، یا اینکه می‌خواهید از طریق ویزا کارت و مستر کارت اقدام کنید. این دو کارت باید به حساب کاربری شما متصل باشد تا بتوانید از هرکدام از آن‌ها استفاده کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات، می‌توانید در نهایت گزینه Send را انتخاب کنید. اگر عملیات با موفقیت انجام گرفته باشد، می‌توانید پیامی را مبنی بر موفقیت آمیز بودن انتقال پول دریافت کنید. یک گزارش تکمیلی هم به شما ارائه می‌شود که در واقع همان اطلاعات لازم برای تراکنش است و می‌توانید آن را ذخیره کرده و با افراد دیگر نیز به اشتراک گذارید.

بیشتر بخوانید: تفاوت حساب شخصی پی پال و حساب تجاری

پی پال چیست؟

بیش از یک دهه است که پی پال در سیستم پرداخت آنلاین فعالیت کرده و خدمات ارزشمندی را در اختیار کاربران سراسر جهان قرار می‌دهد. پی پال به‌عنوان یک سرویس مالی آنلاین شناخته می‌شود که امکان پرداخت هزینه کالا و خدمات را با استفاده از یک حساب اینترنتی ایمن برای شما فراهم کرده است. شما به سادگی می‌توانید حساب بانکی خود، کارت اعتباری یا کارت عادی خود را در خارج از کشور به آن متصل کرده و در ایران نیز از روش‌های غیر مستقیم، از خدمات پی پال بهره مند شوید. هر زمانی که قصد پرداخت با سیستم پی پال را داشته باشید، می‌توانید نوع کارت یا حساب خود را تعیین کرده و یک روش پرداخت را به‌عنوان روش پیش فرض انتخاب کنید.

می‌توانید از روش‌های دیگر به سهولت استفاده کرده و در صورتی که به‌عنوان یک فریلنسر یا صاحب کسب و کار در این سیستم فعالیت کنید، روش‌هایی برای دریافت درآمد دلاری و نقد کردن آن نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. علاوه بر پرداخت هزینه کالا یا خدمات، شما می‌توانید استفاده‌های متنوع دیگری هم از این سرویس داشته باشید. می‌توانید از دوستان و خانواده خود پول دریافت کرده و هرگونه وجوه دریافتی را در حساب پی پال خود قرار دهید. می‌توانید موجودی حساب خود را دریافت کرده و با آگاهی بیشتری عملیات مختلفی مانند خرید یا انتقال پول را توسط این سامانه انجام دهید. متناوبا باید بدانید که می‌توانید پول خود را به یکی از حساب‌ها یا کارت‌های بانکی اختصاص داده شده خود منتقل کنید.

انتقال پول از پی پال به ایران

هنگام دریافت پول برای حساب کاربری پی پال خود، هزینه‌ای بابت کارمزد ا شما دریافت می‌شود که توسط سیاست‌های پی پال تعیین شده است و ممکن است که نسبت به پلتفرم‌های دیگر، کمتر یا بیشتر باشد. این کارمزد معمولا بخشی از مبلغ تراکنش شما همراه با یک مبلغ ثابت است که البته ممکن است بنا به داخلی یا بین المللی بودن انتقال یا خرید، این کارمزدها متفاوت باشند. با این حال، اکثر قریب به اتفاق خدمات پی پال برای شما رایگان خواهد بود. می‌توانید انتقال پول به دوستان یا خانواده خود را به‌صورت رایگان از طریق حساب پی پال انجام دهید، البته به شرطی که نیاز به تبدیل ارز وجود نداشته باشد.

حساب‌های تجاری پی پال، خدمات بیشتری در اختیار شما گذاشته و بیشتر برای آن دسته از کاربران مناسب است که به کسب و کارهای کوچک یا بزرگ مشغول هستند. پی پال این امکان را برای کسب و کارها فراهم کرده است که روش‌های مختلف پرداخت را در اختیار مشتریان خود قرار داده و کارت‌های اعتباری مختلف را برای پرداخت بپذیرند. پی پال با eBay هم ارتباط محکمی دارد و می‌توانید برای پرداخت از پی پال استفاده کنید. این دو سازمان قبلا مربوط به یک هلدینگ بوده‌اند، اما در سال ۲۰۱۵، مالکیت آن‌ها تغییر پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: جایگزین پی پال و معرفی چند گزینه مهم

چرا باید از پی پال استفاده کرد؟

سیستم‌های پرداخت آنلاین بسیاری وجود دارد که برخی‌ها شناخته شده بوده و اسم برخی‌ها را نشنیده‌اید. از این بین می‌توانیم به وب مانی، پرفکت مانی، گوگل پی و همچنین اپل پی اشاره کنیم. هرکدام از آن‌ها مزایا و معایبی دارند و برحسب سلیقه و نیاز خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برای شروع، می‌توانیم به قدمت هرکدام از این پلتفرم‌ها اشاره کنیم که پی پال شرایط بسیار بهتری دارد. پی پال پلتفرمی شناخته شده است و به‌طور گسترده توسط وب سایت‌های مختلف پشتیبانی می‌شود. حتی کسب و کارهای کوچک هم از آن پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید به‌عنوان یک گزینه پرداخت از آن در هزاران سایت استفاده کنید. خدماتی که پی پال دارد، ممکن است توسط سامانه‌های دیگر در اختیار شما نباشد و این یک مزیت بزرگ برای شما خواهد بود.

در صورتی که کالای خریداری شده آنلاین شما به دست‌تان نرسد یا با توضیحات فروشنده مطابقت نداشته باشد، ضمانت حفاظتی از خریدار توسط پی پال در اختیار شما بوده و می‌توانید پول خود را به‌صورت کامل پس بگیرید. در این هنگام، می‌توانید از eBay یا پلتفرم‌های دیگر خرید ایمن را تجربه کنید. همان‌طور که می‌دانید، ما در مورد خدمات بین‌المللی این پلتفرم صحبت می‌کنیم و ممکن است که چنین خدماتی چندان در ایران موضوعیت نداشته باشند. به هر حال، به جز خدماتی که با کالای فیزیکی در ارتباط است، مابقی خدمات را می‌توانید در ایران و توسط یک واسط مورد استفاده قرار داده و از نیاز به سامانه‌های دیگر بی‌نیاز باشید.

انتقال پول از پی پال به ایران

آن دسته از کاربرانی که در سطح شخصی یا تجاری به‌عنوان فروشنده عمل می‌کنند، می‌توانند از پی پال برای پرداخت ایمن توسط مشتری مورد محافظت قرار گیرند. به‌عنوان مثال، اگر مدرکی داشته باشید که نشان از ارسال کالا توسط شما برای مشتری باشد، اما خریدار ادعا کند که آن را دریافت نکرده است، می‌توانید پرداخت کامل را از مشتری دریافت کنید. یکی از دلایل استفاده از پی پال برای اکثر کاربران، این است که لایه‌های امنیتی بسیار خوبی برای پرداخت‌ها در اختیار شما قرار گرفته است و می‌توانید در هر بار خرید، شماره کارت یا شماره CCV خود را وارد کنید. فروشگاه‌های آنلاین در خارج از کشور، اطلاعات شما را در پایگاه‌هایشان ذخیره‌سازی نمی‌کنند و امنیت در بالاترین سطح برای شما وجود خواهد داشت.

گاهی اوقات هم می‌توانید از سیستم پرداخت OneTouch استفاده کنید. پی پال با این سرویس، اطلاعات خرید شما را ثبت کرده و دیگر نیازی به وارد کردن مجدد اطلاعات کاربری خود نخواهید داشت. البته این سرویس به‌صورت محدود تنها برای کامپیوتر خاص و مرورگر مربوطه خود کاربر مربوط بوده و روی سیستم‌های دیگر نمی‌توانید از چنین خدماتی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بررسی امنیت حساب پی پال

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که شما را با نحوه انتقال پول به ایران آشنا کرده و روش انجام این کار را نیز فرا بگیرید. پی پال پلتفرم محبوبی است که از طریق غیر مستقیم می‌توانید از ایران با آن کار کنید. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما درمیان گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *