تفاوت پرفکت مانی و وب مانی؛ بررسی کمترین کارمزد و بهترین کیفیت خدمات

کیف پول‌های دیجیتالی محبوبیت بسیاری بالایی پیدا کرده‌اند و با گسترش کسب و کارهایی که در فضای آنلاین صورت می‌گیرد، نیاز به داشتن کیف پول آنلاین، می‌تواند حتی برای ساده‌ترین کسب و کارها هم موردنیاز باشد. به علاوه، گسترش فعالیت دانشجویان در وب سایت‌های خارجی، این نیاز را برای آن‌ها پدید آورده است که منابع خارجی خود را در یک حساب معتبر ذخیره سازی کرده و امکان فعالیت در پلتفرم‌های خارجی را داشته باشند. حال این موضوع می‌تواند مصداق ساده‌تری مانند استفاده از خدمات خرید کالا یا سرویس‌های مختلف خارجی را داشته باشد. شما برای تمام این موارد، بایستی از یک کیف پول بین المللی استفاده کرده و بتوانید به صورت منحصربه‌فرد از آن استفاده کنید.

کیف پول بین المللی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که دریافت و انتقال پول پرداخته و حتی انتقال وجه خود را به حساب دوستان خود نیز انجام دهید. حال ما در ادامه قصد داریم که به دو کیف پول مهم، یعنی وب مانی و پرفکت مانی پرداخته و از تفاوت‌های این دو برای شما صحبت کنیم. وب مانی و پرفکت مانی به عنوان کیف پول‌های اینترنتی شناخته می‌شوند که علیرغم داشتن شباهت‌های زیاد، تفاوت‌های بسیار زیادی با همدیگر دارند. شما باید اطلاعات لازم را در این زمینه داشته باشید، تا بتوانید یک فعالیت موثر و ایمن در آن‌ها انجام دهید.

ابتدا بهتر است که به صورت اجمالی با پرفکت مانی و وب مانی آشنا شده و سپس به سراغ تفاوت‌های آن‌ها برویم. پس با ما همراه شوید.

آشنایی اجمالی با پرفکت مانی

پرفکت مانی یکی از کیف پول‌های معتبر در مراجع بین المللی است که همه علاقه مندان می‌توانند نسبت به افتتاح حساب و استفاده از آن اقدام کنند. این کیف پول می‌تواند تراکنش‌های سریع و همراه با امنیت بالا را برای هر کاربری فراهم کرده و امکان استفاده از ارز بین المللی را در فروشگاه‌های مختلف سرتاسر جهان فراهم کند. با این کیف پول می‌توانید امکان ذخیره سازی پول در حساب خود را داشته باشید و حتی سود ماهیانه به خاطر آن دریافت کنید. پرفکت مانی در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است و از آن زمان تا کنون، شاهد گسترش و پیشرفت آن در کنار دیگر سایت‌های بین المللی بوده‌ایم.

پرفکت مانی نوعی کیف پول دیجیتالی با امکان تبدیل ارزهای مختلف را خواهد داشت و می‌توانید از خدمات پرداخت و انتقال وجه نیز در آن استفاده کنید. می‌توانید یک حساب کاربری برای خود در این سایت ایجاد کرده و از طریق مراجع رابط یا مستقیم، حساب خود را شارژ کرده یا پول خود را در آن نقد کنید. پرفکت مانی دارای ویژگی‌هایی است که سبب برتری آن نسبت به برخی از کیف‌ پول‌های بین المللی شده است. سیستمی که پرفکت مانی در اختیار شما قرار می‌دهد، سبب راحت‌تر شدن تراکنش‌های مالی شده و می‌توانید فعالیت‌های کاری خود را در سایت‌های خارجی هم انجام دهید. این سایت‌ها از طریق ارز بین المللی کار می‌کنند و می‌توانید از چنین مزیت‌هایی برخوردار شوید.

با پرفکت مانی می‌توانید کالای مختلف را از سایت‌هایی که از پرفکت مانی پشتیبانی می‌کنند، خریداری کنید. می‌توانی به خرید و فروش ارز از طریق پی پال هم اقدام کرده و قابلیت‌های خوبی را در این زمینه داشته باشید؛ انتقال پول از پی پال به پرفکت مانی را حتما بخوانید. این سیستم دارای قابلیت بازاریابی است و می‌توانید از دوستان و آشنایان خود هم دعوت کرده و به صورت ماهیانه پورسانت دریافت کنید. این موضوع به مدل انجام تراکنش توسط آن‌ها نیز بستگی خواهد داشت. پرفکت مانی توانسته است که تحریم‌های بین المللی را مورد توجه قرار نداده و امکان استفاده از آن را برای کاربران مختلف فراهم کند. نوین پرداخت ارائه کننده ی خدمات خرید و فروش پرفکت مانی است.

افرادی که در این سیستم فعالیت می‌کنند، می‌توانند امنیت بالایی را برای حساب خود متصور شده و حتی با رفتن به تنظیمات، این میزان را افزایش دهند. این سایت، نرخ کارمزد کمتری را برای شما تدارک دیده است و نحوه کار کردن با آن نیز بسیار ساده‌تر خواهد بود. همین امکانات ساده در خیلی از کیف‌ پول‌های آنلاین وجود ندارد و به همین دلیل می‌توانید از پرفکت مانی به بهترین نحو استفاده کنید. سرعت تبدیل ارزها هم بسیار بالا است و می‌توانید با انواع ارزهای دیجیتالی در پرفکت مانی به انجام تراکنش بپردازید. شما می‌توانید حتی بدون احراز اهویت هم در سیستم پرفکت مانی شروع به فعالیت کنید.

همچنین بخوانید: راهنمای استفاده از پرفکت مانی و حساب کاربری در پرفکت مانی

محدودیتی در زمینه حجم تراکنش‌ها با پرفکت مانی وجود ندارد، اما باید به یاد داشته باشید که امکان برگشت یا اصلاح تراکنش‌ها وجود ندارد و کاربران در صورت اشتباه، دیگر نمی‌توانند کاری انجام دهند. در صورتی که رمز کاربری کیف پول خود را فراموش کنید، باید هزینه بالایی را برای بازگشت آن صرف کنید. این سیستم هم دارای نکات منفی است که همواره باید هنگام استفاده به آن‌ها توجه داشته باشید.

آشنایی اجمالی با وب مانی

وب مانی هم به عنوان یک سیستم پرداخت جهانی شناخته می‌شود که می‌توانید برای انجام فعالیت‌های آنلاین مانند خرید کالا و دریافت خدمات از آن استفاده کنید. این سرویس هم دارای مزایا و معایبی است که سبب می‌شود، علاقه مندان نسبت به افتتاح حساب در آن اقدام کنند. وب مانی از سال ۱۹۹۸ فعالیت خود را شروع کرده است و قدمت بیشتری نسبت به پرفکت مانی دارد. دفتر اصلی این شرکت هم در روسیه قرار دارد و بیش از ۳۹ میلیون کاربر تاکنون در این سرویس فعالیت می‌کنند. علاقه مندان با افتتاح حساب در وب مانی می‌توانند کسب و کارهای آنلاین خود را به راه انداخته و فعالیت گسترده‌ای در مجامع بین المللی داشته باشند.

با وب مانی می‌توانید حساب خود را برای فعالیت‌های مختلف شارژ کرده و پول دریافتی را نیز به ارزهای مختلف تبدیل کنید. با وب مانی می‌توانند علاوه بر دلار، یورو و طلا، پشتیبانی ارزهای گوناگون دیگر را هم داشته باشید که همین موضوع می‌تواند به عنوان یک قابلیت مثبت در وب مانی مدنظر قرار گیرد. تعداد زیادی از صرافی‌ها از وب مانی پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید برای فروشگاه‌های بازی، استورهای اینترنتی کالا و موارد دیگر از وب مانی استفاده کنید. علیرغم اینکه وب مانی رقیب چندان قدرتمندی برای پی پال محسوب نمی‌شود، اما همچنان توانسته است که در این مدت زمان، کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند.

وب مانی از کیف پول‌های متعددی پشتیبانی می‌کند و تنها کافی است که حساب وب مانی خود را به عنوان یک آدرس مخصوص به آن کیف پول‌ها بدهید. در این شرایط می‌توانید از صرافی‌ها برای نقد کردن آن استفاده کنید. وب مانی کارمزد ۰.۸ درصد را برای هر تراکنش دریافت می‌کند و به عنوان کارمزد از آن بهره می‌برد. البته این کارمزد دارای سقفی است و هیچگاه از ۵۰ دلار بیشتر نخواهد شد. وب مانی این امکان را هم فراهم کرده است که کارمزد برخی از تراکنش‌های آن صفر باشد. این تراکنش‌ها شامل کیف پول‌های یکسان، پرداخت‌های مربوط به دانگ ویتنام و همچنین کیف پول‌هایی خواهند بود که از یک نوع هستند و WM یکسانی دارند.

بررسی تفاوت پرفکت مانی و وب مانی از اعتبار تا نحوه شارژ

هر کدام از این پلتفرم‌ها دارای انواع حساب متفاوتی هستند و همین موضوع سبب می‌شود که کارمزد این سرویس‌ها هم متفاوت باشد. تفاوت‌ها در زمینه‌های مالی بیشتر آشکار شده و سبب می‌شود که بتوانید انتخاب مناسبی بر حسب زمینه کاری خود داشته و بتوانید بهترین مسیر را برای ادامه دادن داشته باشید. حال در ادامه به این تفاوت‌ها بیشتر خواهیم پرداخت.

تفاوت در کارمزدها

نرخ کارمزد همواره برای کیف پول‌های اینترنتی بسیار مهم بوده است و همین موضوع برای وب مانی و پرفکت مانی هم صدق می‌کند. حتما می‌دانید که انجام تراکنش در پلتفرم‌هایی مانند پی پال، وب مانی و پرفکت مانی دارای کارمزد است و هر سایت برحسب سیاست‌گذاری خود، مبلغی را از حساب شما کم می‌کند. کارمزد تراکنش‌های پرفکت مانی در حد ۰.۵ درصد است و این میزان برای وب مانی رقم بالاتر ۰.۸ درصد را شامل می‌شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید که کارمزد زیادی را در تراکنش‌های خود پرداخت کنید، می‌توانید از پرفکت مانی به عنوان کیف پول آنلاین خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید: هرآنچه باید درباره پرفکت مانی (Perfect Money) بدانید و وب مانی چیست؟

اعتبار وب سایت

موضوع مهم دیگر، در زمینه اعتباری است که هر کدام از این سایت‌ها دارند. یقینا کیف پولی که پشتیبان چندان زیادی در فروشگاه‌ها و وادی‌های دیگر نداشته باشد، سودی برای شما نخواهد داشت و حتی ممکن است که ضرر ده هم باشد. ایجاد حساب کاربری در وب سایتی مناسب است که بتوانید از آن در سرویس‌ها و فروشگاه‌های مختلف استفاده کرده و محدودیت زیادی در این زمینه نداشته باشید. این عامل مهم می‌تواند هنگام انتخاب بین پرفکت مانی و وب مانی هم اهمیت داشته باشد. این دو سیستم رقابت خوبی با همدیگر داشته‌اند و تلاش کرده‌اند که توسط سایت‌های بیشتری مورد پشتیبانی قرار گیرند. اعتبار همان فروشگاه‌ها و سرویس‌ها هم در این زمینه تعیین کننده است.

در سال‌های اخیر، وب مانی شعب بسیاری را در انگلیس تاسیس کرده است و کشورهای مهم دیگر هم از آن پشتیبانی می‌کنند. پشتیبانی از ارزهای دیگر هم به وب مانی اضافه شده است و از همین طریق می‌توانید فعالیت‌های بیشتری را در سایت‌های مختلف انجام دهید. همین موضوع سبب می‌شود که برای کسب و کار حرفه‌ای خود، بتوانید محدودیت فعالیت بیشتری داشته باشید.

این موضوع را هم باید در نظر داشته باشید که کار با پرفکت مانی ساده‌تر است و وب مانی در این زمینه عملکرد چندان خوبی نداشته است. گزارشات زیادی مبنی بر سختی کار با رابط وب مانی وجود دارد و تراکنش‌های بین المللی با این پلتفرم کمی با سختی انجام می‌شود.

پشتیبانی از کیف پول‌های متنوع

در این زمینه وب مانی می‌تواند خودش را از نظر قابلیت به پرفکت مانی برساند. پرفکت مانی تنها از ۳ کیف پول پشتیبانی می‌کند و این در حالی است که وب مانی علاوه بر دلار، طلا و یورو، از دانگ، روبل و موارد دیگر هم پشتیبانی می‌کند. بنابراین، اگر به دنبال تنوع بیشتری از کیف پول‌های پشتیبانی شده توسط این سرویس‌ها هستید، وب مانی می‌تواند انتخاب بهتری برای شما باشد. اگر هم زمینه‌های کاری شما تنها محدود به دلار و یورو می‌شود، احتمالا انتخاب پرفکت مانی برای شما عاقلانه‌تر خواهد بود. با مشاوره با کارشناسان کارکشته نوین پرداخت از تمام زیر و بم خرید و فروش وب مانی آگاه شوید.

وب مانی دست شما را برای انجام تراکنش بازتر خواهد گذاشت و می‌توانید با خیال راحت‌تری اقدام به افتتاح حساب در آن کنید. کشورهای دنیا ارزهای خاصی دارند که وب مانی پشتیبانی بسیار بهتری از آن‌ها صورت خواهد داد.

سرعت انتقال ارز

سرعت انجام تراکنش هم در کیف پول‌های اینترنتی اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر استفاده زیادی از این کیف پول‌ها داشته باشید، کاملا به این موضوع واقف خواهید بود. از این نظر، می‌توان گفت که هر دوی این سرویس‌ها می‌توانند سرعت بسیار خوبی را در زمینه تراکنش برای شما داشته باشند. این شباهت در کیف پول‌ها سبب می‌شود که انتخاب سخت‌تر شده و رو به فاکتورهای دیگر برای مقایسه بیاورید. به هر حال، شما بین ۲ الی ۳ روز کاری برای ثبت شدن تراکنش خود زمان نیاز خواهید داشت و انتقال ارزها در شبکه‌ای کاملا ایمن انجام خواهد شد.

همچنین بخوانید: تفاوت وب مانی و پی پال

نحوه شارژ حساب

برای اینکه حساب پرفکت مانی خود را شارژ کنید، نیازی به ووچر پرفکت مانی خواهید داشت. می‌توانید از این ووچر در کارت‌های اعتباری و همچنین صرافی‌های آنلاین استفاده کنید. شارژ حساب وب مانی هم از طریق پیمر انجام می‌شود که شباهت زیادی به ووچر دارد. این پیمر هم برای کارت‌های اعتباری و صرافی‌های آنلاین قابل استفاده خواهد بود.

سخن آخر

در نهایت باید گفت که برای انتخاب از بین پرفکت مانی و وب مانی، بیشتر باید به زمینه‌های استفاده خود توجه کرده و ببینید که کدامیک از امکانات این سرویس‌ها می‌توانند برای شما مناسب باشند. ابتدا باید زمینه کاری خود را تحلیل کرده و امکانات مورد نیاز خود را استخراج کنید. در چنین شرایطی است که می‌توانید به نرخ کارمزد و میزان راحتی خود با این سایت‌های آنلاین توجه کرده و یکی یا هر دو را انتخاب کنید.

با افتتاح حساب در هر کدام از این پلتفرم‌های آنلاین، می‌توانید به سایت‌های بیشماری از سرویس‌ها و خدمات آنلاین دسترسی پیدا کرده و با کیف پول‌های بیشتری هم ارتباط برقرار کنید. این ارتباط کمک می‌کند که نقد کردن پول در صرافی‌ها برای شما ساده‌تر بوده و بتوانید از خدمات بیشتری بهره ببرید. کارمزد تراکنش‌ها برای کاربران تجاری چندان مدنظر نخواهد بود، اما بهتر است بدانید که این کارمزدها گاهی به صفر تبدیل شده و در بدترین شرایط هم بیش از یک میزان مشخص نخواهد بود. پرفکت مانی علیرغم قدمت کمتری که نسبت به وب مانی دارد، فعالیت بهتری را در این سال‌ها داشته است و با امکانات بیشتر، کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. پشتیبانی از ارزهای مهم و دریافت کارمزد کمتر به ازای تراکنش‌ها، از مهم‌ترین دلایلی هستند که افراد به جای وب مانی، از پرفکت مانی برای انجام کارهای ارزی خود استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *