تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام

تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام

در دنیایی که شیوه‌های پرداخت آنلاین بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته‌اند و تسویه حساب و حتی دریافت سپرده به‌صورت خودکار در فضای اینترنتی انجام می‌شود، هنوز هم زمان‌هایی وجود دارد که لازم است شما پول نقد واقعی را دریافت کرده یا ارائه کنید. به همین دلیل است که سرویس‌های انتقال پول مانند مانی گرام و وسترن یونیون، ده‌ها هزار نماینده در شهرهای مختلف جهان دارند و کاربرانی که خارج از ایران زندگی می‌کنند، می‌توانند از آن بهره مند شوند. خدمات ارسال پول می‌تواند خیلی از مواقع به دردتان بخورد و به همین دلیل، لازم است که اطلاعات کامل و جامع در مورد آن داشته باشید.

شرکت‌های این چنینی می‌توانند برای انتقال پول، حواله بانکی و پرداخت قبوض بسیار مناسب باشند. شما می‌توانید به عنوان مهاجر، به‌طور مرتب از این پلتفرم‌ها برای ارسال پول برای اعضای خانواده خود استفاده کنید. در خارج از ایالات متحده، استفاده از هر کدام از این سرویس‌ها بسیار آسان است و می‌توانید به پول نقد دسترسی پیدا کنید. بسیاری از مردم در کشورهای در حال توسعه حساب بانکی ندارد و استفاده از مانی گرام یا وسترن یونیون می‌تواند کارساز باشد. مانی گرام و وسترن یونیون هر دو از سرویس‌های محبوبی هستند که برای ارسال پول در سرتاسر جهان قابل استفاده هستند.

تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام

متغیرهای قیمتی زیاد، سبب شده است که این دو پلتفرم بتوانند ارزان‌ترین خدمات را در اختیار شما گذارند. شما برحسب تفاوت‌هایی که در نرخ کارمزد هر کدام از این پلتفرم‌ها وجود دارد، می‌توانید در مواقع مختلف از آن‌ها استفاده کنید. هر تراکنش و هر فرایند ممکن است که هر بار در یکی از آن‌ها برای شما به صرفه‌تر باشد. در ادامه قصد داریم ابتدا در مورد هر یک از این پلتفرم‌ها صحبت کرده و سپس در مقام مقایسه به آن‌ها نگاهی بیندازیم. هر کدام از آن‌ها در جهان به خوبی شناخته شده‌ هستند و بنابراین، مقایسه در شاخص‌های مختلف می‌تواند نتیجه نزدیک به واقعیت را برای شما به همراه داشته باشد.

وسترن یونیون

وسترن یونیون نام بزرگ‌تری نسبت به مانی گرام است و به لطف انحصار زمانی خود تا پیش از قدرت گرفتن مانی گرام، در سرتاسر جهان به رسمیت شناخته شده بود. از زمانی که ارسال تلگراف به‌صورت رسمی در سال ۲۰۰۶ متوقف شد، وسترن یونیون توانست سرمایه‌ گذاری‌های جدیدی را انجام دهد و تاکنون نیز حدود ۵۰۰ هزار نمایندگی در بیش از ۲۰۰ کشور جهان دارد. مشتریان می‌توانند از طریق تلفن همراه یا وب سایت این پلتفرم از خدمات آن استفاده کرده یا به‌صورت حضوری به نمایندگی‌ها مراجعه کنند. کارمزدها بسته به فهرستی طولانی از عوامل تعیین می‌شود و به فاکتورهایی مانند نحوه پرداخت، سرعت تحویل، پرداخت نقدی یا آنلاین، محل ارسال و موارد دیگر بستگی دارد.

برای نقل و انتقالات بین‌المللی، نرخ ارز، المان دیگری است که عدم قطعیت آن، سبب اضافه شدن کارمزد خواهد شد. در نقل و انتقالات داخلی که بیشتر کاربران خارجی آن را تجربه می‌کنند، اگر پول نقد را در نمایندگی وسترن یونیون پرداخت کنید و گیرنده آن را به‌صورت نقدی دریافت کند، هزینه انتقال به ازای هر ۲۰۰ دلار، با کارمزد ۱۲.۵ دلاری همراه خواهد شد. اگر وجوهی را از حساب بانکی آنلاین خود برداشت کنید، ارسال پول نقد، ۱۱ دلار هزینه خواهد داشت. انتقال بانک به بانک هم تنها ۰.۹۹ دلار برای شما هزینه به همراه دارد. استفاده از کارت بانکی یا کارت نقدی برای ارسال پول نقد، هزینه بیشتری به همراه خواهد داشت؛ البته به مبلغ ارسالی هم بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: بررسی و افتتاح حساب وسترن یونیون

کارمزدهای انتقال بین‌المللی وسترن یونیون می‌تواند بسیار متفاوت‌تر باشد. به‌عنوان مثال، شما در ایالات متحده، اگر قصد انتقال ۵۰۰ دلار را به خارج از کشور داشته باشید و وجه را از طریق حساب بانکی آنلاین خودتان برداشت کنید و گیرنده آن را به‌صورت نقدی تحویل بگیرد، هزینه ۵ دلاری برای شما به همراه خواهد داشت. هزینه انتقال نقد به نقد هم ۸ دلار است. در صورت استفاده از کارت نقدی، همان تراکنش برای شما ۷ دلار هزینه در پی خواهد داشت. کارمزد کارت اعتباری بیشتر از این مورد است. همین تراکنش برای انتقال بانک به بانک نیز ۲.۹۹ دلار برای استفاده از کارت نقدی و ۱۷.۴۹ دلار برای استفاده از کارت اعتباری خواهد بود.

تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام

با این حال، هزینه‌های این تراکنش یقینا برای انتقال به کشورهای دورتر می‌تواند بیشتر باشد. به‌طور مثال، برای انتقال از همین کشور به ایرلند، باید بین۵ تا ۲۱.۵ دلار کارمزد و برای انتقال به چین، از ۷ تا ۱۰۲ دلار کارمزد پرداخت کنید. در مقال وسترن یونیون، مانی گرام قرار دارد که یکی از رقبای اصلی آن است و در ادامه می‌خواهیم که در مورد آن صحبت کنیم.

مانی گرام

مانی گرام بزرگ‌ترین رقیب وسترن یونیون است و هزینه نقل و انتقالات داخلی آن، کاملا با رقبای خودش مطابقت دارد. تا ماه ژوئن ۲۰۲۱، در صورت پرداخت از هزینه حساب بانکی آنلاین، حدود ۱.۹۹ دلار و در صورت پرداخت با کارت نقدی یا اعتباری برای حداکثر ۳۰۰ دلار، باید ۱.۹۹ دلار تا ۴.۹۹ دلار کارمزد پرداخت کنید. برای مبالغ بیش از ۳۰۰ دلار، فی کارت‌های نقدی و اعتباری، به ازای هر ۱۰۰ دلار بیشتر، ۱ دلار دیگر افزایش پیدا می‌کند. مانی گرام شهرت خود را مدیون نقل و انتقالات پول بین‌المللی است و تا سال ۲۰۲۱، نزدیک به ۳۸۰ هزار لوکیشن پرداخت در سراسر جهان داشته است و نزدیکی آن به وسترن یونیون کاملا مشخص است.

نکات مهم

یکی از اشکالات اساسی ارسال وجه نقد از طریق این سرویس‌ها، این است که با ساعات کاری فروشگاه‌های رسمی کار می‌کنند و به‌همین دلیل، ساعتی از شب را کاملا بسته خواهند بود. در این شرایط مجبور خواهید شد که تمامی کارهای خود را به صبح روز بعد منتقل کنید. بزرگ‌ترین اشکال هر سرویس انتقال پول، آسیب پذیری مشتریان آن در برابر کلاه‌برداری است. درخواست یک فرد غریبه برای پرداخت از طریق انتقال نقدی، معمولا یک کلاه‌برداری در این سیستم بر جای می‌گذارد. از آن‌جایی که گیرنده غیرقابل ردیابی است، این درخواست معادل خواهد بود پر کردن دسته‌ای از اسکناس‌های بدون علامت در یک پاکت و رها کردن آن در یک مکان عمومی به دستور یک غریبه خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بهترین کارت اعتباری برای اقامت در هتل

کسب رضایت مشتری

یک راه عالی برای بررسی اینکه آیا خدمات انتقال پول قابل اعتماد است یا خیر، جستجوی نظرات و استعلام آن از طریق مشتریان است. شما می‌توانید در فروم‌های مختلف به نظرات کاربران مختلف توجه کرده و به یک جمع‌بندی بسیار عالی در این زمینه دست پیدا کنید. در زمان نگارش این مقاله، وسترن یونیون نمره میانگین ۳.۶ از ۵ را دریافت کرده است و بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ بررسی برای آن نوشته شده است. این میزان برای مانی گرام، نمره بهتر ۴.۱ از ۵ را نشان می‌دهد، اما این نمره تنها از ۴ هزار بررسی به دست آمده است و می‌توان گفت که وسترن یونیون بیشتر در جهان پرداخت شناخته شده است.

با نگاهی به تقسیم درصد‌ها برای رتبه‌بندی‌های مختلف، درصد اعتماد مشتریان نیز می‌تواند اهمیت داشته باشد. به‌طور مثال، وسترن یونیون در مقایسه با مانی گرام، از محبوبیت ۶۴ درصدی نسبت به ۵۶ درصد رقیب خود برخوردار است و نسبت مشتریان بیشتری هم دارد. مانی گرام هم درصد نسبتا زیادی از مشتریان را در سرتاسر جهان دارد و میزان عدم رضایت از خدمات آن، ۲۴ درصد بوده و در برابر ۱۰ درصد وسترن یونیون قرار می‌گیرد. همین اعداد و ارقام می‌تواند بالا و بلندی‌های این دو پلتفرم را نسبت به بهم نشان دهد، اما مشخص است که وسترن یونیون می‌تواند جایگاه بهتری نسبت به مانی گرام داشته باشد.

تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام

امنیت

هر دو پلتفرم مانی گرام و وسترن یونیون، در کشورهایی که در آن فعالیت دارند، از مجوز و مقررات برخوردار هستند. فرایندهای سخت گیرانه‌ای برای فرار از پول‌شویی و سایر فعالیت‌های مجرمانه در این کشورها علیه این پلتفرم‌ها برقرار است و برای اطمینان از ایمن نگه داشتن مشتریان، این تصمیمات اتخاذ شده است. البته شایان ذکر است که انتقال پول برای جمع‌آوری هزینه‌های خیریه، بیشترین میزان کلاه‌برداری را در این پلتفرم‌ها داشته است و معمولا در همه جای دنیا از احساسات مشتریان در این زمینه سواستفاده شده و پول‌های زیادی از دست رفته است. مشتریان پس از پرداخت، کاملا متوجه شده‌اند که وجه نقد آن‌ها دیگر قابل بازگشت نخواهد بود.

مانی گرام و وسترن یونیون هر دو برای جلوگیری از تقلب و افزایش آگاهی مصرف کنندگان، فعالیت‌های خوبی را انجام داده‌اند. منابع هر دوی این پلتفرم‌ها این موضوع را اثبات می‌کند و افزایش رقابت بین این دو، در نهایت سبب برخورداری مشتریان از خدمات بیشتر و بالارفتن امنیت آن‌ها شده است. حال در ادامه قصد داریم که بیشتر به موضوع کارمزدها پرداخت و ببینیم که کدام پلتفرم در این زمینه می‌تواند خدمات بهتری با هزینه‌های کمتر را برای شما فراهم کند. بنابراین با ما همراه شوید.

بیشتر بخوانید: انتقال پول از پی پال به ایران

کارمزدها

به سختی می‌توان گفت که آیا مانی گرام، وسترن یونیون یا هر ارائه دهنده دیگری، برای تراکنش خاصی از شما بهترین مورد هستند یا خیر. راه ساده برای پیدا کردن یک گزینه مناسب، این است که پرداخت آنلاین خود را با چند ارائه دهنده خاص مدل‌سازی کرده و ببینید که کدام یک ارزان‌تر خواهد بود. فراموش نکنید که باید از نرخ ارز به‌روزرسانی شده استفاده کرده و کارمزد اولیه را نیز در محاسبات خودتان وارد کنید. چرا که این امر می‌تواند تفاوت زیادی را در هزینه واقعی پرداخت برای شما ایجاد کند. نرخ ارز در این زمینه اهمیت بالایی دارد، چرا که بسیاری از ارائه کنندگان، یک هزینه اضافی به نرخ نهایی اضافه می‌کند و نرخ ارز بیشترین تاثیر را روی آن دارد.

این موضوع در واقع یک کارمزد اضافی روی مبلغ نهایی اضافه می‌کند، اما اضافه کردن آن به نرخ مبادله، محاسبه مبلغی را که واقعا برای انجام آن خدمت نیاز دارید، دشوار می‌کند. همراه با مانی گرام و وسترن یونیون، وقتی پرداخت آنلاین را نهایی‌سازی می‌کنید، قبل از تایید آن، انتقال خود را مدل سازی می‌کنید و این فرصت را خواهید داشت که کارمزدها و نرخ‌های مبادله را مشاهده کنید. اگر تصمیم بگیرید که پرداخت خود را در یک نمایندگی انجام دهید، نماینده، گزینه‌های پیش روی شما را بررسی کرده و قبل از اینکه پول نقد خود را تحویل دهید، پیشنهادات لازم را برای شما ارائه خواهد کرد.

کارمزدها و حتی نرخ ارز، با توجه به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود و می‌توانیم به کشوری که از آن پول را ارسال می‌کنید، مبلغ آن و روشی که برای تامین مالی پرداخت استفاده می‌کنید، اشاره کنیم. به‌طور معمول، پرداخت با استفاده از کارت اعتباری گران‌تر خواهد بود. پرداخت‌ با کارت نقدی کمی ارزان‌تر است و حواله‌های بانکی هم مقرون به صرفه‌ترین گزینه برای انتقال پول هستند. با این حال، نقل و انتقالات بانکی، معمولا با کارت انجام می‌شود، بنابراین ممکن است سرعت را فدای کارمزد کمتر کنید. همین موارد کافی است تا در کنار توجه به پایین بودن میزان کارمزد، به سرعت انتقال نیز توجه لازم را داشته باشید.

هزینه‌های شما ممکن است که بسته به اینکه گیرنده شما چگونه می‌خواهد پول را دریافت کند، متفاوت باشد. جمع‌آوری پول معمولا گران‌تر از ارسال مستقیم آن به حساب بانکی خواهد بود. از آن‌جایی که کارمزدها تفاوت زیادی با هم دارند، ارزش این را خواهد داشت که کاملا روی آن وقت گذاشته و ببینید که با توجه به نرخ ارز، یک انتقال برای شما چقدر هزینه خواهد داشت. ترکیب‌های مختلف را بررسی کرده و سپس با اطمینان خاطر، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام

بیشتر بخوانید: انتقال پول از پی پال به پرفکت مانی

مدت زمان نقل و انتقالات

مدت زمانی که طول می‌کشد تا پول خود را دریافت کنید، با توجه به خدمات خاصی است که آن‌ها را انتخاب خواهید کرد. کشور مقصد نیز در این زمینه تاثیرگذار است. اگر با مانی گرام، پول را به‌صورت نقدی به نمایندگی تحویل داده و قصد ارسال آن را داشته باشید، معمولا در عرض چند دقیقه انجام خواهد شد. وسترن یونیون هم خدمات تحویل پول نقد را در عرض چند دقیقه انجام داده و خدمات جمع‌آوری نیز روز بعد ارائه می‌شود. ارسال پول به حساب بانکی، معمولا کمی بیشتر طول خواهد کشید، چرا که پرداخت باید توسط بانک گیرنده پردازش شود. وسترن یونیون اعلام کرده است که پرداخت‌های بانکی، بسته به کشور مورد نظر، از ۲ الی ۵ روز کاری زمان‌بر خواهد بود.

مانی گرام برخی از مسیرهای پرداخت را ارائه کرده است تا بتوانید در عرض یک ساعت، پول را به حساب بانکی گیرنده ارسال کنید. برخی از روش‌های دیگر هم چندین ساعت طول خواهد کشید یا روز کاری بعد از تراکنش می‌توانید تاییدیه آن را دریافت کنید. در ادامه بیشتر در مورد قلمرو هر کدام از این دو پلتفرم و کشورهای پشتیبانی کننده صحبت خواهیم کرد.

کشورها و قلمروها

مانی گرام و وسترن یونیون، در بیش از ۲۰۰ کشور حضور فعال دارند و بنابراین، می‌توانید پول را به سرتاسر جهان ارسال کنید.

محدودیت‌ها

وسترن یونیون براساس عوامل زیر، در مورد مبلغی که مشتری می‌تواند پول را ارسال کند، تصمیم‌گیری خواهد کرد. مبدا و مقصد ارسال پول، سابقه تراکنش، نوع پرداخت و محدودیت‌های خاص اعمال شده توسط دولت‌ها، همه محدودیت‌هایی است که باید در پلتفرم وسترن یونیون به آن‌ها توجه کنید. برای اینکه متوجه شوید چقدر می‌توانید به یک کشور خاص ارسال کنید، باید پرداخت را به‌صورت آنلاین مدل‌سازی کنید. اگر هم در خارج از کشور حضور دارید، می‌توانید به یک نمایندگی مراجعه کرده با یک مشاور از تیم خدمات این پلتفرم صحبت کنید.

تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام

بیشتر بخوانید: آموزش انتقال وب مانی به پی پال

مانی گرام برای اکثر تراکنش‌های آنلاین، محدودیت ۱۰ هزار دلاری تعیین کرده است. با این حال، تا زمانی که محدودیت‌هایی توسط کشوری که به آن ارسال می‌کنید، وجود نداشته باشد، ممکن است بتوانید بیشتر از این را هم با استفاده از یک نمایندگی ارسال کنید. برای دسترسی به پرداخت مبالغ بیشتر، می‌توانید جزئیات و مستندات لازم را برای مطابقت با قوانین مختلف کشورها ارسال کرده و در صورت امکان از چنین خدمات بهره مند شوید.

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه ما به اشتراک گذاشته و بگویید که کدام یک از این دو پلتفرم را برای انتقال پول انتخاب می‌کنید؟ آیا در انتقال پول، کارمزدها و هزینه تمام شده را بررسی می‌کنید؟ چه فاکتورهایی در وسترن یونیون و مانی گرام باعث شده است که این پلتفرم‌ها را برای انتقال پول انتخاب کنید؟ می‌توانید نظرات خود را در بخش کامنت‌ها برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *